Informacje - Porady

Jak wybrać odpowiedni bagaż? Która walizka najlepsza?

Turystyka wiąże się nie tylko z poznawaniem nowych miejsc, ale także z przewożeniem dobytku. W przypadku wyprawy lotniczej czy wyjazdu samochodem konieczne staje się więc posiadanie odpowiedniego opakowania na bagaż, w którym będzie można bez problemu umieścić ubrania, buty, kosmetyki, ręczniki czy inne przedmioty. W tym celu doskonale sprawdzą się walizki, zwłaszcza twarde walizki na kółkach. Co warto wiedzieć o tych produktach?

Trudno wyobrazić sobie wyjazd bez walizki. To niezwykle praktyczny wyrób, który nie tylko dobrze chroni mienie, ale też pozwala na wydajne zapakowanie dobytku. Alternatywa walizek, czyli plecaki, świetnie sprawdzą się w przypadku turystyki pieszej, wspinaczki czy jazdy na rowerze, natomiast w innych sytuacjach najlepiej zdecydować się właśnie na walizkę. Jednak dobór odpowiedniego produktu nie jest łatwy, gdyż producenci oferują bardzo różnorodne modele, niektóre nawet o dość nietypowych kształtach. Przyciągają cenami i kolorystyką, jednak to nie te cechy są najważniejsze w przypadku walizek.

Dobra walizka – czyli jaka?

Przed zakupem walizki warto zastanowić się, do czego będzie używana. Inny bowiem model przyda się osobie podróżującej samolotem, inny w przypadku przemieszczania się samochodem. Długość pobytu na wyjeździe także ma znaczenie i powinna mieć wpływ przede wszystkim na pojemność danej walizki na kółkach. Na dalekie podróże, trwające nawet dwa tygodnie, przyda się duża walizka, np. taka o pojemności 100 litrów. Na krótsze wyprawy można zaopatrzyć się w mniejsze produkty. O czym jeszcze pamiętać, kupując walizkę?

  1. Dobra walizka na kółkach powinna być lekka sama w sobie. Nie można jednak godzić się na to, aby lekkość walizki wynikała z pogorszenia jakości użytych materiałów. Walizka powinna być lekka, ale też solidna.

  2. Kółka walizki to bardzo istotna część tego opakowania na bagaż. Należy wybierać walizki z kółkami kauczukowymi, które obracają się o 360 stopni. Duże walizki powinny mieć nie dwa kółka, ale cztery.

  3. W walizce nie może zabraknąć łatwo wysuwającego się i trwałego uchwytu. Najlepiej jeśli wykonany jest z aluminium.

  4. Oprócz uchwytu ruchomego w walizce przyda się też uchwyt stały. Będzie niezwykle poręczny, jeśli okaże się, że trzeba walizkę chwycić i gdzieś przenieść.

  5. Twarde walizki na kółkach powinny być wyposażone w system zabezpieczający, np. kłódki z zamkiem TSA.

Walizki na kółkach dla dzieci

Walizki to nie tylko akcesoria dla dorosłych. Producenci mają w swoich ofertach także specjalne produkty zaprojektowane z myślą o najmłodszych podróżnikach. Walizki na kółkach dla dzieci to wyroby niezwykle kolorowe, najczęściej nawiązujące do znanych postaci z bajek. Do kupienia są także walizki na kółkach o oryginalnych kształtach, np. takie w formie biedronki czy pszczółki. Większość z nich dzieci mogą także używać w szkole, aby nie nosić ciężkich i niewygodnych plecaków.

Podróżować można na różne sposoby. Jeśli ktoś porusza się samolotem, pociągiem lub samochodem powinien zaopatrzyć się w walizkę. Modele z kółkami doskonale sprawdzą się zwłaszcza w sytuacjach, gdzie trzeba będzie się z nimi poruszać na dłuższym dystansie. Warto kupować twarde walizki na kółkach, bowiem są wygodne i doskonale zabezpieczają bagaż przed zniszczeniem. Najlepiej sprawdzą się produkty z kauczukowymi kółkami, aluminiowym uchwytem i jak najlżejsze z zachowaniem wysokiej jakości użytych elementów i materiałów.

Alternatywą dla walizki mogą być torby sportowe czy  plecaki.    Data: 2018-03-23Komentarze nie są moderowane - widzisz treści niezgodne z prawem lub nieobyczajne zgłoś ten fakt administracji serwisu.

Najnowsze informacje

Aranżacja łazienki w stylu skandynawskim – co jest najważniejsze?
Aranżacje wnętrz w stylu skandynawskim stały się bardzo modne i nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ przyciągają wykorzystaniem naturalnych materiałów i prostotą formy. Jaka kolorystyka dominuje w łazienkach skandynawskich? Jakie są jej specyficzne cechy? więcej »
Dlaczego warto kupować książki w księgarniach internetowych?
Poziom czytelnictwa w Polsce z pewnością nie należy do zadowalających. Według ostatnich danych Biblioteki Narodowej blisko 64% z nas nie przeczytało w ostatnim roku ani jednej książki. Znacznie wpływa to na zmniejszenie liczby bibliotek, wydawnictw, a także księgarni. Zamiast czytania wybieramy rozrywki bierne, w tym m.in. oglądanie telewizji (81%), a większości informacji szukamy w sieci. Dla wielu osób problem stanowią ceny książek. Przyjrzyjmy się zatem temu ostatniemu zagadnieniu. więcej »
Dlaczego pożyczki stały się tak popularne?
W życiu każdego z nas, pojawiają się sytuacje nagłe wymagające wygenerowania w bardzo krótkim czasie, odpowiedniej kwoty pieniędzy. Zwrócenie się do banku o kredyt to czas, zaświadczenia i koszty. Tak więc, cała masa komplikacji. Coraz częściej zatem, by pozyskać środki finansowe na pokrycie niespodziewanych wydatków, konsumenci zwracają się po pomoc do firm oferujących szybkie pożyczki - tzw. „chwilówki”. więcej »

Polecamy produkty

Polecamy strony: Sportera Fitness | Czarna na zakręcie | Mostek w kuchni | Old Timers Garage | ACT-Natural |