Biurko z regulacją wysokości – ergonomiczne stanowisko pracy

Materiał zewnętrzny

Już od najmłodszych lat większość czasu spędzamy w pozycji siedzącej. Jako mało dzieci – rysując i kolorując, w przedszkolu – ucząc się literek, w szkole – podczas lekcji i odrabiając prace domowe, a w dorosłym życiu – pracując. Ponad 5 milionów Polaków ma pracę biurową. Ta liczba stale rośnie, między innymi dlatego, że od kilku lat coraz więcej osób decyduje się na pracę zdalną. Niezależnie od tego na jaki etapie życia jesteśmy, musimy zadbać o komfort pracy.

Stelaż regulowany do pracy na stojąco

Praca biurowa, jak sama nazwa wskazuje, to praca przy biurku w pozycji siedzącej. Jeśli wykonujesz taką pracą, to wiesz, że oprócz niewątpliwie wielu zalet, ma też kilka wad. Jedną z nich jest ograniczona możliwość zmiany pozycji. Po kilku godzinach siedzenia przed komputerem czy z książką bolą nas ramiona, stawy i plecy. Taki tryb życia niekorzystanie wpływa na nasze zdrowie: ból kręgosłupa, zmniejszone spalanie kalorii czy ryzyko chorób sercowych. Nie wszyscy wiedzą, że praca biurowa nie musi oznaczać tylko pozycji siedzącej. Na rynku mamy szeroki wachlarz mebli do biura. Jednym z alternatywnych i nowoczesnych rozwiązań jest biurko regulowane. Dzięki regulacji wysokości stelaż biurka możesz dostosować do swojego wzrostu i wykonywać pracę na stojąco. Taka zmiana pozycji ma same korzyści dla zdrowia. Nie musisz całkowicie wykluczać pozycji siedzącej, ponieważ siedzenie odciąża stopy i kolana. Po prostu zmieniaj pozycję pracy kilka razy w ciągu dnia, a biurko regulowane dostosuje się do twoich potrzeb.

Biurko elektryczne – stelaż biurka z panelem sterowania

Biurko do pracy powinno być przede wszystkim dostosowane do osoby spędzającej przy nim czas. Nawet do niewielkiej przestrzeni roboczej można dostosować meble, które zajmują mało miejsca, a jednocześnie są wygodne w użytkowaniu. Biurko podnoszone sprawdzi się w biurze, w którym przy jednym stanowisku na zmianę pracuje kilka osób. Każdy z nas jest innego wzrostu i postury ciała. Oprócz zmiany wysokości możesz wybrać kształt biurka, blat i brzegi blatu. Biurko regulowane z blatem ergonomicznym nie posiada niewygodnego kantu blatu. Ergonomiczne wcięcie pod odpowiednim kątem sprawi, że praca będzie dużo przyjemniejsza. Biurko może mieć w blacie otwór do przełożenia kabli oraz zamontowania ramienia podtrzymującego monitor, dzięki czemu stanowisko pracy będzie schludne i nierozpraszające. Jeśli podczas pracy potrzebujesz mieć blisko telefon komórkowy, to zdecyduj się na blat, który ma wbudowaną ładowarkę indukcyjną. Regulowane biurko nie oznacza żmudnego podnoszenia i obniżania blatu własnoręcznie. W ofercie znajdziesz biurko regulowane elektrycznie, które posiada panel sterowania, dzięki któremu stelaż pracuje płynnie. Panel sterujący pozwoli na szybkie i bezpiecznie zmienianie wysokości biurka.

Biurko regulowane rośnie razem z dzieckiem

Praca biurowa, paca zdalna… Nie zapominajmy, że o komforcie pracy naszych dzieci. Kiedy dziecko wyrosło już z zabawek, wkracza w etap wczesnoszkolny. To czas, kiedy staje się uczniem – musi posiadać biurko dla dzieci. W szkole spędza czas głównie na siedząco, tam nie masz wpływu przy jakim biurku pracuje. Za to masz realny wpływ na to, przy jakim biurku będzie odrabiać lekcje i grać na komputerze. Biurko podnoszone ma szeroki zakres regulacji wysokości, dlatego rośnie razem z twoim dzieckiem. Biurko regulowane jest inwestycją na lata. Pierwszoklasista spędza kilka godzin na siedząco, wraz z wiekiem ten czas się wydłuża. Aby konstrukcja biurka spełniała swoją rolę, wybierz stelaż regulowany i blat, który posiada ergonomiczne wcięcie. Regulowane biurko idealnie nadaje się dla dzieci z wadami postawy i bólami kręgosłupa. Świetnie sprawdza się, aby dbać o zdrowie najmłodszych, którzy mogą wykonywać część prac na stojąco. Jeśli twoje dziecko uwielbia prace techniczne czy artystyczne, rysuje, szkicuje lub maluje, to może robić to na stojąco, dzięki możliwości zmiany wysokości.

Biurko z regulacją wysokości Fly-Desk.com

Zmiana pozycji z siedzącej na stojącą jest korzystna dla naszego zdrowia, bez wątpienia. Nie ma dokładnych badań, jak długo pozycja stojąca jest bezpieczna. Generalnie zaleca się, aby rozłożyć ten czas 1:1. Decydując się na biurka regulowane wybierasz nowoczesne i prestiżowe rozwiązanie. W poszukiwaniu najwyższej jakości, która zadowoli wymagających klientów, najlepszym wyborem będzie sklep Fly-Desk.com. Produkty zostały stworzone dla zaspokajania potrzeb klientów w kwestii regulowanym biurek do pracy, dla dzieci czy dla graczy komputerowych. Sklep cały czas uzupełnia i poszerza swój asortyment. Przykładami z szerokiej oferty sklepu są trzy produkty: BASIC, NORMAL I PREMIUM. Biurko BASIC jest tym najbardziej podstawowym, jednakże nadal niezawodnym. Biurko elektryczne NORMAL jest produktem pośrednim, które kosztuje troszkę mniej, niż wyróżnione biurko PREMIUM. Biurko na stelażu PREMIUM spełnia wymogi wymagających klientów, zostało zaprojektowane do szybkiej regulacji wysokości za pomocą dwóch silników. Biurko z regulacją wysokości posiada panel sterowania, wyświetlacz wysokości oraz alarm przypominający o zmianie pozycji w jakiej pracujemy. Wysokiej jakości materiał zapewnia, że nie odczujemy niewygodnego kantu blatu.

5 2 votes
Oceń wpis

Zobacz także

Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments