Co musi zawierać ubezpieczenie turystyczne i o czym nie możesz zapomnieć przed wyjazdem?

Materiał zewnętrzny

Jaką polisę kupić przed urlopem? Co powinno wchodzić w skład ubezpieczenia turystycznego? Odpowiedzi na te, a także inne pytania, poznasz w naszym poradniku!

Przygotowania do wyjazdu

Choć w ostatnim czasie wybranie się na urlop zostało znacząco skomplikowane przez aktualny krajobraz z pandemią w tle, potrzeby każdego z nas pozostają takie same – po prostu od czasu do czasu musimy wypocząć. Jedni decydują się na trekking w górach, inni preferują wypoczynek w hotelu w kraju lub poza granicami kraju – bez względu na to, jakiego relaksu potrzebujesz, każda podróż wymaga pewnego rodzaju przygotowania. Oczywiście, jeśli wycieczka organizowana jest przez biuro podróży, to nie musisz martwić się np. o atrakcje na miejscu, transport czy noclegi – zaplanowanie tego wszystkiego zajmuje sporo czasu, gwarantuje Ci jednak więcej swobody.

Niezbędnym elementem przygotować do urlopu jest też pakowanie. W tym celu warto przygotować sobie specjalną listę, na której znajdą się wszystkie konieczne przedmioty i akcesoria. Wykreślaj je po kolei podczas pakowania, by niczego nie zapomnieć. Przy okazji wyjazdu bardzo istotne jest też wykupienie polisy ubezpieczeniowej. Ubezpieczenie turystyczne zapewnia Tobie i Twoim bliskim ochronę podczas urlopu oraz pomoc w przypadku nieprzyjemnych sytuacji. Oczywiście lepiej, aby do takowych nie doszło, jednak zawsze zaleca się zabezpieczyć na wypadek takiego biegu wydarzeń.

Ubezpieczenie turystyczne – z czego powinno się składać?

Przede wszystkim trzeba podkreślić, że poszczególne elementy składowe polisy ubezpieczeniowej na wakacje powinny być dopasowane w taki sposób, aby w pełni odpowiadać na Twoje potrzeby. Dlatego też w tym celu trzeba uwzględnić takie czynniki jak długość wyjazdu, miejsce wypoczynku czy aktywności planowane po przyjeździe. Ujmując inaczej, ubezpieczenie turystyczne powinno być poniekąd zindywidualizowane, aby jak najlepiej spełniać swoją rolę. Innej ochrony będzie wymagała przecież osoba uprawiająca sporty ekstremalne niż stały bywalec hotelowego basenu.

Mimo to w każdej sytuacji zaleca się, aby polisa podróżna zawierała następujące ubezpieczenia:

  • ubezpieczenie kosztów leczenia – zawiera w sobie takie usługi jak pokrycie kosztów wizyt lekarskich i transportu medycznego, a także zakup lekarstw czy środków opatrunkowych,
  • ubezpieczenie NNW, czyli następstw nieszczęśliwych wypadków – to ochrona, dzięki której otrzymasz właściwe świadczenia po doznaniu trwałego uszczerbku na zdrowiu. Jeżeli np. złamiesz nogę, zostanie Ci wypłacone odszkodowanie odpowiadające procentowi od trwałego uszczerbku na zdrowiu,
  • ubezpieczenie assistance – w ramach tej polisy wpisuje się m.in. organizacja i spłata kosztów związanych z transportem medycznym do kraju czy pokrycie kosztów leczenia po powrocie do kraju.

To nie wszystko – zależnie od Twoich potrzeb, ubezpieczenie turystyczne może zostać rozbudowane o dodatkowe polisy. Wybór jest bardzo szeroki, przed wyjazdem z pewnością warto rozważyć następne możliwości:

  • ubezpieczenie od zaostrzenia lub powikłania chorób przewlekłych – polisa ta stanowi rozszerzenie zwykłego ubezpieczenia kosztów leczenia,
  • ubezpieczenie od biernego uczestnictwa w aktach terroru,
  • ubezpieczenie na wypadek rezygnacji z uczestnictwa w wyjeździe lub jego skrócenia,
  • ubezpieczenie OC – gwarantuje ochronę w przypadku wyrządzenia szkód osobom trzecim.

Wariantów ubezpieczenia jest bardzo wiele, dlatego zanim zdecydujesz się na konkretną polisę, dokładnie przyjrzyj się oferowanym warunkom. To od tego zależy, jaką ochroną zostaniesz objęty i na jakie świadczenia możesz liczyć w razie nieprzyjemnego zdarzenia.

0 0 votes
Oceń wpis

Zobacz także

Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments