Informacje - Kulinaria

Jaką patelnię wybrać?

Patelnia to integralna cześć wyposażenia kuchni. Bez niej nie można wyobrazić sobie takich przysmaków jak jajecznica, naleśniki, kotlety schabowe, smakowite frytki czy placki ziemniaczani. Jednak, żeby były pyszne potrzebna jest dobra patelnia, która nie tylko sprawi, że będą one zdrowe, ale także wydobędzie ich prawdziwy smak. Zastanawiasz się nad kupnem tego naczynia? Poznaj wady i zalety najpopularniejszych rodzajów patelni!

Patelnia ceramiczna

Patelnie ceramiczne powstają poprzez wypalanie minerałów i gliny, dzięki czemu ich powłoka jest całkowicie naturalna i gładka, co niweluje ryzyko przywierania. Oprócz tego patelnia z ceramiki w żaden sposób nie wpływa na zapach i smak przygotowywanego na niej dania oraz równomiernie się nagrzewa (i to na dość długo) - bez problemu można na niej smażyć chociażby mięso i ryby. Dużą zaletą jest też pielęgnacja. Patelnie ceramiczne nie wymagają intensywnego szorowania. Nawet, gdy jakiś produkt przywrze wystarczy tylko odrobina wody do namoczenia. Niestety, mają one też wadę – nie nadają się do mycia w zmywarkach.

Patelnia aluminiowa

O ile patelnie ceramiczne wyróżniają się sporą wagą (mówi się, że im cięższa, tym lepsza), o tyle patelnie aluminiowe są lekkie jak piórko. Kto powinien wyposażyć się w ten rodzaj patelni? Na pewno osoby dbające o sylwetkę i prowadzące zdrowy tryb życia. Patelnie aluminiowe, np. marki Florina z serii Lava Stone, które dostępne są m.in. we ZasmakujRadości.pl umożliwiają przyrządzenie ulubionych potraw bez konieczności używania dużej ilości tłuszczu. Dodatkowym atutem tego rodzaju patelni jest możliwość używania ich zarówno na kuchenkach gazowych i elektrycznych, jak i na płytach indukcyjnych. Aluminium ma to do siebie, że stosunkowo szybko się nagrzewa i równie szybko traci ciepło, co może być traktowane zarówno jako wada jak i zaleta.

Patelnia teflonowa

Od wielu lat jest to najpopularniejszy rodzaj patelni. Na temat teflonu powstało wiele opinii i stereotypów. O patelniach teflonowych bez wątpienia można powiedzieć to, że smażone na nich potrawy nie przywierają i nie trzeba ich podlewać dużą ilością tłuszczu. Problemem w użytkowaniu takich naczyń może być jednak pielęgnacja. Na pewno nie można robić tego za pomocą „druciaków” lub ostrzejszej części gąbki. Wynika to z tego, że teflon jest bardzo podatny na uszkodzenia, a każde zarysowanie powoduje utratę wspomnianych wyżej właściwości. Konieczne jest więc wyposażenie się w drewniane przybory i unikanie mycia tego rodzaju patelni w zmywarkach.    Data: 2017-10-24Komentarze nie są moderowane - widzisz treści niezgodne z prawem lub nieobyczajne zgłoś ten fakt administracji serwisu.

Najnowsze informacje

Aranżacja łazienki w stylu skandynawskim – co jest najważniejsze?
Aranżacje wnętrz w stylu skandynawskim stały się bardzo modne i nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ przyciągają wykorzystaniem naturalnych materiałów i prostotą formy. Jaka kolorystyka dominuje w łazienkach skandynawskich? Jakie są jej specyficzne cechy? więcej »
Dlaczego warto kupować książki w księgarniach internetowych?
Poziom czytelnictwa w Polsce z pewnością nie należy do zadowalających. Według ostatnich danych Biblioteki Narodowej blisko 64% z nas nie przeczytało w ostatnim roku ani jednej książki. Znacznie wpływa to na zmniejszenie liczby bibliotek, wydawnictw, a także księgarni. Zamiast czytania wybieramy rozrywki bierne, w tym m.in. oglądanie telewizji (81%), a większości informacji szukamy w sieci. Dla wielu osób problem stanowią ceny książek. Przyjrzyjmy się zatem temu ostatniemu zagadnieniu. więcej »
Dlaczego pożyczki stały się tak popularne?
W życiu każdego z nas, pojawiają się sytuacje nagłe wymagające wygenerowania w bardzo krótkim czasie, odpowiedniej kwoty pieniędzy. Zwrócenie się do banku o kredyt to czas, zaświadczenia i koszty. Tak więc, cała masa komplikacji. Coraz częściej zatem, by pozyskać środki finansowe na pokrycie niespodziewanych wydatków, konsumenci zwracają się po pomoc do firm oferujących szybkie pożyczki - tzw. „chwilówki”. więcej »

Polecamy produkty

Polecamy strony: MiniMili.pl | Old Timers Garage | Sportera Fitness | Mostek w kuchni | ACT-Natural |