Co warto zobaczyć we Lwowie

Materiał zewnętrzny

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Pewnie większość ma już wakacyjne plany… Jedni jadą nad morze, inni w góry, inni za granicę, a jeszcze inni spędzają urlop w domu. Każdy sposób jest dobry i warto spędzić ten czas według własnych preferencji. Dla tych, którzy nie mają jeszcze pomysłu na kilka dni wolnego, a chcą porobić coś fajnego za niewielkie pieniądze zapraszamy do przeczytania artykułu…

Lwów jest często wybieranym punktem na mapie. Jest to cel wielu podróży – tych długich, tygodniowych, kilkudniowych, weekendowych, a nawet jednodniowych. Często również jest miejscem wieczorów kawalerskich. Są ku temu dwa główne powody. Pierwszym z nich są ceny. Lwów jest bardzo tanim miejscem wypoczynku i obcokrajowcy, a nawet Polacy są w stanie pozwolić sobie tam na znaczenie więcej. Ceny noclegów, jedzenia i alkoholu są tu bardzo niskie. Drugim ważnym aspektem jest fakt, że Lwów jest niedaleko od granicy z Polską (kilkadziesiąt kilometrów). Dzięki temu można się do niego naprawdę stosunkowo szybko dostać. W czasach przedwojennych był on drugim ośrodkiem intelektualnym na ziemiach polskich. Lwów nazywany jest często „drugim Krakowem” ponieważ posiada liczne zabytki nawet z XIII wieku. Do najważniejszych punktów, które należy zobaczyć w Lwowie zaliczyć można:

 • Browar Lwowski to najstarszy. stale działający browar na Ukrainie, którego historia sięga 1715 roku. Można tu podziwiać eksponaty związane z piwem, dowiedzieć się co nieco z historii piwowarstwa oraz degustować wyroby.
 • Cmentarz Łyczakowskiego czyli inaczej mówiąc najstarsza lwowska nekropolia.
 • Cmentarz Orląt jest autonomicznym fragmentem Cmentarza Łyczakowskiego, położonym na kilku wzgórzach. Na jego terenie w głównej mierze znajdują się groby poległych obrońców Lwowa i Małopolski Wschodniej.
 • Gaj Szewczenkowski to muzeum architektury ludowej i życia codziennego we Lwowie.
 • Kamienica Królewska to renesansowa budowla na lwowskim Rynku pod nr. 6, zbudowana w 1580 roku.
 • Katedra Łacińska to jeden z najstarszych kościołów Lwowa, znajdujący się przy południowo-zachodnim narożniku lwowskiego rynku.
 • Kopiec Unii Lubelskiej to najwyższy punkt widokowy we Lwowie.
 • Kościół Bernardynów zbudowany w latach 1600-1630 na miejscu dawnego, drewnianego kościoła według planów Pawła Rzymianina.
 • Rynek Starego Miasta to plac położony na północ od dzisiejszego centrum Lwowa.
 • Wysoki Zamek murowany wzniesiony w II połowie XIV wieku przez króla Polski Kazimierza III Wielkiego.
 • Wzgórza Wuleckie, na których znajduje się pomnik zamordowanych profesorów lwowskich.

Aby sprawnie zobaczyć wszystkie wyżej wymienione atrakcje warto wybrać się do biura podróży. Wycieczka do Lwowa organizowana przez New Challenge to dobry sposób na efektywnie spędzenie kilku dni urlopu. 

0 0 votes
Oceń wpis

Zobacz także

Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments