Czym jest kawitacja?

Materiał zewnętrzny

Panie, które chętnie odwiedzają gabinety kosmetologiczne i oddają się w ręce specjalistów i specjalistek, z pewnością doskonale zdają sobie sprawę z tego, czym jest peeling kawitacyjny. Okazuje się, że to jeden z najpopularniejszych zabiegów, który ma prawdziwie zbawienny wpływ na skórę twarzy. Niemniej jednak, czy zastanawialiśmy się kiedyś, czy właściwie jest kawitacja i na czym polega to zjawisko?

Kawitacja – czym jest to zjawisko?

Czym jest kawitacja? Z pewnością każda z kobiet już nie raz poddawała się peelingom kawitacyjnym. Co więcej, efekty takiego zabiegu, którego efekty były widoczne niemalże od razu. Po peelingu kawitacyjnym skóra wyraźnie jest odżywiona, a także dokładnie oczyszczona.

Czym jest i na czym polega samo zjawisko kawitacji?

Kawitacja jest zjawiskiem dość prostym do wyjaśnienia. Otóż opiera się ono na tym, że w cieczy nagle pojawiają się i znikają gazowe pęcherzyki. Oczywiście kawitacja nieodłącznie związana jest z działaniem fali ultradźwiękowych, które mają za zadanie indukować falę kawitacyjną.                                     

Jak kawitacja wpływa na skórę twarzy?

Fale kawitacyjne podczas zabiegu zostają wraz z cząsteczkami wody rozpylone na skórze twarzy. Wówczas dochodzi do złuszczenia się warstwy rogowej naskórka, na której zwykle gromadzi się najwięcej zanieczyszczeń i resztek makijażu. Warto podkreślić, że głębsze i delikatniejsze warstwy skóry, przez cały czas pozostają nietknięte. Przeprowadzenie peelingu kawitacyjnego z wykorzystaniem ultradźwięków ma zbawienny wpływ na naszą cerę.

Znacznemu przyspieszeniu ulega metabolizm komórek, a to właśnie ich zadaniem jest wzmocnienie tkanek i rozdrobnienie zwapnień w strukturze skóry. Kawitacja ma również ogromny wpływ na to, że błony komórkowe stają się o wiele bardziej przepuszczalne, dzięki temu możliwe jest jeszcze głębsze oczyszczenie, a także przygotowanie skóry na absorbowanie składników odżywczych i nawilżających.  

Jakie są największe zalety kawitacji?

Jakie są największe zalety kawitacji? Kawitacja ma wiele zalet. Choć najczęściej kojarzymy ją w ramach zabiegu na twarz, niemniej jednak można wykorzystać ją również celem odświeżenia skóry szyi i dekoltu co pomoże również rozjaśnić ewentualne przebarwienia.

Zabieg ten ma również ogromny wpływ na leczenie trądziku i problem zmian potrądzikowych. Kawitacja wygładzi także niewielkie zmarszczki i skutecznie zniweluje hiperpigmentację. Nie można zapomnieć również o tym, że dokładnie oczyści ona skórę i pozostawi ją gładką i promienną.

0 0 votes
Oceń wpis

Zobacz także

Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments