Co czytać najmłodszym dzieciom? TOP 3

Materiał zewnętrzny

Najlepsze książeczki dla dzieci uczą i bawią, wyjaśniają świat i pozwalają maluchom go odkrywać. Pięknie wydane zachęcają do wspólnego oglądania. Poniżej kilka propozycji odpowiednich dla dzieci do 2. roku życia

Najlepsze książeczki dla niemowląt i najmłodszych dzieci? Jest kilka wartych zakupu perełek, ale na rynku wciąż pojawiają się też nowe interesujące propozycje. Wybraliśmy trzy propozycje dedykowane niemowlętom i najmłodszym dzieciom. Książki dla dzieci są pięknie wydane i bogato ilustrowane, aby zainteresowały każdego oseska. A zatem – po które książeczki warto sięgnąć?

Seria „Miś Koralik”

Seria „Miś Koralik” to książeczki przygotowane dla dzieci do drugiego roku życia. Ich bohaterem jest sympatyczny Miś Koralik, z którym będziemy poznawać świat krok po kroku. Tekstu jest niewiele, ale książeczki są pięknie wydane i bogato ilustrowane, a historie opowiedziane prosto, mądrze i zabawnie, aby spodobały się maluszkom, ale też przemyciły podtekst edukacyjny. Dowiedzą się, że woda jest nam niezbędna do życia, uczą się porządku itd. Na końcu każdej z książeczek znajdziecie też dodatkowe pytania i zadania.

Seria obejmuje części: „Jagody”, „Bulbul”, „Rysę”, „Okulary”, „Skarpetki” oraz „Stempelek”. Każda książeczka poświęcona jest innemu tematowi, ale w sposób zrozumiały dla maluchów, aby powoli uczyły się, jak działa otaczający je świat.

Każdą książeczkę można przeczytać od razu w całości – wszystkie są krótkie, więc dziecko nie zdąży stracić zainteresowania. Gwarantują też świetną zabawę i naukę różnych umiejętności – możecie wspólnie z dzieckiem zrobić stempelki przy pomocy ziemniaków, pacynki ze starych skarpetek też kolorowe jagody z papieru.

Seria „Pucio”

Dla każdego rodzica wypowiedzenie przez dziecko pierwszego słowa to duże przeżycie. W końcu zacznie mówić tak płynnie, że będzie chcieli mu przerwać. Nie zawsze jednak jest tak kolorowo – niektóre dzieci mają z tym kłopot.

Warto korzystać z książeczek edukacyjnych, dzięki którym maluchom będzie łatwiej uczyć się prawidłowej wymowy. Ważna jest wtedy również opieka logopedy, ale równolegle do terapii można wspomagać się innymi sposobami. Seria książeczek o Puciu łączy naukę z zabawą, więc zachęci dziecko do ćwiczeń.

Pucio to bohater książeczek wspomagających rozwój mowy, które wymyśliła Marta Galewska-Kustra, logopeda i pedagog dziecięcy. Wzbogacone zostały pięknymi ilustracjami Joanny Kłos i szybko wzbudzą zainteresowanie u dzieci. To świetne wsparcie w nauce mowy i doskonaleniu tej umiejętności.

Seria „Chodź ze mną”

Kolejną serią dla najmłodszych wartą zainteresowania jest „Chodź ze mną”. To tzw. książeczki dotykowe, które oddziałują również na zmysł dotyku. Służą do czytania, oglądania i dotykania, dzięki czemu pobudzają do myślenia, poprawiają koordynację oko-ręka, ale także wpływają na wrażenia sensoryczne i przygotowują rękę do nauki pisania. Na przykład w książeczce „Zwierzęta” towarzyszymy pingwinkowi i wraz z nim poznajemy inne zwierzątka.

Maluchy słuchają wierszyków, ale mogą też wodzić paluszkiem po specjalnej ścieżce, co jest dla nich dodatkową atrakcją. Jednak frajda to nie wszystko, gdyż najważniejszy jest w tym aspekt dydaktyczny – to znacznie poprawia koordynację wzrokową. Przygody jednak także wciągają i dostarczają dużej porcji zabawy.  

0 0 votes
Oceń wpis

Zobacz także

Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments