5 gadżetów do smartfonów, które warto zabrać ze sobą w podróż.

Materiał zewnętrzny

Gadżet, za pomocą którego wykonamy ciekawe i kreatywne zdjęcia, a może też ładowarka, dzięki której naładujemy smartfon i jednocześnie odtworzymy z niego muzykę na samochodowych głośnikach? Przydatnych, praktycznych, a przede wszystkim pomysłowych gadżetów do smartfonów jest naprawdę wiele. Oto pięć najciekawszych propozycji, które warto uwzględnić w naszych podróżniczych planach.

1. Selfie stick bluetooth, selfie stick typu stawy a może selfie stick z lampą?

Zdaje się, że selfie stick jest najczęściej kupowanym akcesorium do smartfona. Nic dziwnego, w końcu żyjemy w czasach, kiedy selfie stanowi jedną z najchętniej wybieranych form komunikacji. Łatwiej zrobić ciekawe ujęcie uwieczniające wyjątkową chwilę niż opisywać całe wydarzenie za pomocą wielu słów. W takich chwilach selfie stick okazuje się naprawdę pomocny, jak również wtedy, gdy podróżujemy samotnie i nie chcemy za każdym razem prosić osoby znajdujące się obok o wykonanie zdjęcia.

Jakie mamy rodzaje selfie stick’ów? Okazuje się, że poza klasycznym selfie stickiem istnieją również selfie sticki bezprzewodowe, w których wykonuje się zdjęcia z pomocą przycisku bez konieczności podłączania kabelków. Istnieją również selfie sticki tripod, które w prosty sposób można przekształcić w statyw do smartfona. Jednak jednym z ciekawszych produktów jest selfie stick z lampą. Jest to gadżet, który został wyposażony w lampę LED’ową, która doświetla fotografowany obiekt – w tym przypadku nas – gdy przebywamy w słabych warunkach oświetleniowych. Wybierając ten rodzaj kijka do selfie, warto zwrócić uwagę, by był to produkt posiadający kilka poziomów oświetlenia, a także by był kompaktowy oraz prosty w składaniu co znacząco ułatwi transportowanie.

2. Wodoodporne etui na spływ kajakowy i do robienia zdjęć pod wodą

Rzekomo większość dzisiejszych, topowych smartfonów jest wodoodporna. Według producentów ich urządzenia spełniają niezbędne normy, które gwarantują bezpieczeństwo smartfona w chwili zachlapania lub wpadnięcia do wody. Oczywiście przy obecnym stanie technologii, wodoodporność ogranicza się do zanurzenia do pewnej głębokości i przez określony czas. Mimo to, nadal bardzo uważamy, by nasze smartfony nie zostały zalane, w końcu tak naprawdę nie ma gwarancji, że nasze urządzenie nie zostanie zniszczone, jedyną gwarancją jest ewentualnie pozytywne rozpatrzenie reklamacji.

Wybierając się na wypoczynek, w miejscu gdzie będziemy przebywać w pobliżu wody, warto wyposażyć się w wodoszczelne etui. Tego typu pokrowiec nie tylko chroni przed wodą, ale również i przed piaskiem, który często dostaje się w najbardziej niepożądane miejsca. Przy zakupie warto zwrócić uwagę, aby nasz pokrowiec posiadał kieszenie z powietrzem oraz smycz, a także przejrzyste okienko, które umożliwi wykonywanie zdjęć. Taki pokrowiec sprawi, że nie będziemy musieli się martwić o ewentualne zatopienie smartfona, ponieważ po pierwsze będzie się unosił na wodzie, po drugie będzie posiadał smycz, która albo utrzyma go blisko nas albo, która umożliwi prostsze złapanie telefonu.

3. Uchwyt rowerowy na spokojne przejażdżki jak i ekstremalne, górskie zjazdy

Ten rodzaj gadżetu sprawdzi się przede wszystkim podczas aktywnych i sportowych wypraw, kiedy wiemy, że poza spokojnym odpoczynkiem, udamy się również na niejedną wyprawę rowerową. Uchwyt rowerowy okazuje się niezwykle przydatnym gadżetem, zwłaszcza wtedy kiedy planujemy dłuższą przejażdżkę z użyciem nawigacji. Dzięki niemu nie będzie konieczności, byśmy co jakiś czas stawali i sprawdzali zgodność obranej trasy z mapą w telefonie. Smartfon umieszczony w uchwycie pozostaje w zasięgu dłoni, możemy także obserwować przychodzące powiadomienia, tak aby nie umknęła nam żadna ważna wiadomość lub połączenie.

