Informacje - Porady

Polisa turystyczna, czyli poczucie bezpieczeństwa podczas podróży zagranicznej

Na urlopie, wakacjach, aktywnych feriach zimowych przede wszystkim chcemy się odprężyć i odpocząć. Z pewnością relaks dopełnić może właściwie dobrana polisa ubezpieczeniowa. Warto mieć przecież gwarancję, że na wypadek nieszczęśliwego wypadku lub niefortunnego zdarzenia towarzystwo ubezpieczeniowe pokryje niespodziewane koszty.

Co daje nam ubezpieczenie turystyczne? Czy naprawdę warto je wykupić? Przed jakimi kosztami chronią nas poszczególne dodatkowe usługi polisy? Odpowiedzi znajdziesz poniżej.

Co proponuje swoim klientom rynek ubezpieczeń turystycznych?

Podstawowy pakiet ubezpieczenia turystycznego powinien składać się z ubezpieczenia kosztów leczenia, ubezpieczenia NNW, ubezpieczenia OC w życiu prywatnym, a także assistance. Warto podkreślić, że wiele towarzystw proponuje rozmaite opcje dodatkowe, na przykład ubezpieczenie bagażu, ubezpieczenie sprzętu sportowego, ubezpieczenie kosztów ratownictwa.

Co ważne, ubezpieczenie kosztów leczenia to pewność, że w razie nagłego, niespodziewanego zachorowania otrzymamy pomoc lekarską, za którą nie będziemy musieli płacić z własnej kieszeni. W większości państw usługi medyczne są naprawdę bardzo drogie. Na pewno lepiej poświęcić niedużą sumę na kupno polisy, niż potem borykać się z ogromnym, niebotycznym wręcz obciążeniem finansowym.

Ubezpieczenie NNW także może okazać się bardzo przydatne. Polisa na wypadek nieszczęśliwych zdarzeń to pewność uzyskania określonej sumy pieniędzy w razie doznania uszczerbku na zdrowiu czy śmierci. Co więcej, podczas wakacji jesteśmy szczególnie narażeni na to, że nieumyślnie swoim działaniem doprowadzimy do uszczerbku na zdrowiu osoby trzeciej lub zniszczymy czy uszkodzimy rzecz do niej należącą. Roszczenie osoby trzeciej zostanie pokryte z polisy OC w życiu prywatnym.

Assistance obejmuje na przykład możliwość pokrycia kosztów wcześniejszego powrotu do kraju, jeżeli zajdzie taka konieczność. Polisa assistance może także uwzględnić udzielenie pożyczki na wpłatę kaucji, dzięki której można opuścić areszt, w razie zatrzymania przez policję. Assistance może nam pomóc również w trakcie zapewnienia opieki dzieciom, które z nami podróżują.

Trzeba mieć na uwadze, że poszczególne warianty ubezpieczeniowe są zróżnicowane pod względem przedmiotu ubezpieczenia, zakresu ubezpieczenia oraz wysokości sumy ubezpieczenia. Im większa suma ubezpieczenia, tym większe zabezpieczenie. Co ważne, przed zakupem ubezpieczenia koniecznie należy przeczytać Ogólne Warunki Ubezpieczenia, by upewnić się, w jakich okolicznościach towarzystwo ubezpieczeniowe nie wypłaci nam pieniędzy, chodzi o tzw. wyłączenia.

Na co zwracać uwagę wybierając polisę turystyczną?

Dobra polisa turystyczna to polisa, która wpisuje się w nasze indywidualne oczekiwania i wymagania. Warto podkreślić, że wybór najlepszej opcji może nie być łatwy zważając na fakt, jak wiele możliwości i wariantów proponują obecnie towarzystwa ubezpieczeniowe. Naprzeciw klientom zainteresowanym kupnem polis ubezpieczeniowych wychodzą rozmaite wyszukiwarki i porównywarki ubezpieczeń, jedną z nich jest na przykład www.polisaturystyczna.pl/.

Warto podkreślić, że w Internecie wyszukiwarek działa naprawdę wiele. Poruszanie się w ich ramach jest bardzo łatwe. Korzystając z serwisów dostępnych w sieci nie musimy właściwie wychodzić z domu, by wykupić polisę skrojoną na miarę. Wystarczy podać podstawowe, najważniejsze informacje dotyczące wyjazdu, by po chwili móc zapoznać się szczegółowo z porównaniem, zestawieniem różnych wariantów ubezpieczeniowych. Uzupełniamy formularz wpisując na przykład, na jak długo wyjeżdżamy za granicę, jaki jest cel naszej podróży, kto jeszcze z nami podróżuje.

Następnie interesujące nas ubezpieczenie kosztów leczenia, ubezpieczenie sprzętu sportowego, ubezpieczenie kosztów ratownictwa, ubezpieczenie OC w życiu prywatnym, ubezpieczenie NNW czy ubezpieczenie bagażu dostępne na polisaturystyczna.pl lub na innej stronie podobnego rodzaju można zakupić dosłownie w kilka chwil, oczywiście zapoznając się uprzednio z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia.    Data: 2017-03-23Komentarze nie są moderowane - widzisz treści niezgodne z prawem lub nieobyczajne zgłoś ten fakt administracji serwisu.

Najnowsze informacje

Co czeka cię w pierwszym trymestrze? Zobacz listę dolegliwości i sposoby ich łagodzenia
Ciąża to wyjątkowy stan, który – choć daje mnóstwo radości – nie jest wolny od uciążliwych dolegliwości. Sprawdź, czego możesz spodziewać się w pierwszym trymestrze i poznaj sposoby na łagodzenie nieprzyjemnych objawów. więcej »
Jaki samodzielnie podłączyć włącznik światła w swoim domu?
Włączniki światła są niezbędne do funkcjonowania każdego domu, sklepu, hurtowni czy fabryki. Większość z nas na co dzień nie przywiązuje do nich większej uwagi, ponieważ nie wymagają one częstej naprawy. Czasem przychodzi jednak moment, kiedy modernizacja wnętrza wymusza na nas wymianę włączników. Jak samodzielnie podłączyć włącznik światła? więcej »
Co zrobić, gdy dopadnie nas wiosenne przeziębienie?
W naszej strefie klimatycznej mamy w ciągu całego roku dwa punkty zapalne, jeśli chodzi o sezon na choroby i przeziębienia – to wiosna i jesień. Niby każdy z nas o tym wie, ale sama wiedza nie pomaga, by się przed przeziębieniem uchronić. Jak się wówczas leczyć, by nie spędzić pierwszych wiosennych dni w łóżku? więcej »

Polecamy produkty

Polecamy strony: Mostek w kuchni | Kosą po patelni | MiniMili.pl | Opycha.pl | ArtMe Ręcznie robiona biżuteria |