Informacje - Dom i ogród

Najlepszy sprzęt do wiosennych prac ogrodowych

Niska temperatura uniemożliwia rozpoczęcie prac w ogrodzie, dlatego jesteśmy od niej uzależnieni. Jednak jeśli wszystko idzie po naszej myśli, a pogoda za oknem staje się coraz bardziej przychylna, możemy zabrać się do przygotowania ogrodu do sezonu już na początku marca. 

Obowiązkowe prace ogrodowe 

W pierwszej kolejności powinniśmy uprzątnąć działkę. W tym celu potrzebne będą nam grabie, dzięki którym zagrabimy wszelkie pozostałości po zimie - liście czy gałązki. Powinniśmy nisko przyciąć trawę, aby spotęgować jej wzrost. Dodatkowym czynnikiem, który poprawi jakość trawnika jest podziurawienie darni - powinniśmy użyć do tego wertykulatora lub butów z kolcami.

Wiosna to czas, kiedy dobrze jest pomyśleć o nawozie dla roślin. Najlepiej sprawdzi się kompost, obornik lub specjalistyczne preparaty dostępne w sklepach ogrodniczych. Sprawią one, że rośliny będą zdrowsze, a dodatkowo szybciej urosną. Po ten czynności obowiązkowo trzeba obficie podlać grządki.

Pielęgnacja drzew i nowych roślin

Nie można zapomnieć o przycięciu drzew i krzewów. Doskonale nadadzą się do tego drabiny specjalne, dzięki którym praca na wysokości, z sekatorem w ręku, będzie bardzo bezpieczna. Są to drabiny wielofunkcyjne, dlatego przydadzą się nie tylko w pracach ogrodowych, ale też porządkowych, wykończeniowych czy domowych. Usunięcie zaschniętych i uszkodzonych gałązek oraz niepotrzebnych pędów zapewni roślinom odpowiednią dawkę słońca potrzebnego do rozwoju. Szpadel przyda nam się do przekopania ziemi, w której posadzimy nowe rośliny - powinniśmy zabrać się za sadzenie nowych krzewów, drzewek, cebulek kwiatów, natomiast na grządkach możemy posiać wybrane warzywa. 

Przy wiosennych pracach porządkowych nieocenionymi narzędziami są drabina, szpadel, grabie i sekator. Dobrze jest być wyposażonym również w odzież ochronną. Marcowych obowiązków ogrodnika jest wiele i nie należą do najłatwiejszych, ale wysokiej jakości sprzęty w znacznym stopniu mogą usprawnić naszą pracę.    Data: 2018-02-09Komentarze nie są moderowane - widzisz treści niezgodne z prawem lub nieobyczajne zgłoś ten fakt administracji serwisu.

Najnowsze informacje

Jak dobrać kozaki do swojej sylwetki? Doradzamy
Chociaż kozaki damskie kojarzą się przede wszystkim z obuwiem zimowym, można nosić je przez cały rok. Zanim jednak zdecydujesz się na konkretny model, sprawdź jak właściwie dobrać buty. To ważne, jeśli chcesz, aby sylwetka była zgrabniejsza, a nogi szczuplejsze. więcej »
Sprawdź, do jakich stylizacji pasują koturny
Nie wszystkie buty mogą poszczycić się historią tak długą, jak koturny. Na przestrzeni wieków sięgano po nie przede wszystkim ze względu na rolę użytkową. Funkcjonalne i wygodne, w szalonych latach 90. zostały podniesione do rangi obuwia modnego, doskonale uzupełniającego wizerunek sceniczny. I w zmienionej formie do dzisiaj są chętnie wybierane do różnych stylizacji. więcej »
Podłogi drewniane - wybór na lata
Podłogi drewniane mogą przez długi czas wyglądać jak nowe – ten surowiec stanowi gwarancję trwałości i solidności. Wiele zależy jednak od rodzaju drewna oraz regularnej pielęgnacji posadzki. Znaczenie mają także inne czynniki, jak na przykład obecność wilgoci oraz częstotliwość użytkowania powierzchni. więcej »

Polecamy produkty

Polecamy strony: DueCappucci | Okiem Blondynki | Opycha.pl | MiniMili.pl | Życie jak bajka |