Kategorie - Porady

Adwokat w Zabrzu

Większości z nas praca adwokata kojarzy się głównie z salą sądową i obroną osób zamieszanych w sprawy karne. W społeczeństwie pokutuje także przekonanie, że wynagrodzenie adwokatów sięga przeważnie niebotycznych kwot, w związku z czym na ich usługi mogą sobie pozwolić jedynie bardzo zamożni klienci korporacyjni. Oba te mniemania okazują się jednak całkowicie niezgodne z rzeczywistością.

Kiedy pomoże nam adwokat?

Warto przede wszystkim zaznaczyć, że adwokaci nie zajmują się wyłącznie prawem karnym - owszem, bywa ono często głównym polem ich zainteresowania, lecz z pewnością nie ograniczają swoich usług wyłącznie do prowadzenia spraw na salach sądowych.

Porady adwokata możemy zasięgnąć w każdej sytuacji, kiedy mamy bezpośrednią styczność z prawem - może chodzić przy tym np. o prawo rodzinne, cywilne, gospodarcze albo prawo pracy. Doświadczony Adwokat Zabrze pomoże nam zwłaszcza w przypadku, gdy prowadzimy własny biznes (odnalezienie się w przepisach nie zawsze bywa proste, a profesjonalna porada pozwoli nam uniknąć wielu kosztownych błędów). Skonstruuje także w naszym imieniu wszelkie umowy czy regulaminy wewnętrzne, w taki sposób, aby okazały się nie tylko zgodne z literą prawa, lecz także zrozumiałe dla wszystkich.

Ile to będzie kosztować?

Wiele osób obawia się odwiedzić kancelarię adwokacką z obawy przed horrendalnymi kwotami, jakie trzeba trzeba tam zostawić. Podobne wahania nie znajdują jednak potwierdzenia w faktach. Oczywiście, jeśli zechcemy skorzystać z usług najbardziej renomowanego prawnika w mieście, być może przyjdzie nam zapłacić sporo - w przypadku zwykłych kancelarii ceny będą już jednak całkowicie do zaakceptowania.

Adwokat Zabrze ustala zwykle wysokość wynagrodzenia w trakcie pierwszego spotkania z klientem. Jego wysokość będzie zależała od rodzaju zlecenia, terminu jego wykonania, wartości przedmiotu sprawy i nakładu pracy. Jeśli istnieje możliwość określenia z góry zakresu prac i wymiaru czasowego, opłata może przybrać formę ryczałtową. W pozostałych przypadkach stawka zostaje najczęściej naliczona godzinowo. Wiele kancelarii oferuje także rozłożenie opłaty na raty.

Jeśli szukasz dobrego adwokata w Zabrzu, wejdź na stronę: http://www.kancelaria-cognitor.pl/    Data: 2018-11-19
Najnowsze artykuły:Komentarze:

Komentarze nie są moderowane - widzisz treści niezgodne z prawem lub nieobyczajne zgłoś ten fakt administracji serwisu.
Polecamy produkty