5 zasad stylu boho

Materiał zewnętrzny

Fantazyjny, nieograniczony, oryginalny, finezyjny, luźny, wolny, nonszalancki, taki jest właśnie styl boho, uwielbiany przez coraz szerszą grupę designerów, projektantów i wszystkich, którzy stoją przed wyzwaniem zaaranżowania wnętrza swojego mieszkania bądź domu. Styl boho zdecydowanie nie jest dla wszystkich! To styl ludzi wyzwolonych, otwartych, z duszą artysty! Jeżeli jesteś w ich gronie to być może spodobają Ci się zasady, jakimi rządzi się boho i uwzględnisz je w aranżacji swoich wnętrz! 

O stylu boho słów kilka 

Styl boho pochodzi od francuskiego słowa la bohème, czyli oznacza bohemę, cyganerię, grupę ludzi, która żyła według własnych zasad. Po rewolucji francuskiej stanowili oni jedną z najbardziej twórczych, nie poddających się konwenansom grup społecznych. Nosili luźne stroje, urządzali swoje mieszkania z nieco przypadkowych, acz dostępnych ówcześnie materiałów. Pozornie, poszczególne elementy nie pasowały do siebie, jednak po dłuższej obserwacji zaczęto dochodzić do wniosku, że styl boho to strzał w dziesiątkę! Wygoda, fantazja, finezja, luz, to wszystko przekonuje jego miłośników na całym świecie! O jego popularności świadczy także fakt, że coraz więcej sklepów oferuje dodatki i akcesoria w stylu boho. Wystarczy spojrzeć do asortymentu sklepu More Madam, by przekonać się, jak gustowne i stylowe dekoracje w stylu boho można tam znaleźć. Z całą pewnością będą one stanowiły niepowtarzalny akcent we wnętrzach!

Zasada 1 – bogactwo kolorów i wzorów

Oryginalne połączenie kolorystyczne to znak rozpoznawczy stylu boho. To nie tylko kolorowe, wzorzyste tapety na ścianach. To także wyjątkowe obicia na meblach: łóżkach, fotelach, pufach w stylu boho. https://moremadam.pl/madam-stoltz-pufa-boho Nikogo nie dziwi tutaj zestwienie egzotycznych wzorów z ludowymi haftami. Można powiedzieć, że im bardziej wydaje nam się, że coś do siebie nie pasuje, to jest odwrotnie. Obowiązkowo we wnętrzach powinny znaleźć się dekoracje patchworkowe, tj. narzuty z pozszywanych skrawków materiałów czy tego typu poszewki na poduszki.

Zasada 2 – barwy ziemi i natury

Bogactwo kolorów to jedno, a uwzględnienie w wystroju wnętrza kolorystyki ziemi, natury to drugie. Te dwa światy należy tutaj sprytnie połączyć. Doskonale sprawdzą się tu narzuty z lnu, ozdoby z wikliny, ręcznie wykonane naczynia,  https://moremadam.pl/madam-stoltz-miseczka-18-cm  meble z bambusa itp.

Zasada 3 – nuta Orientu 

Zainteresowanie tym, co odległe, tym, co nieco tajemnicze znajduje odzwierciedlenie w stylu boho. To właśnie dlatego wśród dodatków znaleźć można elementy ze szlachetnych kamieni, pozłacane, błyszczące. To są przepiękne puzderka, pudełka do przechowywania biżuterii, https://moremadam.pl/madam-stoltz-pudelko-szklane-8 wazony, świeczniki. Dominują tu kolory: złoty, miedziany, kobalt, szmaragdowy.

Zasada 4 – zwierzęce motywy

Pledy, koce, poduszki ze zwierzęcymi motywami to absolutna konieczność w mieszkaniu w stylu boho. Jednak w tym przypadku należy zachować umiar. Takie elementy są bardzo zdecydowane, konkretne, nie może być ich zatem w nadmiarze, gdyż odniesiemy odwrotny skutek. Zamiast stylu boho będziemy mieć styl kiczowaty. 

Zasada 5 – dodatki z duszą, starocia

Osoby, które chcą wprowadzić styl boho do swoich wnętrz powinny co jakiś czas odwiedzić targ staroci. Znaleźć tam można wyjątkowe perełki, które idealnie będą pasowały do tego stylu. Styl boho jest przeciwieństwem stylu nowoczesnego. Tutaj każdy poszczególny element ma swoją historię, ma duszę. Funkcjonalność czy prostota przegrywa tutaj z fantazją, oryginalnością, niepowtarzalnością. 

0 0 votes
Oceń wpis

Zobacz także

Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments