Czym kierować się przy wyborze implantów?

Materiał zewnętrzny

Jeśli brakuje ci jednego lub kilku zębów, powinieneś możliwie szybko zareagować decydując się na wybrane rozwiązanie protetyczne, gdyż w przeciwnym razie kondycja twojej jamy ustnej może znacznie ucierpieć. Problemy z jedzeniem, wymową, utrata kości szczęki – to tylko jedne z wielu konsekwencji nieleczenia utraconego zęba! W zależności od przypadku możesz zdecydować się na przykład na mosty protetyczne lub protezy. Rozwiązania te są bardzo skuteczne, jednak nie tak komfortowe, jak implant stomatologiczny.

Implanty stomatologiczne – zalety

Implant stomatologiczny to innowacyjne rozwiązanie, które pozwala rozwiązać problem bezzębia. Do zalet implantów stomatologicznych można zaliczyć między innymi:

  • łatwość utrzymania higieny – posiadacze implantów czyszczą jamę ustną dokładnie tak samo, jak w przypadku posiadania naturalnych zębów,
  • wysoką skuteczność – implanty stomatologiczne przyjmują się u więcej, niż 90% pacjentów. Oznacza to, że są one skuteczną formą leczenia bezzębia,
  • naturalny wygląd – implanty w połączeniu z koronami wyglądają bardzo naturalnie, w wielu przypadkach nie do odróżnienia od naturalnego zęba,
  • uniwersalność – implanty można zastosować nawet w skomplikowanych przypadkach, a także przy leczeniu więcej, niż jednego ubytku,
  • zapobieganie utraty kości szczęki – wraz z utratą zęba rozpoczyna się proces utraty tkanki kostnej w szczęce. Wybór implantu pozwala temu zapobiec.

Implanty tytanowe – dla kogo?

Implant tytanowy posiada szereg zalet i kilka wad, z którymi warto się zapoznać, nim podejmiesz ostateczną decyzję o wyborze implantu. Zaletą implantów tytanowych jest ich uniwersalność – implanty tego rodzaju stosuje się nawet w skomplikowanych przypadkach klinicznych. Prócz tego, implanty świetnie integrują się z kością, przez co proces osteointegracji trwa stosunkowo krótko. Z implantów tytanowych (np. na rzecz cyrkonowych) powinny zrezygnować osoby, które:

  • cenią sobie efekt estetyczny – implant tytanowy ma srebrnoszary kolor, a obniżenie linii dziąseł może go uwidocznić,
  • są uczulone na tytan – według testu MELISA przeprowadzonego na 700 osobach wykazano, że u 4,2% z nich pojawiła się reakcja alergiczna na tytan.

Implanty cyrkonowe – dla kogo?

Implanty cyrkonowe są stosunkowo nowym, ale także skutecznym rozwiązaniem z zakresu leczenia bezzębia. Cyrkon jest bezpiecznym, całkowicie obojętnym dla organizmu materiałem – dzięki temu implanty cyrkonowe nie wywołują reakcji alergicznych. Dodatkowo implant cyrkonowy jest kolorystycznie zbliżony do naturalnego zęba, co daje doskonały efekt wizualny. Mimo wszystko, implant tytanowy zamiast cyrkonowego zaleca się:

  • ze względu na złożoność problemu pacjenta nie da się skorzystać z implantu cyrkonowego,
  • gdy pacjent preferuje tańszą formę leczenia.
0 0 votes
Oceń wpis

Zobacz także

Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments