Informacje - Dom i ogród

Jaki samodzielnie podłączyć włącznik światła w swoim domu?

Włączniki światła są niezbędne do funkcjonowania każdego domu, sklepu, hurtowni czy fabryki. Większość z nas na co dzień nie przywiązuje do nich większej uwagi, ponieważ nie wymagają one częstej naprawy. Czasem przychodzi jednak moment, kiedy modernizacja wnętrza wymusza na nas wymianę włączników. Jak samodzielnie podłączyć włącznik światła?

Jak podłączyć włącznik światła? Instrukcja, jak bezpiecznie zrobić to samodzielnie krok po kroku

Osoby remontujące swoje mieszkania często zadają pytanie jak podłączyć pojedynczy włącznik światła. Specjaliści z hurtowni elektrycznej Alkan we Wrocławiu spieszą z odpowiedzią! Procedura podłączania włącznika światła okaże się prosta, kiedy poznamy kilka podstawowych zasad. Wcale nie musimy wzywać do tej czynności fachowca. Pamiętajmy o zachowaniu bezpieczeństwa przez cały czas montowania osprzętu. Pierwszy krok procesu podłączania nowego włącznika światła to wyłączenie obwodu elektrycznego bezpiecznikiem. Jest to bardzo ważne, aby uniknąć porażenia prądem.

Kolejny krok jest zależny od tego, czy najpierw musimy wymontować poprzedni włącznik, czy też nie. Jak wymienić włącznik światła? Po wyłączeniu obwodu elektrycznego zdejmujemy klawisze starego włącznika. Następnie odkręcamy śruby mocujące osprzęt do ściany tak, aby móc wyjąć środek. Kolejno luzujemy zaciski przewodów elektrycznych i wyjmujemy je. I już - wymontowaliśmy włącznik światła.

Następnym krokiem jest podłączenie nowego włącznika światła. Zaczynamy od wsunięcia końców przewodów elektrycznych wystających ze ściany do zacisków sprężynowych lub śrubowych naszego nowego osprzętu. Bardzo ważne jest przy tym to, aby zwrócić uwagę na kolory przewodów. Kolor brązowy, szary lub czarny to wyróżnik przewodu fazowego - musimy złączyć go z czerwonym stykiem włącznika światła (na schematach oznaczanym literą L). Następnie neutralny przewód niebieski (również wystający ze ściany) łączymy ze stykiem 1 z oprawy włącznika. Trzeci przewód w kolorze żółto-zielonym to tak zwany przewód ochronny. Nie trzeba podłączać go do zwykłych opraw włączników światła. Przewód ten możemy więc zawinąć lub zagiąć pod spód.

Umieszczanie włącznika światła w puszce

Kiedy już poprawnie złączymy ze sobą wszystkie przewody elektryczne, należy umieścić nowy włącznik światła w puszce, czyli w osprzęcie, który służy do ochrony połączeń elektrycznych przewodów instalacji elektrycznej. Uważamy przy tym, aby przewody nie wypadły z zacisków. Włącznik należy ustawić poziomo, w pozycji wyłączonego światła. Kiedy to zrobimy, nadchodzi czas na sprawdzenie, czy podłączony przez nas włącznik światła działa prawidłowo. W tym celu włączamy obwód elektryczny bezpiecznikiem i testujemy włącznik, zapalając światło. Jeżeli działa poprawnie, dokręcamy śruby łączące osprzęt i puszkę.

Pozostaje nam na podłączony osprzęt założyć obudowę włącznika. Ramkę dociskamy do ściany tak, aby wszystkie zatrzaski zaskoczyły na swoje miejsca. Ostatnim krokiem jest umieszczenie klawisza włącznika we wgłębieniu. Gotowe!

Publikacja: insane.agency    Data: 2018-03-18Komentarze nie są moderowane - widzisz treści niezgodne z prawem lub nieobyczajne zgłoś ten fakt administracji serwisu.

Najnowsze informacje

Aranżacja łazienki w stylu skandynawskim – co jest najważniejsze?
Aranżacje wnętrz w stylu skandynawskim stały się bardzo modne i nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ przyciągają wykorzystaniem naturalnych materiałów i prostotą formy. Jaka kolorystyka dominuje w łazienkach skandynawskich? Jakie są jej specyficzne cechy? więcej »
Dlaczego warto kupować książki w księgarniach internetowych?
Poziom czytelnictwa w Polsce z pewnością nie należy do zadowalających. Według ostatnich danych Biblioteki Narodowej blisko 64% z nas nie przeczytało w ostatnim roku ani jednej książki. Znacznie wpływa to na zmniejszenie liczby bibliotek, wydawnictw, a także księgarni. Zamiast czytania wybieramy rozrywki bierne, w tym m.in. oglądanie telewizji (81%), a większości informacji szukamy w sieci. Dla wielu osób problem stanowią ceny książek. Przyjrzyjmy się zatem temu ostatniemu zagadnieniu. więcej »
Dlaczego pożyczki stały się tak popularne?
W życiu każdego z nas, pojawiają się sytuacje nagłe wymagające wygenerowania w bardzo krótkim czasie, odpowiedniej kwoty pieniędzy. Zwrócenie się do banku o kredyt to czas, zaświadczenia i koszty. Tak więc, cała masa komplikacji. Coraz częściej zatem, by pozyskać środki finansowe na pokrycie niespodziewanych wydatków, konsumenci zwracają się po pomoc do firm oferujących szybkie pożyczki - tzw. „chwilówki”. więcej »

Polecamy produkty

Polecamy strony: MiniMili.pl | Czarna na zakręcie | Kolorowa Ryba | ACT-Natural | Old Timers Garage |