Wiersze Internautów - Autor: Ola Kralovska - e-mail: nianiaogg1@wp.pl

Święta Wielkanocne

Najpierw w niedzielę z palmą pójdziemy, palmą baziową,
palmą kwiatową, palmą najmniejszą, palmą największą,
Potem w sobotę, zwaną wielką, koszyczek wezmę razem z mamą,
a w tym koszyczku pyszności wiele: jajeczka, chlebek, sól, chrzan, kiełbaska, ser i kawałek ciasta.
Z koszyczkiem pójdę poświęcić jadło, aby w rodzinie dobrze się wiodło.
Pan Jezus zmartwychwstał, wszyscy się cieszymy
.Przy świątecznym stole, jajkiem się dzielimy.
Lany Poniedziałek to święto wesołe
Dziarski Śmigus – Dyngus wszystkim zmoczy głowę.

_____________________
Dodatkowy opis autora:
Bardzo potrzebny jest mi wiersz na zajęcia hospitowane w grupie dzieci sześcioletnich. Wiersz musi być o zwyczajach wielkanocnych. Czy ktoś może mi pomóc? Dziękuję.Komentarze nie są moderowane - widzisz treści niezgodne z prawem lub nieobyczajne zgłoś ten fakt administracji serwisu.

Polecamy produkty


Najnowsze informacje

Dlaczego warto kupować książki w księgarniach internetowych?
Poziom czytelnictwa w Polsce z pewnością nie należy do zadowalających. Według ostatnich danych Biblioteki Narodowej blisko 64% z nas nie przeczytało w ostatnim roku ani jednej książki. Znacznie wpływa to na zmniejszenie liczby bibliotek, wydawnictw, a także księgarni. Zamiast czytania wybieramy rozrywki bierne, w tym m.in. oglądanie telewizji (81%), a większości informacji szukamy w sieci. Dla wielu osób problem stanowią ceny książek. Przyjrzyjmy się zatem temu ostatniemu zagadnieniu. więcej »
Dlaczego pożyczki stały się tak popularne?
W życiu każdego z nas, pojawiają się sytuacje nagłe wymagające wygenerowania w bardzo krótkim czasie, odpowiedniej kwoty pieniędzy. Zwrócenie się do banku o kredyt to czas, zaświadczenia i koszty. Tak więc, cała masa komplikacji. Coraz częściej zatem, by pozyskać środki finansowe na pokrycie niespodziewanych wydatków, konsumenci zwracają się po pomoc do firm oferujących szybkie pożyczki - tzw. „chwilówki”. więcej »
Wiosenne porządki. Jak czyścić żaluzje?
I znów wiosna, od razu robi się przyjemniej. Nie zapominajmy jednak, że ta pora roku to też generalne porządki. Przed nami dużo pracy, między innymi czyszczenie żaluzji. O tym właśnie opowiemy w poniższym artykule. więcej »
Polecamy strony: Życie jak bajka | Okiem Blondynki | Hapi Hapi | ACT-Natural | Medycyna estetyczna |