Informacje - Edukacja

Jak zdobyć kartę rowerową?

Dzięki karcie rowerowej rowerzysta ma prawo włączyć się do ruchu po drogach publicznych.

To dokument, który potwierdza znajomość przepisów ruchu drogowego, dzięki czemu właściciel jednośladu może bezpiecznie i legalnie poruszać się tym pojazdem po drogach publicznych.

Okazuje się, że po drogach publicznych nie może poruszać się rowerem osoba, która nie ukończyła jeszcze 18 lat. To dlatego wprowadzono kartę rowerową, by proces ten mógł zostać przyśpieszony. Pamiętajmy, że jeśli niepełnoletni porusza się jednośladem po takiej drodze, może zostać ukarany pouczeniem albo mandatem – muszą go opłacić rodzice albo prawni opiekunowie.

Kto może zdobyć kartę rowerową?

Karta rowerowa przeznaczona jest dla dzieci, które ukończyły 10 lat. Aby ją zdobyć, dziecko musi odbyć lekcje teoretyczne oraz praktyczne, a potem zdać pomyślnie egzamin. Najczęściej cała inicjatywa otrzymania karty rowerowej jest pomysłem dyrektora placówki szkolnej. To on zaprasza wykwalifikowanego instruktora albo wykładowcę z WORD, który prowadzi dla uczniów szereg koniecznych lekcji. To również on sprawdza ich wiedzę podczas egzaminu.

Jeśli takie zajęcia nie są organizowane w szkole, to dziecko, które ukończyło 10 lat, może o kartę rowerową ubiegać się w WORDzie.

Jak wspomóc edukację dziecka?

Aby wzbudzić w dziecku chęć do nauki przepisów ruchu drogowego i sprawić, by samo zechciało zdawać egzamin na kartę rowerową, przydają się skuteczne do tego metody. Okazuje się, że teoria i praktyka z zakresu bezpiecznego poruszania się po drogach jest dzisiaj niezbędna. Chodzi nie tylko o odpowiednie poruszanie się jednośladem, ale również zachowanie bezpieczeństwa, kiedy rowerzysta staje się pieszym. Znajomość obowiązujących znaków drogowych sprawi, że ryzyko wypadku będzie o wiele mniejsze.

Nie dla każdego dziecka nauka zasad poruszania się po drogach publicznych będzie interesująca. Nauczyciele w szkole czy wykładowcy w WORD powinni mieć na uwadze dobór właściwych metod. Nie da się ukryć, że dla dzieci w tym wieku najlepsza jest edukacja poprzez zabawę. Wtedy wiedza i umiejętności zostają najlepiej utrwalane.

Dzisiaj nikogo nie zadowoli już siedzenie w szkolnej ławce i uczenie się na pamięć regułek. Taka edukacja nie jest zresztą trwała i zrozumiała dla ucznia. O wiele lepiej jest wdrożyć praktyczne zajęcia, które od ucznia wymagają rzeczywiście aktywności. Coraz częściej w tym celu wykorzystuje się na przykład tzw. Magiczny Dywan. To interaktywna podłoga, dzięki której dzieci mogą się bawić, ale również uczyć.

Producent interaktywnej podłogi zadbał o to, by wprowadzić innowacyjny pakiet gier i quizów. To właśnie dzięki nim zdobycie karty rowerowej będzie proste i przyjemne. W skład zestawu wchodzą 4 gry. Wszystkie nawiązują do bezpiecznego poruszania się po polskich drogach. Przyszły rowerzysta może poznać znaki drogowe, będzie musiał odpowiadać też na pytania związane z jazdą na rowerze. Magiczny Dywan zachęca też do nauki poprzez quizy tematyczne oraz turnieje. Okazuje się na przykład, że jazdę na jednośladzie można sprawnie połączyć z grą w piłkę nożną. Na interaktywnej podłodze wszystko jest możliwe.

Tekst powstał w oparciu o artykuły zawarte na stronie Funtronic.eu.    Data: 2017-10-18Komentarze nie są moderowane - widzisz treści niezgodne z prawem lub nieobyczajne zgłoś ten fakt administracji serwisu.

Najnowsze informacje

Aranżacja łazienki w stylu skandynawskim – co jest najważniejsze?
Aranżacje wnętrz w stylu skandynawskim stały się bardzo modne i nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ przyciągają wykorzystaniem naturalnych materiałów i prostotą formy. Jaka kolorystyka dominuje w łazienkach skandynawskich? Jakie są jej specyficzne cechy? więcej »
Dlaczego warto kupować książki w księgarniach internetowych?
Poziom czytelnictwa w Polsce z pewnością nie należy do zadowalających. Według ostatnich danych Biblioteki Narodowej blisko 64% z nas nie przeczytało w ostatnim roku ani jednej książki. Znacznie wpływa to na zmniejszenie liczby bibliotek, wydawnictw, a także księgarni. Zamiast czytania wybieramy rozrywki bierne, w tym m.in. oglądanie telewizji (81%), a większości informacji szukamy w sieci. Dla wielu osób problem stanowią ceny książek. Przyjrzyjmy się zatem temu ostatniemu zagadnieniu. więcej »
Dlaczego pożyczki stały się tak popularne?
W życiu każdego z nas, pojawiają się sytuacje nagłe wymagające wygenerowania w bardzo krótkim czasie, odpowiedniej kwoty pieniędzy. Zwrócenie się do banku o kredyt to czas, zaświadczenia i koszty. Tak więc, cała masa komplikacji. Coraz częściej zatem, by pozyskać środki finansowe na pokrycie niespodziewanych wydatków, konsumenci zwracają się po pomoc do firm oferujących szybkie pożyczki - tzw. „chwilówki”. więcej »

Polecamy produkty

Polecamy strony: Życie jak bajka | ACT-Natural | Okiem Blondynki | Opycha.pl | Kosą po patelni |