Informacje - Uroda i kosmetyki

Jak odpowiednio dbać o dłonie i paznokcie.

Dłonie oraz paznokcie są wizytówką każdej kobiety. Jednak często w natłoku codziennych obowiązków zapominamy o podstawowej pielęgnacji. Wszelkiego rodzaju obowiązki domowe, jak zmywanie naczyń, sprzątanie detergentami łazienek czy nawet mycie podłóg, również niekorzystnie wpływają kondycje naszych rąk i paznokci. Płyny do mycia naczyń czy inne środki czyszczące oraz myjące wysuszają oraz niszczą dłonie, sprzyjają rozdwajaniu się i łamaniu płytki paznokcia. Istnieje jednak kilka sposobów na to, abyśmy w szybki i prosty sposób zadbali o kondycje i wygląd naszych rąk oraz paznokci. Przede wszystkim należy zacząć od zakupu kremu do rąk, który będzie miał szerokie spektrum działania.

Przede wszystkim powinien działać ochronnie, nawilżająco oraz odbudowująco. Jest to szczególnie ważne dla suchych i zniszczonych dłoni. Krem taki powinnyśmy używać zasadniczo po każdym myciu rąk. Najlepiej zaopatrzyć się w jeden lepszy krem w większej pojemności oraz jeden mniejszy, który łatwo zabierzemy ze sobą w torebce czy nawet w kieszeni kurtki. Już po kilku użyciach zauważymy znaczącą poprawę i skuteczne działanie kremu. Przy wyborze kremu warto zwrócić uwagę na to, aby dodatkowo posiadał składniki pielęgnujące również paznokcie. Na rynku istnieje wiele kremów przeznaczonych właśnie dla oby tych partii naszego ciała. Jeżeli jesteśmy zwolennikami naturalnych metod pielęgnacji, krem oraz odżywkę można zastąpić, np. olejem arganowym. Wcierany w dłonie lub w macierz paznokcia również przyniesie nam spodziewane rezultaty.

Jeżeli nasze paznokcie jednak są bardzo zniszczone i wymagają intensywniejszej odbudowy, warto zainwestować w odżywkę do paznokci. Wiele firm oferuje tego typu preparaty. Skutecznie działającą odżywkę, która w znacznym stopniu poprawi kondycję naszych paznokci nabyć można już za niewielką kwotę. Ceny odżywek wartych uwagi wahają się od 20-40 zł. Wybierzmy taki preparat, który w jak największym stopniu spełni nasze wymagania i sprosta naszym potrzebom. Do wyboru mamy odżywki przypominające lakiery przeźroczyste, nakłada się je najczęściej kilka dni pod rząd, po czym zmywa i powtarza się czynność, aż do uzyskania zadowalających efektów. Istnieją również odżywki, które spełniają rolę bazy pod właściwy kolorowy lakier. Zakupić można również odżywki w określonym kolorze, która spełnia podwójną rolę: pielęgnuje paznokcie oraz zastępuje zwykły kolorowy lakier.


Inną bardzo ważną kwestią, na którą należy zwrócić uwagę jest ochrona dłoni i paznokci przed czynnikami zewnętrznymi. Wykonując prace domowe, warto zaopatrzyć się w gumowe rękawice, które zabezpieczą nasze ręce przed niszczącym wpływem detergentów. Niektóre rękawiczki posiadają po wewnętrznej stronie specjalnie substancje pielęgnacyjne, dlatego podczas ich noszenia, nie tylko ochraniamy ręce, ale również zapewniamy ich już pielęgnację. Jeżeli nie posiadamy takich rękawic, doskonałym rozwiązaniem jest również rozsmarowanie kremu na dłonie i nałożenie rękawiczek, uzyskamy wtedy podobny efekt.


Należy również pamiętać o tym, że nasze dłonie i paznokcie tak samo jak inne części ciała potrzebują witamin i minerałów. Warto więc zwrócić uwagę na to, czy dostarczamy organizmowi potrzebnych witamin. Na paznokcie korzystnie działa cynk, na odpowiednie nawilżenie dłoni z kolei witamina a. Jeżeli nasza dieta nie zapewnia wystarczającej ilości tego typu składników, warto rozważyć zakup suplementów diety, które zawierać będą wyżej wymienione mikroelementy oraz witaminy.


Posiadanie zadbanych dłoni i paznokci nie wymaga od nas wielkiego wysiłku. Należy jedynie stosować się z rozmysłem do wskazanych wyżej wskazówek, abyśmy mogły cieszyć się pięknie wyglądającymi rękami oraz zdrowymi i mocnymi paznokciami. Jeśli natomiast chciałabyś nauczyć się czegoś więcej koniecznie zapisz się na jeden z wielu kursów na stronie beautyextra.pl    Data: 2018-01-31Komentarze nie są moderowane - widzisz treści niezgodne z prawem lub nieobyczajne zgłoś ten fakt administracji serwisu.

Najnowsze informacje

Dlaczego warto kupować książki w księgarniach internetowych?
Poziom czytelnictwa w Polsce z pewnością nie należy do zadowalających. Według ostatnich danych Biblioteki Narodowej blisko 64% z nas nie przeczytało w ostatnim roku ani jednej książki. Znacznie wpływa to na zmniejszenie liczby bibliotek, wydawnictw, a także księgarni. Zamiast czytania wybieramy rozrywki bierne, w tym m.in. oglądanie telewizji (81%), a większości informacji szukamy w sieci. Dla wielu osób problem stanowią ceny książek. Przyjrzyjmy się zatem temu ostatniemu zagadnieniu. więcej »
Dlaczego pożyczki stały się tak popularne?
W życiu każdego z nas, pojawiają się sytuacje nagłe wymagające wygenerowania w bardzo krótkim czasie, odpowiedniej kwoty pieniędzy. Zwrócenie się do banku o kredyt to czas, zaświadczenia i koszty. Tak więc, cała masa komplikacji. Coraz częściej zatem, by pozyskać środki finansowe na pokrycie niespodziewanych wydatków, konsumenci zwracają się po pomoc do firm oferujących szybkie pożyczki - tzw. „chwilówki”. więcej »
Wiosenne porządki. Jak czyścić żaluzje?
I znów wiosna, od razu robi się przyjemniej. Nie zapominajmy jednak, że ta pora roku to też generalne porządki. Przed nami dużo pracy, między innymi czyszczenie żaluzji. O tym właśnie opowiemy w poniższym artykule. więcej »

Polecamy produkty

Polecamy strony: Old Timers Garage | Opycha.pl | Kosą po patelni | Okiem Blondynki | Hapi Hapi |