Informacje - Porady

Planowanie wesela - jak obniżyć koszty?

Przygniata cię myśl o ślubnych wydatkach? W takim razie poznaj sposoby, dzięki którym obniżysz wspomniane koszty.

Ślub oraz wesele to wydarzenia jedyne w swoim rodzaju, które mają miejsce wyłącznie jeden raz w ciągu całego życia człowieka. W związku z powyższym nie dziwi fakt, iż Młode Pary – chcąc jak najpełniej przeżyć wspomniane chwile – decydują się na skorzystanie ze sporej ilości usług, których łączny koszt może przyprawić o prawdziwy zawrót głowy. Czy to konieczne? Absolutnie nie. Przedstawiamy proste i zarazem sprawdzone sposoby, dzięki którym z powodzeniem obniżysz koszty ślubu oraz wesela.

Poza sezonem taniej

Sezon ślubny obejmuje miesiące letnie. Trwa on zatem mniej więcej od maja do września. Wtedy też ceny sal weselnych, jak również usługodawców takich jak fotografowie czy kamerzyści, zdecydowanie wzrastają. Jeśli więc ślub latem nie jest twoim priorytetem, to zdecyduj się na uroczystość odbywającą się zimą lub jesienią. Wówczas bowiem ceny wspomnianych usług zdecydowanie spadają, co oznacza, iż będziesz mogła pozwolić sobie na wynajem sali marzeń bez konieczności przysłowiowego zaciskania paska.

Kreacje ślubne

Jedną z najprzyjemniejszych czynności związanych ze ślubem oraz weselem – przynajmniej z punktu widzenia zdecydowanej większości Młodych Panien – jest wybór ślubnej kreacji. Niemniej jednak należy zauważyć, iż ceny takowych z reguły liczone są w tysiącach. To spory wydatek zwłaszcza, iż w praktyce wspomnianą suknię założymy wyłącznie jeden raz w życiu. W związku z powyższym warto rozważyć zakup kreacji używanej, a nawet wypożyczenie takowej.

DIY

DIY to oczywiście krótkie, użyteczne instrukcje umożliwiające własnoręczne wykonanie sporej ilości przedmiotów, w tym również dekoracji ślubnych. Co więcej; z reguły ich wytworzenie nie wymaga posiadania żadnych umiejętności manualnych. Zanim więc zaczniesz przeglądanie katalogów z dekoracjami, zaproszeniami ślubnymi czy też winietkami, w pierwszej kolejności obejrzyj filmy DIY. Być może zachęcą cię one do samodzielnego stworzenia wspomnianych, ślubnych niezbędników.

Jeśli w dalszym ciągu niepokoi cię stan ślubnych finansów, to pomocnym narzędziem w planowaniu budżetu ślubnego może się okazać Wirtualny Organizer Ślubny, dostępny na platformie Wedding.pl. Aplikacja ułatwi zarządzanie pieniędzmi i pokaże na czym można zaoszczędzić.

Foto: Pixabay.com    Data: 2017-10-16Komentarze nie są moderowane - widzisz treści niezgodne z prawem lub nieobyczajne zgłoś ten fakt administracji serwisu.

Najnowsze informacje

Jak wybrać odpowiedni bagaż? Która walizka najlepsza?
Turystyka wiąże się nie tylko z poznawaniem nowych miejsc, ale także z przewożeniem dobytku. W przypadku wyprawy lotniczej czy wyjazdu samochodem konieczne staje się więc posiadanie odpowiedniego opakowania na bagaż, w którym będzie można bez problemu umieścić ubrania, buty, kosmetyki, ręczniki czy inne przedmioty. W tym celu doskonale sprawdzą się walizki, zwłaszcza twarde walizki na kółkach. Co warto wiedzieć o tych produktach? więcej »
Jak odzyskać pieniądze od dłużnika?
Kiedy kontaktujesz się z ludźmi w sprawie zwrócenia Ci pieniędzy, które pożyczyłeś, co zrozumiałe, zwykle jest to nieprzyjemne doświadczenie. Ich naturalną reakcją będzie gniew, atakowanie, wzmaganie poczucia winy. O wiele łatwiej - i przyjemniej – jest używać sztuki perswazji bądź skorzystać z pomocy profesjonalistów – agencji windykacyjnej. więcej »
Co robić kiedy mamy problemy z BIK?
Nikt z nas nie lubi się zadłużać, jednak są sytuacje, w których jest to po prostu nieuniknione. Każdy z nas może mieć przecież problem z zapłaceniem za naprawę samochodu, albo leki dla chorego członka rodziny. Wówczas, zaczynamy rozglądać się za odpowiedniego rodzaju pożyczką, dzięki której wybrniemy z kłopotów. Niestety czasem zdarza się też tak, iż mamy problem z późniejszym spłaceniem zadłużenia i w takim przypadku nasze nazwisko pojawia się na liście zadłużonych. Czy w takiej sytuacji istnieje możliwość otrzymania kolejnej pożyczki? więcej »

Polecamy produkty

Polecamy strony: Czarna na zakręcie | Old Timers Garage | ACT-Natural | Kosą po patelni | Opycha.pl |