W sklepach mamy trzy typu uchwytów. Pierwszym z nich jest uniwersalny uchwyt pasujący na każdy smartfon. Drugim jest uchwyty z etui, składający się z dwóch elementów: pokrowca oraz dedykowanego elementu mocującego. Istnieje również trzeci typ, którym jest tzw. sakwa rowerowa na telefon. Każdy z nich jest dobry, a posiada po prostu odmienne właściwości. Pierwszy produkt jest najbardziej uniwersalny i dostosowany do każdego telefonu, jednak polecamy go na spokojne wyprawy po lesie czy przy ulicy. Na bardziej ekstremalne zjazdy np. górskie lepszym wyborem będzie etui typy Gearlock, a już najlepszą opcją będzie sakwa rowerowa na telefon, w przypadku której nie ma szans, by telefon wypadł podczas szybkich i gwałtownych zjazdów.

4. Uchwyt samochodowy w nowej odsłonie z ładowarką i automatycznym zaciskiem

Zdaje się, że w obecnych czasach podróżowanie na dłuższy dystans odbywa się wyłącznie w towarzystwie GPS. Choć wiele samochodów posiada wbudowany moduł GPS to zdecydowana większość z nas nadal korzysta z prostej nawigacji smartfona. W nawigowaniu, poza samym smartfonem pomaga nam również uchwyt, w którym wygodnie i bezpiecznie umieszczamy nasz telefon. Uchwyt samochodowy przez cały czas podróży, utrzymuje nasze urządzenie w polu naszego widzenia, dzięki czemu możemy w prosty sposób nadal z niego korzystać.

Tak jak kiedyś istniał jeden, podstawowy rodzaj uchwytu samochodowego, tak dziś istnieje ich ogromna ilość. W sklepach możemy znaleźć uchwyty na kratkę wentylacyjną, a także te przyklejane na kokpit lub szybę samochodu. Najbardziej innowacyjną formą gadżetu jest jednak uchwyt z ładowarką indukcyjną lub uchwyt automatyczny, który zamyka się samoistnie z chwilą przybliżenia do niego smartfonu. Obydwa produkty są niezwykle ciekawe i praktyczne, a co więcej mogą występować również jako jedno urządzenie uchwyt automatyczny z ładowarką indukcyjną.

5. Klasyczna ładowarka samochodowa, a może ładowarka z transmiterem FM?

To mały, ale jakże znaczący gadżet w samochodowym wyposażeniu. Ładowarka samochodowa z całą pewnością nie raz ratowała życie wielu z nas, kiedy podczas długich i dalekich podróży okazywało się, że bateria naszego smartfona była na granicy wytrzymałości. Nie ma wątpliwości, że ten mały gadżet warto mieć w swoim aucie. Ładowarka samochodowa występuje w wielu wariantach, dlatego warto o nich wiedzieć, zanim zdecydujemy się na zakup jednej z nich. Istnieje wiele ciekawych rodzajów ładowarek, zarówno z jednym, jak i z dwoma portami ładującymi, a także tych wyposażonych w niewielki czytnik LED informujący o napięciu czy stanie naładowania smartfona.

Jednym z ciekawszych modeli są ładowarki z transmiterem FM. Pod tą tajemniczo brzmiącą nazwą skrywa się gadżet, za pomocą którego nie tylko naładujemy nasz smartfon, ale też za pomocą którego odtworzymy utwory muzyczne z smartfona na głośnikach samochodu. Ładowarka z transmiterem FM jest bardzo przydatnym akcesorium zwłaszcza, jeśli nie lubimy słuchać radia, a mamy stworzone własne muzyczne playlisty.

Gdzie kupić powyższe akcesoria do smartfonów?

Chcesz się dobrze przygotować na podróż samochodem? Odwiedź sklep GSM >>> FD-Distribution.pl, gdzie znajdziesz szeroką ofertę gadżetów do smartfonów od etui klasy premium, po wygodne uchwyty i praktyczne selfie sticki. Mamy nadzieję, że znajdziesz potrzebne Ci gadżety, z których skorzystasz podczas swoich wypraw, zarówno tych dalszych, jak i tych bliższych 🙂

0 0 votes
Oceń wpis

Zobacz także

Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments