Co zrobić z niepotrzebnymi książkami?

Materiał zewnętrzny

Osoby lubiące czytać, zazwyczaj masowo kupują książki, które przecież nierzadko kupić można w naprawdę niezwykle korzystnych cenach. Jeżeli mamy za dużo książek, a niestety w naszym domu, czy też mieszkaniu, nie mamy miejsca, gdzie możemy je trzymać, to wówczas pojawia się pytanie – co zrobić z tymi książkami? Na szczęście jest kilka sprawdzonych sposobów na pozbycie się niepotrzebnych książek.

1. Sprzedaż

To chyba najłatwiejsza metoda pozbycia się nowości wydawniczych. Sprzedaj książki czytającym znajomym, to najłatwiejszy oraz najefektywniejszy sposób. Należałoby sporządzić listę książek, jakich chcemy się pozbyć oraz wraz z sugerowanymi cenami udostępnić ją znajomym. Bądź po prostu zaprosić ich do własnego domu/mieszkania oraz pokazać, z czego mogą dobierać. Możesz także zdecydować się na sprzedaż książek do antykwariatu. Wybrane antykwariaty kupują dane typy książek, pozostałe czyhają na redakcyjne perełki. Zawsze można skonsultować, czy będą zainteresowane książkami z naszej półki. Wieść społeczna niesie jednakże, iż za tytuły sprzedane do antykwariatów otrzymuje się grosze. Doskonałym rozwiązaniem może być też sprzedaj książki na portalu aukcyjnym, lub także innej stronie internetowej Konkurencja jest duża, natomiast zrobienie aukcji zajmuje zazwyczaj trochę czasu. Doskonałym pomysłem może wykazać się sprzedawanie książek w kompletach, np. pod kątem gatunku lub konkretnego autora. Książki możemy na przykład sprzedać na sprawdzonej stronie internetowej https://skupszop.pl/, z której korzysta wiele osób, więc szansa na sprzedaż jest bardzo duża.

2. Podaruj własne książki

Chętnych na bezpłatne księgozbiory z pewnością nie brakuje. Miejska biblioteczka, instytut pomocy, dom dziecka, lub lokalna świetlica – wszelkie tego rodzaju placówki rządowe oraz instytucje o charakterze opiekuńczo – kształcącym właściwie nie narzekają na bogate biblioteki. Więc doskonałym oraz godnym uznania sposobem na pozbycie się przeczytanych już poprzez nas książek, komiksów, lub chociażby leksykonów będzie wręczenie ich tym, jacy sami w książki nie mogą się właściwie wyposażyć.

3. Wymień się książkami

W wielu miejscach, też w sieci internetowej, jest szansa dokonania zmiany książek. Własne przeczytane książki wydawnicze wymieniasz na pozostałe, nowiusieńkie, przeczytane już poprzez kogoś innego. To doskonały sposób na poznanie wielu ciekawych tytułów, szczególnie gdy czytasz regularnie oraz wiele. Mankamentem takiego wyjście może być tylko to, iż w tego typu obiegu zainteresowanie wzbudzają tylko faktycznie poczytne pozycje książkowe. Owe stare, mniej popularne, lub także zniszczone mogą nie odnaleźć następnego fana.

0 0 votes
Oceń wpis

Zobacz także

Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments