Czego użyć do zabezpieczenia upraw w ogrodzie lub na działce?

Materiał zewnętrzny

Smaczne owoce, warzywa oraz zioła z własnego ogrodu lub działki to duma każdego miłośnika ogrodnictwa. Szczególnie, że ich wyprodukowanie kosztuje sporo pracy. Niestety bywa i tak, że godziny spędzone w ogrodzie idą na marne. Otoczenie dostarcza bowiem wielu niedogodności, które mogą pozbawić nas upragnionych plonów. Na szczęście w sprzedaży są wyroby, które pozwalają uchronić zbiory przed działaniem negatywnych czynników atmosferycznych, przed zwierzętami lub ciągle odrastającymi chwastami.

Agrotkaniny i agrowłókniny

Agrotkaniny to cienkie, ale jednocześnie wytrzymałe materiały, które dedykowane są do działalności ogrodniczej, rolniczej i szkółkarskiej. Agrotkanina to sprawdzone rozwiązania na walkę z chwastami oraz utrzymanie właściwego poziomu wilgotności gleby (reguluje przepływ wody i powietrza oraz podnosi temperaturę gleby). Taki produkt jest odporny na promieniowanie UV i posiada właściwości oddychające. W związku z tym, że posiada pasy wzdłużne, ułatwia rozplanowanie sadzenia roślin. Agrowłókninę wykorzystuje się także do pokrywania skarp, pod kamienie, korę, podczas zakładania oczek wodnych oraz do oddzielania różnych rodzajów podłoży.

W sklepie GardenFlora.pl dostępnych jest kilka rodzajów agrotkaniny, pochodzącej od polskiego producenta. Do wyboru są produkty o takich gramaturach, jak:

  • agrotkanina 70g/m2,
  • agrotkanina 90g/m2,
  • agrotkanina 94g/m2,
  • agrotkanina 100g/m2.

Można tu także zakupić agrowłókninę. W asortymencie znajdują się czarne, brązowe i zielone agrowłókniny ściółkujące, białe agrowłókniny okryciowe oraz geowłókniny.

Obrzeża i palisady

Zazwyczaj z ogrodu korzystają nie tylko sami ogrodnicy, ale także członkowie ich rodzin, w tym małe dzieci. W związku z tym, że trudno jest wytłumaczyć im, że nie wolno deptać miejsca upraw (szczególnie, gdy jeszcze ich nie widać), warto jakoś zaznaczyć te miejsca. W tej kwestii świetnie sprawdzają się palisady, które są estetyczne, nie zajmują wiele miejsca, ale jednak pełnią rolę odgradzającą.

Godne polecenia są także obrzeża, które są idealną barierą oddzielającą trawnik do części uprawnej ogrodu i rabat kwiatowych. W asortymencie sklepu GardenFlora.pl dostępne są obrzeża w kilku wariantach konstrukcyjnych (np. faliste, proste) i kolorystycznych (brązowe, zielone, czarne). Przy okazji zakupić można także kratki trawnikowe oraz szpilki i kotwy służące do montowania obrzeży.

Odstraszacze zwierząt

Zmorą wielu ogrodników są zwierzęta. Uprawy w ogródku mogą być zniszczone zarówno przez małe ssaki, dziką zwierzynę, zwierzęta domowe, ptaki, ślimaki, owady. Na szczęście w sprzedaży dostępne są różnego rodzaju produkty, które szybko i skutecznie pozwalają walczyć z takimi szkodnikami. Zakupić można specjalnie opracowane środki odstraszające, płyny, proszki, granulaty, repelenty, pułapki, siatki ochronne na krety, psy i koty, solarne odstraszacze, świece odstraszające, nawozy azotowo-organiczne, odstraszacze ultradźwiękowe, trutki mumifikujące, środki przeznaczone do walki ze ślimakami.

Istotne zagrożenie dla upraw stanowią ptaki. Potrafią wydziobać nasiona, w związku z czym nie ma szans na to, aby cokolwiek urosło. Produktem, który skutecznie niweluje taki problem jest dźwiękowy odstraszacz ptaków. Wyposażono go w zasilanie bateryjne oraz detektor ruchu. W wielu przypadkach sprawdzają się także realistyczne odstraszacze imitujące kruka żerującego w ogrodzie.

0 0 votes
Oceń wpis

Zobacz także

Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments