Informacje - Matka i dziecko

Top 5 gier planszowych dla całej rodziny

Wspólne spędzanie czasu z dziećmi to inwestycja w dobre relacje rodzinne. To także sposób na odkrycie ich potrzeb i poznanie się nawzajem. Nasze dni wypełnione są przeważnie obowiązkami, przez co nie zawsze mamy okazję aby ze sobą szczerze porozmawiać. Niestety, dzieci szybko dorastają, dlatego warto dbać o ich dobre wspomnienia z dzieciństwa, tym bardziej, że zabawy familijne również rodzicom mogą sprawić mnóstwo przyjemności.

W sezonie jesienno-zimowym nie zawsze mamy ochotę na spacery i zabawy na zewnątrz, zwłaszcza gdy temperatura jest dość niska i łatwo o przeziębienie. Musimy więc zorganizować takie rozrywki, którymi możemy zająć się w domu. Oglądanie telewizji z pewnością się do nich nie zalicza. Wybierzmy coś bardziej angażującego, jak np. gry planszowe. Uwielbiają je nie tylko dzieci, ale i dorośli, a przy tym niosą ze sobą wiele zalet. Gry planszowe rozwijają bowiem wyobraźnie, poszerzają naszą wiedzę, ćwiczą refleks i pozwalają na rozładowanie emocji. To idealny sposób na spędzenie wspólnego wieczoru z dziećmi.

Poniżej 5 propozycji gier, które stanowią ciekawą propozycję dla całej rodziny.

Dzieci kontra rodzice. Czego o sobie nie wiecie?

Zapewne starasz się interesować życiem swojego dziecka najlepiej jak tylko możesz, jednak czy zawsze masz czas aby zapytać co Twoja pociecha robiła dzisiaj w szkole? Czy wiesz jaki jest jej ulubiony przedmiot albo jak ma na imię najnowsza koleżanka? A może Twoje dziecko chciałoby się więcej dowiedzieć właśnie o Tobie? Ta gra to doskonała okazja na poznanie się jeszcze lepiej. Podzielcie się na dwie drużyny: dzieci i rodziców, a następnie odpowiadajcie na kolejne pytania. Drużyna, która poda więcej poprawnych odpowiedzi, wygrywa. Gra zawiera dwa zestawy pytań o różnych poziomach trudności aby i najmłodsi i nieco starsi mogli wziąć w niej udział.

24 godziny

24godziny.jpg

Czas na rozwikłanie zagadki kryminalnej! Jeśli lubicie tajemnice i sprawy, które można wyjaśnić, to gra 24 godziny będzie dla Was idealna. W tej grze najważniejsza jest współpraca, macie więc okazję sprawdzić, jak przebiega Wasza komunikacja i czy potraficie działać zespołowo, tym bardziej, że nieprzewidziane okoliczności mogą pokrzyżować misternie układany plan. Gra przeznaczona jest dla dzieci powyżej 7 roku życia. Będzie świetna zwłaszcza dla 4-osobowej rodziny.

MasterChef. Kto będzie najlepszym kucharzem?

Oglądacie wspólnie popularny program o gotowaniu jakim jest Master Chef, a może po prostu lubicie wspólnie gotować? Przygotowaliśmy coś specjalnie dla Was, dzięki czemu możecie poczuć się jak uczestnicy konkursu telewizyjnego. Do dyspozycji macie aż 200 kart i 6 pionków, a Waszym zadaniem jest stworzenie najlepszych przepisów z otrzymanych składników. Nie będzie to takie proste! Gra przeznaczona jest dla osób od 10 roku życia, świetnie sprawdzą się w niej również dorośli.

5 Sekund. Edycja Specjalna

Preferujecie gry planszowe na czas? Chcecie sprawdzić jednocześnie swoją wiedzę i refleks? Gra 5 sekund będzie zatem idealnym wyborem, a szczególnie jej edycja specjalna, która sprawia jeszcze więcej radości, a to dlatego, że niemal wszystkie pytania zostały ułożone przez graczy dla innych graczy. W grze znajduje się także dodatkowa pula pustych kart, dzięki czemu możecie stworzyć własne pytania! Czegoś takiego jeszcze nie było. Stwórzcie wspólnie nową grę!

PRL. Planszowa Rozrywka Ludowa

prl.jpg

To doskonałą gra dla całej rodziny, do której przyłączyć mogą się dziadkowie. Dla nich będzie to prawdziwie sentymentalna podróż, a dla reszty rodziny, świetna lekcja historii. Sprawdźcie swoją wiedzę w czterech kategoriach! Za każdą prawidłową odpowiedź otrzymacie gotówkę, którą możecie wymienić na upragnione towary deficytowe. Uzupełnieniem gry planszowej jest aplikacja mobilna z dostępem do dodatkowych pytań i akcesoriów cyfrowych.


W zestawieniu nie zabrakło gier dla najmłodszych, jak i nieco starszych dzieci. Wspólnie wybierzcie gry planszowe, które najbardziej do Was przemawiają i przygotujcie się na ekscytującą rozgrywkę. Wszystkie opisane powyżej gry znajdziecie w księgarni internetowej PWN.    Data: 2017-10-05Komentarze nie są moderowane - widzisz treści niezgodne z prawem lub nieobyczajne zgłoś ten fakt administracji serwisu.

Najnowsze informacje

Pachnieć jak milion dolarów – najbardziej eleganckie perfumy dla mężczyzn
Elegancki mężczyzna kojarzy się z idealnie skrojonym garniturem, zadbanym zarostem i nienagannymi manierami. A jak pachnie? To pytanie przestaje być bezzasadne, kiedy zrozumiemy, że nie każde perfumy pasują do garnituru i na oficjalne eventy. Przedstawiany zapachy stworzone do duetu z krawatem. więcej »
Czym jest i jakie uprawnienia posiada UDT?
Zielone charakterystyczne naklejki z tymi trzema literami można często znaleźć w zakładzie pracy czy w każdej zarówno osobowej, jak i towarowej windzie. Wiele osób widząc skrót “UDT” zastanawia się, skąd pochodzi i co oznacza. Na te (i inne) pytania postaramy się udzielić odpowiedzi w poniższym artykule! więcej »
Zaburzenie erekcji – przyczyny i rozwiązania
Problemy z potencją, zaburzenia erekcji to dysfunkcja, która współcześnie spotyka coraz większą grupę osób. Wbrew pozorom zaburzenia dotyczą nie tylko osób w wieku powyżej czterdziestu lat, lecz towarzyszą młodym mężczyzną. Przyczyną zaburzeń potencji jest bowiem nie tylko starzenie się organizmu, ale również stres, dieta, zmęczenie i brak aktywności fizycznej. więcej »

Polecamy produkty

Polecamy strony: Old Timers Garage | Kolorowa Ryba | MiniMili.pl | DueCappucci | Mostek w kuchni |