4 powody, dla których strona www na Wordpressie to dobry pomysł

Materiał zewnętrzny

Doświadczonemu przedsiębiorcy nie trzeba tłumaczyć, dlaczego strona firmowa ma ogromne znaczenie w sprzedawaniu produktów lub usług. To właśnie za jej pośrednictwem lokalni klienci mogą dowiedzieć się o istnieniu firmy oraz zakresie jej oferty. Mikro- i średnie przedsiębiorstwa szukają dla siebie rozwiązań, które będą nie tylko funkcjonalne i proste w obsłudze, ale również korzystne cenowo. Dlatego, zlecając projekt i wdrożenie strony www, decydują się na silnik Wordpress, który łączy w sobie wszystkie te cechy. Oto najważniejsze powody, dla których to właśnie Wordpress jest najpopularniejszym systemem zarządzania treścią wśród przedsiębiorców.

Po pierwsze: niemal nieograniczone możliwości

Za pomocą Wordpress można tworzyć zarówno proste wizytówki firmowe, jak również rozbudowane strony i sklepy internetowe. To od przedsiębiorcy zależy, na jak bardzo zaawansowane rozwiązanie się zdecyduje. Popularność i powszechność CMS Wordpress powoduje, że rozwijanie strony jest związane ze stosunkowo niewielkimi kosztami. Powstały tysiące darmowych i płatnych modułów dedykowanych temu systemowi – wśród nich można znaleźć takie, które idealnie wpisują się w nawet najbardziej wyspecjalizowane oczekiwania przedsiębiorcy. Między innymi właśnie dlatego strona internetowa na Wordpressie jest tańsza niż alternatywy dla niej.

Po drugie: doskonałe dostosowanie do wymagań wyszukiwarek

Nie jest tajemnicą, że strony postawione na silniku Wordpress bardzo dobrze indeksują się w wynikach organicznych wyszukiwarki Google. Z czego to wynika? Między innymi z dostępności prostych i intuicyjnych wtyczek SEO, dzięki którym można w profesjonalny sposób zoptymalizować poszczególne podstrony, a także wpisy na blogu. Tą metodą Wordpress uczy dobrych praktyk początkujących webmasterów, którzy chcieliby tworzyć własne treści, np. w formie bloga firmowego, i potrzebują w tym celu właściwych rekomendacji.

Po trzecie: mnogość dostępnych szablonów

Na potrzeby CMS Wordpress stworzono tysiące nowoczesnych szablonów, które można modyfikować i dostosowywać do potrzeb firmy. Dostępne są zarówno szablony płatne, jak i darmowe, które znajdą zastosowanie w wielu różnych branżach. Przedsiębiorca, któremu zależy na unikalnym designie strony, może zlecić zaprojektowanie szablonu od podstaw według własnych rekomendacji. Taka skórka będzie szyta na miarę i spełni wszelkie oczekiwania zleceniodawcy. Warto dodać, że wszystkie wiodące szablony Wordpress są responsywne, a więc dostosowane do różnych typów urządzeń. Zarówno wersja desktopowa strony, jak i jej mobilny odpowiednik będą więc przejrzyste i intuicyjne dla użytkownika.

Po czwarte: relacja ceny do jakości

CMS Wordpress należy do systemów, które bardzo chętnie wybierane są przez mniejsze firmy, dysponujące niewielkim budżetem. Strona internetowa na Wordpressie jest bowiem relatywnie tania w porównaniu do konkurencyjnych rozwiązań. Ponieważ silnik Wordpress jest niezwykle popularny, nietrudno jest znaleźć specjalistę w dziedzinie tworzenia stron opartych o ten CMS, który będzie miał za sobą już setki realizacji. Dzięki temu przedsiębiorca może otrzymać w pełni funkcjonalną, profesjonalnie wyglądającą stronę dostosowaną do aktualnych trendów w bardzo przystępnej cenie.

Strona na Wordpressie to bardzo dobra opcja dla wszystkich firm, które chciałyby samodzielnie zarządzać publikowanymi treściami. Prosta obsługa i intuicyjny panel administracyjny powodują, że zorientowanie się w podstawowych opcjach tego systemu zajmuje naprawdę niewiele czasu. Większość firm wyspecjalizowanych w tworzeniu stron w oparciu o Wordpress proponuje też swoim klientom bezpłatne szkolenia z obsługi, co stanowi jeszcze jeden atut przemawiający za tą platformą.

0 0 votes
Oceń wpis

Zobacz także

Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments