Informacje - Kulinaria

Zdrowe gotowanie każdego dnia

Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie, samopoczucie czy wygląd. Niestety, codzienny pośpiech sprawia, że często jemy dania, które do zdrowych nie należą. Tymczasem gotowanie zdrowych potraw wcale nie musi być ani czasochłonne, ani trudne. Warto się o tym przekonać i zmienić swoje kuchenne nawyki.

Jak gotować zdrowo?

Nie da się ukryć, że w dzisiejszych czasach gotujemy tak, by jak najszybciej móc podać danie na stół. Z tego powodu ukochaliśmy sobie smażenie w głębokim tłuszczu. Mięsa przyrządzane w ten sposób nie tylko są łatwe do przyrządzania, ale również dobrze smakują. Niestety, nie są zdrowe. Nadmiar tłuszczu i soli, którą używamy nader chętnie może powodować poważne problemy ze zdrowiem. Często również warzywa przyrządzamy w nieodpowiedni sposób - gotując je w pełnym zanurzeniu co powoduje wypłukiwanie cennych witamin i negatywnie odbijając się na ich smaku.

Jak więc gotować zdrowo? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. Przede wszystkim warto nauczyć się przygotowywania potraw na parze. Gotowanie na parze nie tylko sprawia, że jedzenie jest mniej kaloryczne a jego niezbędne składniki mineralne czy witaminy nie są wypłukiwane, ale również wpływa pozytywnie na smak potraw co pozwala uniknąć między innymi nadużywania soli.

Kolejnym rozwiązaniem, które warto wprowadzić do swojej kuchni jest smażenie na niewielkiej ilości tłuszczu co znacznie ogranicza kaloryczność potraw. Nic więc dziwnego, że przygotowywanie dań w ten sposób staje się coraz popularniejsze.

Nowoczesne garnki - przydatne wyposażenie, które warto mieć

Jeśli chcemy rozpocząć zdrowe gotowanie w swojej kuchni warto odpowiednio ją wyposażyć. Szczególnie jeśli chodzi o gotowanie na parze oraz smażenie bez dużej ilości tłuszczu. Na rynku możemy obecnie znaleźć wiele różnorodnych propozycji garnków i patelni, które mają nam to umożliwić. 

W przypadku gotowania warto jednak postawić na dobrą jakość. Opinie klientów pokazują wyraźnie, że propozycją, którą warto wziąć pod uwagę są nowoczesne garnki Philipiak. Marka ta nie od dziś oferuje bowiem wysokiej jakości nowoczesne garnki i naczynia, które wyróżniają się nie tylko wysoką użytecznością, ale również solidnym wykonaniem. Garnki Philipiak wykonane są z wysokiej jakości stali nierdzewnej, która jest materiałem nie mającym wpływu na smak potraw. Co więcej, nie uwalnia ona również żadnych szkodliwych substancji. Opinie o garnkach Phlipiak (chociażby opinie znanych celebrytów - gości obiadów czwartkowych: http://www.obiadyczwartkowe.pl/dzialalnosc-philipiak) jednogłośnie twierdzą również, że jest to rozwiązanie bardzo praktyczne, które pozwala gotować szybko i przyjemnie. Choćby dzięki możliwości gotowania na parze różnych produktów jednocześnie.

Co jeszcze oferuje Philipiak?

Philipak jest marką, która słynie przede wszystkim ze wspomnianych wyżej nowoczesnych garnków, dzięki którym gotowanie staje się nie tylko zdrowsze, ale również prostsze i sprawiające więcej przyjemności. Warto jednak wiedzieć, że oferta tej firmy jest znacznie szersza. 

Dzięki propozycjom takim jak eleganckie i efektowne sztućce Philipiak czy praktycznym naczyniom możemy sprawić, że wspólne spożywanie zdrowych posiłków będzie jeszcze przyjemniejsze a każde spotkanie przy stole będzie miało odpowiednią oprawę. Co ważne, opinie o naczyniach Philipiak wyraźnie pokazują, że mamy do czynienia z najwyższą jakością materiałów. Dzięki temu jest to wyposażenie kuchni nie tylko eleganckie i praktyczne, ale również całkowicie bezpieczne dla naszego zdrowia.

Jak więc widać gotowanie na parze ma naprawdę wiele zalet. Wyposażając swoją kuchnię w nowoczesne garnki Philipiak mamy szansę odmienić swoje codzienne nawyki i zadbać o zdrowie swoje oraz swoich bliskich. Co więcej, pozytywne opinie o garnkach Filipiak (bo tak niektórzy mylnie nazywają markę Philipiak) pozwalają sądzić, że gotowanie może stać się prawdziwą przyjemnością.    Data: 2017-01-30
R E K L A M AKomentarze nie są moderowane - widzisz treści niezgodne z prawem lub nieobyczajne zgłoś ten fakt administracji serwisu.

Najnowsze informacje

Drewniane żaluzje – stylowa nowość.
W ostatnich latach w dekoratorstwie i aranżacjach wystroju wnętrz do łask powracają materiały pochodzenia naturalnego, jak na przykład drewno, które ma szerokie spektrum zastosowań. Jednym z takich rozwiązań (idealnym dla osób, ceniących naturalne piękno i prostotę formy, połączoną z funkcjonalnością i wygodą użytkowania) są żaluzje drewniane. Ich zamontowanie podkreśla charakter wnętrz oraz przynosi szereg innych korzyści. Jakich? więcej »
Kazimierz Dolny - Festiwal Dwa Brzegi
Kazimierz Dolny, od lat uchodzący za mekkę malarzy i jedno z najpiękniejszych miejsc w Polsce, chętnie odwiedzają polscy i zagraniczni turyści. Jest jednak taki letni tydzień w roku, podczas którego malownicze miasteczko zmienia się w stolicę Wielkiego Kina. Dzieje się tak za sprawą odbywającego się tutaj od 11 lat Festiwalu Filmu i Sztuki “Dwa Brzegi”. Na artystyczno-kulturalną imprezę przyjeżdżają osobowości znane z kinowych i telewizyjnych ekranów. W zbudowanym specjalnie na tę okazję miasteczku festiwalowym prezentowane są polskie i zagraniczne filmy fabularne, dokumentalne i krótkometrażowe. więcej »
Medycyna estetyczna i jej zalety
Na pograniczu kosmetyki i chirurgii plastycznej znajduje się medycyna estetyczna. Zabiegi z jej zakresu dają szybsze i bardziej widoczne efekty niż zwykłe zabiegi kosmetyczne. Dodatkowo są w stanie poradzić sobie z różnymi zaawansowanymi problemami, jak np. tkanka tłuszczowa zgromadzona w miejscach, z których nie można jej usunąć dietami i ćwiczeniami, głębokie zmarszczki czy rozstępy. Warto również wiedzieć, że zabiegi z medycyny estetycznej nie są tak poważne jak operacje chirurgiczne, a często dają porównywalne efekty. Trudno się zatem dziwić temu, że od wielu lat medycyna estetyczna cieszy się wyjątkowo dużą popularnością. więcej »

Polecamy produkty