Informacje - Porady

Kantory internetowe zrewolucjonizowały rynek wymiany walut. Czy wiesz, jak one działają?

Od pojawienia się pierwszych kantorów internetowych minęło trochę czasu. Długo czekały na zainteresowanie klientów, a dziś trudno wyobrazić sobie bez nich rynku.

W 2011 r. w życie weszła tzw. ustawa antyspreadowa. Od tego momentu banki, które udzieliły swoim klientom kredytów hipotecznych w walucie obcej, są zobowiązane do przyjmowania należności z nich wynikających zarówno w złotówkach, jak i właśnie walucie obcej. Dla klientów indywidualnych był to przełomowy moment – od tego czasu mogli sami wybierać, gdzie dokonają przewalutowania kwoty raty na spłatę kredytu, zaoszczędzając w ten sposób sporo pieniędzy.

Pojawienie się pierwszych kantorów internetowych miało również duże znaczenie dla przedsiębiorców współpracujących z zagranicznymi kontrahentami i rozliczającymi się z nimi w walutach obcych. Dziś, po latach działania takich podmiotów, w branży można wskazać liderów. To właśnie oni oferują najatrakcyjniejsze warunki zarówno klientom indywidualnym, jak i przedsiębiorcom.

Od kantoru stacjonarnego do wymiany walut online

Jeżeli jesteś przedsiębiorcą współpracującym z kontrahentami nie tylko z Polski, lecz także z zagranicy, to z pewnością doceniasz powstanie internetowych kantorów wymiany walut. Teraz możesz zakupić walutę nie tylko szybciej, lecz także po dobrym kursie – spread jest niższy niż w kantorach stacjonarnych i bankach, co przekłada się na poczynienie konkretnych oszczędności. Nic też dziwnego, że zainteresowanych nie brakuje.

Działające na rynku kantory internetowe bardzo często wychodzą naprzeciw oczekiwaniom przedsiębiorców. O czym mowa? – Biznes wymaga elastycznych rozwiązań. Naszym klientom proponujemy nie tylko niższy kurs wymiany i dostęp do usługi 24h/7 dni w tygodniu, lecz także możliwość negocjowania cen kursów. Tę możliwość przewidujemy w przypadku stałych klientów dokonujących regularnych wymian i tych, którzy jednorazowo nabywają walutę za kwotę wyższą niż 10 tys. euro – tłumaczy Damian Raczek, diler walutowy z Fritz Exchange (https://fritzexchange.pl).

Z myślą o kliencie biznesowym i…

Kantor walutowy Fritz Exchange umożliwia zainteresowanym przedsiębiorcom nie tylko wymianę walut po atrakcyjnej cenie – liczy się również czas. Jak wynika z danych przedstawionych przez osoby reprezentujące kantor, ok. 90% transakcji jest przeprowadzana w ciągu 15 minut. W efekcie zainteresowani mają niemal natychmiastowy dostęp do środków. Dodatkowo z myślą o tej grupie klientów jest utrzymywane Biuro Obsługi Klienta.

Aby obsługa zainteresowanych poczynieniem sporych oszczędności na wymianie walut odbywała się sprawnie, internetowy kantor Fritz Exchange zatrudnia trzy grupy ekspertów:

  • Dealerów walutowych/treaderów – z myślą o dostępnie klientów do świeżych informacji z rynku finansowego, tworzą oni merytoryczne artykuły i komentarze;
  • Specjalistów z biura obsługi klientów – nie każde przedsiębiorstwo od pierwszych dni swojej działalności korzysta z internetowego kantoru wymiany walut. Zadaniem tych pracowników jest rozwianie wszelkich wątpliwości związanych z działaniem platformy i przeprowadzeniem transakcji;
  • Doradców ds. rynków finansowych – to specjaliści, z którymi przedsiębiorcy (być może również ty) negocjują cenę kursu waluty. Dotyczy to stałych klientów kantoru i tych, którzy przeprowadzają jednorazową transakcję powyżej kwoty 10 tys. euro.

Jeżeli zatem jesteś przedsiębiorcą, to z pewnością cenisz sobie kompleksową i sprawną obsługę. Kantor Fritz Exchange zapewnia taką, co jest wynikiem m.in. tego, że za tym podmiotem stoi grupa finansowa Fritz Group, której przedstawiciele mają ponad 20 lat doświadczenia na rynku.

…klientach indywidualnych

Prowadzenie firmy wymaga dostępu do nowoczesnych rozwiązań, a internetowe kantory wymiany walut z pewnością takimi są. Co jednak z osobami fizycznymi, czyli klientami indywidualnymi? Oni również mają możliwość przewalutowania środków, korzystając z kantorów internetowych. Z drugiej strony, to również oni są najbardziej przyzwyczajeni do tradycyjnej wymiany środków. Aby sprostać oczekiwaniom klientów indywidualnych, kantor internetowy Fritz Exchange wychodzi z do nich z innowacyjnym rozwiązaniem.

– Współcześnie Fritz Exchange jest liderem rynku wymiany walut online, a to zobowiązuje. Z tego też względu wychodzimy do klientów preferujących tradycyjne rozwiązania, czyli otrzymanie gotówki do ręki, z kantorem automatycznym „Fritz Exchanger”. Klienci regularnie korzystający z bankomatów nie będą mieli żadnych problemów, aby wymienić walutę. Na tę chwilę umożliwiamy wymianę 5 walut 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu. Ponieważ klient przeprowadza transakcję samodzielnie, spread jest atrakcyjniejszy niż w stacjonarnym kantorze – informuje Damian Raczek, diler walutowy z Fritz Exchange.    Data: 2016-12-28
R E K L A M AKomentarze nie są moderowane - widzisz treści niezgodne z prawem lub nieobyczajne zgłoś ten fakt administracji serwisu.

Najnowsze informacje

Laser frakcyjny CO2 - sposób na widoczne odmłodzenie skóry

Laser frakcyjny CO2 - sposób na widoczne odmłodzenie skóry

Zabieg medycyny estetycznej wykorzystujący laser frakcyjny CO2 jest w pełni bezpiecznym oraz satysfakcjonującym zabiegiem odmładzającym skórę, którego pierwsze efekty zauważyć można już po pierwszej sesji naświetlania. Jak przebiega proces laseroterapii frakcyjnej? Jakie są wskazania do przeprowadzenia zabiegów tego typu?
Ponad 20 towarzystw - które wybrać?

Ponad 20 towarzystw - które wybrać?

W Polsce działa kilkadziesiąt towarzystw ubezpieczeniowych, z których większość oferuje polisy komunikacyjne OC. Szeroki wybór, silna konkurencja i duża liczba klientów powodują, że znalezienie najlepszej oferty dopasowanej do Twoich indywidualnych kryteriów może sprawiać niemałe trudności. Dowiedz się, jak ułatwić sobie poszukiwanie OC.
Czy konsolidacja kredytów się opłaca?

Czy konsolidacja kredytów się opłaca?

Kredyt to taki gość, którego wolimy nie oglądać zbyt często. Gdy jednak zaczyna pukać do drzwi kilka razy w miesiącu, robi się nerwowo – kredyt za mieszkanie, rata za samochód, nowe meble w kuchni…W nawale codziennych obowiązków ciężko czasem pamiętać o spłacie kilku lub nawet kilkunastu zobowiązań. Połączenie wielu zobowiązań w jedno pozwala ograniczyć wizyty niechcianych gości.

Polecamy produkty