Bezpieczna kuchnia z płytą indukcyjną – szukamy najlepszych rozwiązań

Materiał zewnętrzny

Gotowanie to jedna z tych czynności, która towarzyszy nam przez całe dorosłe życie. Posiłki przygotowywane w domu są, w większości przypadków zdrowszą oraz tańszą alternatywą dla żywienia się poza domem. Warto więc zainwestować we własną kuchnię, tak aby gotowanie stało się czynnością łatwą, lekką i przyjemną. Dzięki dobrze dobranym urządzeniom do gotowania, będziemy mogli zrobić zdrowy oraz pożywny posiłek o każdej porze dnia czy nocy. Warto więc rozejrzeć się za takimi rozwiązaniami, które nam to umożliwią.

1. Płyta indukcyjna od polskiego producenta

2. Bezpieczne gotowanie w przyjaznej atmosferze

Płyta indukcyjna od polskiego producenta

Do niedawna w naszych kuchniach królowały kuchenki gazowe. Obecnie coraz częściej możemy w nich spotkać nieco inne rozwiązania. Gaz jest dobrym paliwem do gotowania, czy też ogrzewania mieszkania, ale stwarza niebezpieczeństwo potencjalnego wybuchu. Dobrym pomysłem może więc się okazać montaż nowoczesnego urządzenia do gotowania, jakim jest płyta indukcyjna. Jednym z producentów, który oferuje wysokiej jakości płyty indykcyjne jest Solgaz. W Internecie bez trudu znajdziemy ich stronę sieciową, na której możemy nabyć taki produkt. Warto podkreślić, że wyżej wymieniona firma, jest przedsiębiorstwem polskim, a więc zakup takiej płyty do gotowania, będzie bezpośrednim wsparciem dla rodzimej gospodarki. Dobrze dobrana płyta indukcyjna charakteryzuje się wysokim poziomem efektywności grzewczej, dzięki czemu możemy na niej przygotowywać potrawy szybko oraz stosunkowo tanio. Wystarczy więc nabyć takie urządzenie, podłączyć je do sieci elektrycznej i już możemy gotować na nim zupę albo smażyć kotlety. Pamiętajmy jednak o tym, że podłączenie płyty musi być każdorazowo wykonane przez elektryka, który posiada uprawnienia do tego typu działań. Podłączanie płyt na własną rękę może skutkować utratą gwarancji na produkt, nie mówiąc już o innych niebezpieczeństwach.

Bezpieczne gotowanie w przyjaznej atmosferze

Sama płyta posiada specjalne cewki, które znajdują się pod polami grzewczymi, na których stawiamy nasze garnki albo patelnie. Muszą to być naczynia dostosowane do płyt indukcyjnych. Dobrą rzeczą  jest to, że płyta nagrzewa tylko sam garnek, podczas gdy reszta jej powierzchni nie ulega nagrzaniu. To czyni gotowanie na takiej płycie o wiele bezpieczniejszą czynnością, niż ma to miejsce w przypadku gotowania na otwartym ogniu. Także w przypadku, gdy zdejmiemy garnek z pola grzewczego, płyta to wykryje i nieużywane pole grzewcze wyłączy się. To dodatkowo wpływa na jej bezpieczne użytkowanie. Niektóre płyty są wyposażone w specjalne urządzenia typu booster, które skracają czas zagotowania wody, np. na herbatę o trzydzieści procent. Płyty mają też minutniki, możliwość zastopowania gotowania, czy też opcje podtrzymywania temperatury w naczyniu. Wszystko zależy od tego, na jaki model płyty się zdecydujemy. W przypadku jeśli w domu są dzieci, można skorzystać ze specjalnych zabezpieczeń wmontowanych w płytę, które uniemożliwią jej przypadkowe uruchomienie przez nasze pociechy. Płyta Solgazu sama wykrywa wielkość garnka albo patelni i dostosowuje doń każdorazowo wielkość pola grzewczego. Jest to więc rozwiązanie na wskroś nowoczesne, rodem z XXI wieku. Jeśli więc zdecydujemy się na kupno takiej płyty online, dotrze ona do nas w odpowiednio zabezpieczonej przesyłce w ciągu dwóch tygodni. Wystarczy tylko odpowiednio przygotować blat pod taką płytę i można będzie spokojnie na niej gotować nasze ulubione potrawy przez długie lata.

0 0 votes
Oceń wpis

Zobacz także

Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments