Czy narożne listwy wykończeniowe do płytek są drogie?

Materiał zewnętrzny

Każdy marzy, aby jego przyszłe mieszkanie lub dom prezentowały się jak najlepiej. Najtrudniejszy jest natomiast proces wykańczania i urządzania wnętrz, który może nieść ze sobą wiele wyrzeczeń i konieczność podejmowania niełatwych decyzji. W wielu przypadkach chcemy też poszukać oszczędności, dzięki czemu pozwolimy sobie na zakup droższych mebli czy dodatków, które są naszym marzeniem. Warto jednak wiedzieć, że niektóre elementy wykończeniowe nie powinny być tanie, ponieważ często wiąże się to z niską jakością. Na czym nie warto oszczędzać? Zdecydowanie są to listwy wykończeniowe. 

Wykańczanie wnętrz – podstawy

Samo wykańczanie wnętrz dla osoby, która nie zajmuje się remontami, na co dzień bywa trudne. Pod uwagę należy wziąć wiele czynników, które będą miały wpływ na przyszłe użytkowanie przestrzeni. Często skupiamy się przede wszystkim na ostatecznym wyglądzie mieszkania bądź domu, zapominając, że jego funkcjonalność ma ogromne znaczenie. W tej kwestii warto więc zapytać o zdanie fachowców, którzy mają opinię na temat konkretnych rozwiązań i tego, jak sprawdzają się na dłuższą metę. 

Ważne jest także założenie, że przekroczymy budżet. Nieprzewidziane wydatki są niestety standardem. Musimy też pamiętać, że niektóre materiały mogą zostać uszkodzone podczas ich montażu, co niesie za sobą konieczność zakupienia nowych. Przykładów nie trzeba długo szukać – glazura bywa problematyczna już na etapie układania i zdarza się, że podczas jej docinania powstają widoczne pęknięcia. Ale to nie wszystko, ponieważ wielu osobom zdarza się zapomnieć też o tym, że płytki ceramiczne będą podatne na uszkodzenia także na dalszych etapach. Rozwiązanie w tym przypadku jest całkiem proste – są to listwy narożnikowe do płytek, które dostępne są w przeróżnych wariantach I rozmiarach. Tutaj nie musimy martwić się, że wpłyną niekorzystnie na estetykę, gdyż bez przeszkód znajdziemy stylowe modele stalowe lub aluminiowe w ciekawych wersjach kolorystycznych. 

Czy listwy wykończeniowe do płytek metalowe są potrzebne?

Podczas remontu konieczne jest zwrócenie uwagi na listwy wykończeniowe do glazury (oraz innych materiałów, takich jak choćby panele czy wykładziny). Ale czy jest to absolutnie niezbędne? Oczywiście można z nich zrezygnować, jednak na dłuższą metę okazuje się to nieco nieopłacalne. Dlaczego? Są to elementy nie tylko wpływające na estetykę, ale przede wszystkim pełniące funkcję zabezpieczającą. Dlatego wybieramy listwy aluminiowe lub stalowe, ponieważ są w stanie wytrzymać nawet ciężkie warunki (jak choćby podwyższoną wilgotność powietrza). Niestraszne są im nawet uszkodzenia mechaniczne. Ich zadaniem jest chronić materiał przed uszkodzeniem. Znacznie lepiej jest wymienić samą listwę niż pękniętą płytkę ceramiczną. 

Czy listwy narożne do płytek są drogie?

Wiele osób zastanawia się, ile kosztują listwy wykończeniowe do glazury. Cena zależna jest od wielu czynników, które mają wpływ na to, ile ostatecznie zapłacimy za wykończenie mieszkania bądź domu. W tym przypadku nie warto jednak zbytnio oszczędzać, ponieważ listwy z tworzywa sztucznego, które uważane są za szczególnie przystępne cenowo, z czasem mogą tracić swój kolor i konieczna będzie ich wymiana. Okazuje się więc, że zapłacimy więcej niż przy jednorazowej inwestycji w materiały dobrej jakości. Profile narożne z tworzywa sztucznego niekiedy są tymczasowym rozwiązaniem, aczkolwiek tutaj również warto zastanowić się, czy nie lepiej z niego zrezygnować z montażu na etapie remontu i dokupić produkty lepszej jakości z czasem. Przykładowy cennik znajdziemy na stronie sklepu internetowego https://listwy.online/listwy-narozne-zewnetrzne/.

Jakie narożne listwy wykończeniowe do glazury będą najlepsze?

Tutaj najczęściej polecanym materiałem jest metal – stal lub aluminium. Głównie ze względu na swoje właściwości określany jest jako niezwykle trwały i solidny. Wielu klientów wybiera właśnie takie elementy, które mają szansę posłużyć przez wiele lat. To doskonałe rozwiązanie. Dzięki temu nie musimy martwić się ich wymianą przed kolejnym remontem. Tak naprawdę listwy wykończeniowe sprawdzą się w każdym wnętrzu, o to nie musimy się martwić. Trzeba jednak liczyć się z tym, że umieszczenie ich na wielu przestrzeniach nie będzie tanie. Przed remontem dobrze jest obliczyć, ile metrów będzie absolutnym minimum do zabezpieczenia podłóg i glazury położonej na ścianach. Warto też założyć, że zużyjemy materiału nieco więcej, niż początkowo zakładaliśmy. To kolejny przykład tego, że nasz budżet powinien być elastyczny, dzięki czemu nie będziemy martwić się nieprzewidzianymi wydatkami. 

0 0 votes
Oceń wpis

Zobacz także

Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Używamy cookies w celu personalizacji treści oraz reklam, udostępniania funkcji mediów społecznościowych oraz analizowania ruchu w Internecie. Przejdź dalej aby wyrazić zgodę na korzystanie z powyższych technologii i na przetwarzanie przez nasz serwis oraz naszych Partnerów Twoich danych osobowych zbieranych w celach marketingowych. Zgoda jest dobrowolna i możesz ją w dowolnym momencie wycofać w ustawieniach przeglądarki. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych oraz lista Partnerów znajdują się w Polityce prywatności strony. Zgoda Polityka prywatności

Polityka prywatności i cookies