Czy lodówka Side by Side nada się do niewielkiej kuchni?

Materiał zewnętrzny

Lodówka Side by Side jest jedną z najlepszych możliwych opcji, jeśli chodzi o urządzenia przeznaczone dla dużych rodzin. Ze względu na jej większe rozmiary, będziemy mogli bez większych problemów zmieścić w niej wszystkie produkty, które będą nam potrzebne na co dzień. Co jednak w sytuacji, kiedy chcemy skorzystać z zalet, jakie dają nam dwudrzwiowe lodówki, ale nasza kuchnia ma raczej mały metraż? Czy lodówka Side by Side w niewielkiej kuchni może się okazać dobrym pomysłem?

Lodówka Side by Side – co to znaczy?

Żeby dobrze zastanowić się nad tym, czy lodówka Side by Side do małego mieszkania będzie trafnym wyborem, czy raczej kiepskim pomysłem, warto przybliżyć, czym w ogóle charakteryzują się te modele. Ich najbardziej charakterystyczną cechą są dwoje drzwi, z których jedne prowadzą do komory zamrażalnika, natomiast drugie do komory chłodzącej. Jak nietrudno się domyślić, to rozwiązanie może dać nam wiele korzyści, które pokrótce teraz przedstawimy.

Zdecydowanie jedną z największych jest fakt, że w lodówce tego typu będziemy mieli zdecydowanie większy zamrażalnik niż w jakiejkolwiek innej. To bardzo pozytywna wiadomość dla każdego zwolennika mrożonych produktów. Warto też zauważyć, że żeby do nich dosięgnąć, nie trzeba będzie się schylać, co sprawia, że to rozwiązanie może być jeszcze bardziej wygodne.

Kolejnym punktem, na który warto zwrócić uwagę przy zaletach lodówki Side by Side, jest jej niecodzienny design. Czarna lodówka Side by Side czy biała lodówka Side by Side mogą stanowić ozdobę każdej nowoczesnej kuchni i zwracać na siebie uwagę naszych gości.

Nie możemy jednak zapominać o tym, że wszystkie te cechy lodówek dwudrzwiowych wiążą się z ich większymi wymiarami, niż tymi, do których przyzwyczaiły nas klasyczne lodówki. W związku z tym wróćmy do pytania tytułowego i zastanówmy się, czy to urządzenie będzie dobrym wyborem w przypadku niewielkiego mieszkania.

Lodówka Side by Side w małej kuchni – czy to ma sens?

Lodówka Side by Side jest sporo większa niż urządzenie z zamrażarką na dole. Czy w związku z tym będzie się ona mogła wpasować także do niewielkiej kuchni? No to pytanie trudno będzie udzielić jednoznacznej odpowiedzi, gdyż wiele zależy od rozstawu naszego pomieszczenia.

Lodówka Side by Side będzie przeważnie dużo szersza od lodówki Combi, jednak zazwyczaj będzie też niższa. Musimy jednak pamiętać o tym, że żeby jej otwieranie było odpowiednio komfortowe, nie powinniśmy umieszczać ich zbyt blisko ściany. W związku z tym drzwi lodówki dwudrzwiowej mogą się okazać zbyt duże, jeśli umieścimy urządzenie na zbyt małej przestrzeni.

Jeśli jednak w dalszym ciągu potrzebujemy lodówki o dużej pojemności, możemy postawić na nowoczesne rozwiązania technologiczne. Jednym z nich jest technologia Space Max marki Samsung, która pozwala zachować lodówce klasyczne wymiary, jednocześnie zwiększając jej ładowność dzięki cienkim ściankom. To świetne rozwiązanie dla każdego, kto wymaga odpowiedniej ilości miejsca na swoje ulubione produkty, jednak nie może sobie pozwolić na zakup urządzenia dwudrzwiowego.

0 0 votes
Oceń wpis

Zobacz także

Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments