Czas na relaks – wycieczka kamperem!

Z ogólnodostępnych statystyk wynika, że z roku na rok w Polsce znacznie rośnie zainteresowanie samochodami kempingowymi. Nie jest to dziwne, ponieważ karawaning to świetny, specyficzny sposób na zwiedzanie świata. Oprócz wygody, która jest zapewniona przez “dom na czterech kółkach” do plusów można również dodać poprawienie relacji z rodziną – nic tak nie zbliża jak wspólna, rodzinna podróż kamperem!

---REKLAMA ---

Kupno samochodu kempingowego – co i jak?

Niestety, ale na samym początku nie mamy dobrych wiadomości. Ceny nowych kamperów nie są niskie, a więc nie każdy będzie mógł sobie na taką “zabawkę” pozwolić. Koszt jest porównywalny do kosztu, jaki trzeba ponieść za wysokiej klasy samochód osobowy czyli około 400tys. złotych. Jeżeli posiadasz tak wielkie oszczędności, a dodatkowo marzysz o zakupie to gratulujemy – z pewnością uda Ci się tego dokonać. Musisz jednak pamiętać o rzeczach takich jak https://www.motorhomeprotect.co.uk/motorhome-insurance/ czyli konkretnej polisie ubezpieczeniowej, która zapewni całkowitą ochronę i bezpieczeństwo. Każdy, kto posiada prawo jazdy Kat. B musi wykupić standardowe ubezpieczenie OC, ale w praktyce okazuje się, że często jest ono niewystarczalne. Zbyt wąski zakres ochrony sprawia, że za niektóre poniesione szkody konieczne będzie płacenie z własnej kieszeni, a tego byśmy nie chcieli…

Dla osób, które pragną udać się w podróż samochodem kempingowym, ale nie mają pieniędzy na nowy polecamy zajrzeć na rynek wtórny. Można tu znaleźć 10-letnie kampery w cenach od 50 do 80tys. złotych, a te, które są o dziesięć lat starsze nawet za 15tys!

Kolejną alternatywną opcją jest wynajem, a więc o wynajmie słów kilka.

Jak wynająć kamper?

W internecie można znaleźć szereg ogłoszeń osób, które pragną wynająć samochód kempingowy. Jest to zdecydowanie najlepszy wybór dla osób, które na taką przygodę wybierają się po raz pierwszy. Ceny wynajmu wahają się od 180 do 900zł, a koszt ostateczny jest zależny od konkretnego modelu i stanu technicznego pojazdu. Do tego trzeba również dodać koszt noclegu, paliwa oraz kaucji, którą musi trzymać wynajmujący.

Podsumowując koszty nie są tak wysokie jak mogłyby się wydawać, dlatego jeżeli wycieczka krajoznawcza kamperem jest Twoim marzeniem to chyba najwyższa pora, aby zacząć działać? Życie jest tylko jedno i szkoda byłoby marnować je na siedzenie z założonymi rękoma, do dzieła!

Życzymy udanej podróży, niezapomnianych wrażeń i przede wszystkim całkowitego bezpieczeństwa!

REKLAMA