Informacje - Matka i dziecko

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o klockach Lego

Do zabawy klockami Lego nie trzeba nikogo nakłaniać. Zapraszamy do magicznego świata. Być może są tutaj fakty, o których nie miałeś pojęcia.

Klocki Lego to świetna zabawka zarówno dla małych jak i dużych. Dla dziewczynek i chłopców, a z pewnością dla całej rodziny. Ponadczasowa i niezastąpiona. Zapewne znajduje się w każdej rodzinie. A jeśli Twoje dzieci nadal jej nie mają, być może to jest właśnie odpowiedni moment, aby im takie klocki sprawić. Klocki Lego to świetny pomysł na prezent dla dziecka w każdym wieku. Firma produkująca słynne na całym świecie klocki oraz same jej produkty doczekały się niemałej historii. Zapewne istnieją fakty, o których jeszcze nie wiesz. Czas najwyższy abyś je poznał.

Klocki Lego = opony

Co maja klocki Lego wspólnego z oponami. Otóż to dość istotny fakt. W 2012 roku wpisani Grupę Lego do Księgi Rekordów Guinnessa, jako największego producenta opon na świecie. W 2014 roku firma ta wyprodukowała aż 650 mln opon!

Certyfikowany Profesjonalista Lego

Aż trudno w to uwierzyć, ale faktycznie ktoś taki istnieje. Na całym świecie jest ich aż (albo tylko 13). T osoba, która całkowicie poświęciła się pasji do Lego. Zamieniła hobby w pracę i zajmuje się budowaniem z klocków. Grupa ta otrzymuje pełne wsparcie duńskiej firmy i otrzymuje od niej wszelkie potrzebne do budowy materiały. Są to pewnego rodzaju partnerzy biznesowi. Jeżdżą po całym świecie i budują na zamówienia różnorodne budowle z klocków. Członkowie grupy pochodzą w różnych krajów na świecie. Są to m.in.: Australia, Japonia, Singapur.

Ile jest figurek Lego?

Otwierasz pudełko z klockami i widzisz charakterystyczne ludziki. Porównujesz je, każdy jest inny, ma inne cechy. Coś, co wyróżnia go od pozostałych kolegów czy koleżanek. Zastanawiałeś się ile jest tych figurek Lego? Tych minifigurek jest na świecie aż 5 miliardów. Dla porównania: Ziemię zamieszkuje 7 miliardów ludzi. Robi wrażenie, prawda?

Prezent idealny dla dziecka

Wspominaliśmy już o tym, że klocki Lego to świetny podarunek dla pociechy w każdym wieku. Wie o tym sporo osób. Szacuje się, że w okresie bożonarodzeniowym w każdej sekundzie sprzedawanych jest aż 28 zestawów klocków Lego.

Zagadka niemająca końca

Kombinacji klocków jest naprawdę wiele. Pewnie, dlatego ta zabawa jest tak wciągająca. Masz wręcz nieskończone możliwości tworzenia, które ogranicza tylko Twoja wyobraźnia. Tak na przykład sześć klocków 2x4 możesz połączyć ze sobą na ponad 915 milionów sposobów!

Mistrz rekordów

Grupa Lego dba wciąż o to, aby pobijać własne rekordy. Tym razem chodziło o budowanie z klocków. W 2015 roku zbudowana w Mediolanie wieżę z klocków, mającą 35,05 metra!

Największy zestaw

Lego produkowało już niemal wszystko. Słynne budowle, tworzyło postaci z bajek, elementy infrastruktury, fantazyjne samochody czy również odtwarzało elementy znane tylko z bajek i filmów. Jednak największy zestaw klocków Lego produkowany seryjnie ma prawie 6000 części. Przedstawia budowlę Tadż Mahal. Budowla ma szerokość 50 cm a wysokość 40 cm. Niestety, obecnie nie jest dostępny sprzedaży. W sklepach zestaw kosztował 300 dolarów. Obecnie można wypatrzeć go na aukcjach internetowych, gdzie jest towarem deficytowym, bowiem jego cena sięga tysięcy dolarów.

Artykuł powstał we współpracy z http://nasze-zabawki.pl/ - wiodącym sklepem internetowym oferującym produkty LEGO.    Data: 2017-07-03Komentarze nie są moderowane - widzisz treści niezgodne z prawem lub nieobyczajne zgłoś ten fakt administracji serwisu.

Najnowsze informacje

Dieta pomocna w walce z chorobami nowotworowymi
Choroby nowotworowe są ogromnym problemem w społeczeństwach rozwiniętych. Na raka z roku na rok zapada coraz więcej ludzi. Do tego stanu przyczynia się między innymi zanieczyszczenie środowiska, a także charakterystyczna, złożona z wysoko przetworzonych produktów dieta. więcej »
Leczenie niepłodności - co warto wiedzieć?
Pary borykające się z problemem niepłodności na początku są zdezorientowane, podobnie zresztą, jak bliskie im osoby. Jak wygląda leczenie tej przypadłości, gdzie się udać i co warto wiedzieć - o tym właśnie piszemy w naszym artykule, zapraszamy do jego lektury. więcej »
Ramki na zdjęcia to ważny element Twojego domu!
Fotografia to bardzo ważna dziedzina sztuki, która obcuje niemal z każdym z nas. Upamiętnia wspaniałe chwile z naszego życia oraz wyjątkowe osoby, którymi się otaczamy. Zbiór rodzinnych fotografii znajduje się chyba w każdym domu. Wyjątkowe z nich zasługują na wyróżnienie i ustawienie ich w widocznym miejscu. W tym celu warto wybrać odpowiednie ramki na zdjęcia, które uhonorują fotografię i nadadzą jej wzniosłego charakteru. więcej »

Polecamy produkty

Polecamy strony: Opycha.pl | Kolorowa Ryba | Mostek w kuchni | Hapi Hapi | Kosą po patelni |