Informacje - Finanse

Kantory internetowe zrewolucjonizowały rynek wymiany walut. Czy wiesz, jak one działają?

Od pojawienia się pierwszych kantorów internetowych minęło trochę czasu. Długo czekały na zainteresowanie klientów, a dziś trudno wyobrazić sobie bez nich rynku.

W 2011 r. w życie weszła tzw. ustawa antyspreadowa. Od tego momentu banki, które udzieliły swoim klientom kredytów hipotecznych w walucie obcej, są zobowiązane do przyjmowania należności z nich wynikających zarówno w złotówkach, jak i właśnie walucie obcej. Dla klientów indywidualnych był to przełomowy moment – od tego czasu mogli sami wybierać, gdzie dokonają przewalutowania kwoty raty na spłatę kredytu, zaoszczędzając w ten sposób sporo pieniędzy.

Pojawienie się pierwszych kantorów internetowych miało również duże znaczenie dla przedsiębiorców współpracujących z zagranicznymi kontrahentami i rozliczającymi się z nimi w walutach obcych. Dziś, po latach działania takich podmiotów, w branży można wskazać liderów. To właśnie oni oferują najatrakcyjniejsze warunki zarówno klientom indywidualnym, jak i przedsiębiorcom.

Od kantoru stacjonarnego do wymiany walut online

Jeżeli jesteś przedsiębiorcą współpracującym z kontrahentami nie tylko z Polski, lecz także z zagranicy, to z pewnością doceniasz powstanie internetowych kantorów wymiany walut. Teraz możesz zakupić walutę nie tylko szybciej, lecz także po dobrym kursie – spread jest niższy niż w kantorach stacjonarnych i bankach, co przekłada się na poczynienie konkretnych oszczędności. Nic też dziwnego, że zainteresowanych nie brakuje.

Działające na rynku kantory internetowe bardzo często wychodzą naprzeciw oczekiwaniom przedsiębiorców. O czym mowa? – Biznes wymaga elastycznych rozwiązań. Naszym klientom proponujemy nie tylko niższy kurs wymiany i dostęp do usługi 24h/7 dni w tygodniu, lecz także możliwość negocjowania cen kursów. Tę możliwość przewidujemy w przypadku stałych klientów dokonujących regularnych wymian i tych, którzy jednorazowo nabywają walutę za kwotę wyższą niż 10 tys. euro – tłumaczy Damian Raczek, diler walutowy z Fritz Exchange (https://fritzexchange.pl).

Z myślą o kliencie biznesowym i…

Kantor walutowy Fritz Exchange umożliwia zainteresowanym przedsiębiorcom nie tylko wymianę walut po atrakcyjnej cenie – liczy się również czas. Jak wynika z danych przedstawionych przez osoby reprezentujące kantor, ok. 90% transakcji jest przeprowadzana w ciągu 15 minut. W efekcie zainteresowani mają niemal natychmiastowy dostęp do środków. Dodatkowo z myślą o tej grupie klientów jest utrzymywane Biuro Obsługi Klienta.

Aby obsługa zainteresowanych poczynieniem sporych oszczędności na wymianie walut odbywała się sprawnie, internetowy kantor Fritz Exchange zatrudnia trzy grupy ekspertów:

  • Dealerów walutowych/treaderów – z myślą o dostępnie klientów do świeżych informacji z rynku finansowego, tworzą oni merytoryczne artykuły i komentarze;
  • Specjalistów z biura obsługi klientów – nie każde przedsiębiorstwo od pierwszych dni swojej działalności korzysta z internetowego kantoru wymiany walut. Zadaniem tych pracowników jest rozwianie wszelkich wątpliwości związanych z działaniem platformy i przeprowadzeniem transakcji;
  • Doradców ds. rynków finansowych – to specjaliści, z którymi przedsiębiorcy (być może również ty) negocjują cenę kursu waluty. Dotyczy to stałych klientów kantoru i tych, którzy przeprowadzają jednorazową transakcję powyżej kwoty 10 tys. euro.

Jeżeli zatem jesteś przedsiębiorcą, to z pewnością cenisz sobie kompleksową i sprawną obsługę. Kantor Fritz Exchange zapewnia taką, co jest wynikiem m.in. tego, że za tym podmiotem stoi grupa finansowa Fritz Group, której przedstawiciele mają ponad 20 lat doświadczenia na rynku.

…klientach indywidualnych

Prowadzenie firmy wymaga dostępu do nowoczesnych rozwiązań, a internetowe kantory wymiany walut z pewnością takimi są. Co jednak z osobami fizycznymi, czyli klientami indywidualnymi? Oni również mają możliwość przewalutowania środków, korzystając z kantorów internetowych. Z drugiej strony, to również oni są najbardziej przyzwyczajeni do tradycyjnej wymiany środków. Aby sprostać oczekiwaniom klientów indywidualnych, kantor internetowy Fritz Exchange wychodzi z do nich z innowacyjnym rozwiązaniem.

– Współcześnie Fritz Exchange jest liderem rynku wymiany walut online, a to zobowiązuje. Z tego też względu wychodzimy do klientów preferujących tradycyjne rozwiązania, czyli otrzymanie gotówki do ręki, z kantorem automatycznym „Fritz Exchanger”. Klienci regularnie korzystający z bankomatów nie będą mieli żadnych problemów, aby wymienić walutę. Na tę chwilę umożliwiamy wymianę 5 walut 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu. Ponieważ klient przeprowadza transakcję samodzielnie, spread jest atrakcyjniejszy niż w stacjonarnym kantorze – informuje Damian Raczek, diler walutowy z Fritz Exchange.    Data: 2016-12-28Komentarze nie są moderowane - widzisz treści niezgodne z prawem lub nieobyczajne zgłoś ten fakt administracji serwisu.

Najnowsze informacje

Leczenie niepłodności - co warto wiedzieć?
Pary borykające się z problemem niepłodności na początku są zdezorientowane, podobnie zresztą, jak bliskie im osoby. Jak wygląda leczenie tej przypadłości, gdzie się udać i co warto wiedzieć - o tym właśnie piszemy w naszym artykule, zapraszamy do jego lektury. więcej »
Ramki na zdjęcia to ważny element Twojego domu!
Fotografia to bardzo ważna dziedzina sztuki, która obcuje niemal z każdym z nas. Upamiętnia wspaniałe chwile z naszego życia oraz wyjątkowe osoby, którymi się otaczamy. Zbiór rodzinnych fotografii znajduje się chyba w każdym domu. Wyjątkowe z nich zasługują na wyróżnienie i ustawienie ich w widocznym miejscu. W tym celu warto wybrać odpowiednie ramki na zdjęcia, które uhonorują fotografię i nadadzą jej wzniosłego charakteru. więcej »
FitLabs – producent odżywek
FitLabs to producent specyfików i odżywek dla osób trenujących profesjonalnie oraz dla tych, które po prostu chcą zadbać o swoje zdrowie. Chociaż FitLabs nie produkuje farmaceutyków sensu stricto, produkty FitLabs nie wiele im ustępują pod względem zaawansowania technologicznego, a gdyby porównać je z typowymi lekami dostępnymi na rynku, można z czystym sumieniem powiedzieć, że są to znacznie bardziej skomplikowane substancje, chociaż często wywodzą się z rzeczy bardzo prostych i wręcz codziennych, takich jak na przykład glukoza czy skrobia. Możliwe jest to dzięki działaniu laboratoriów FitLabs w bardzo specyficzny sposób charakterystyczny dla instytutów naukowych najwyższych lotów. więcej »

Polecamy produkty

Polecamy strony: Hapi Hapi | MiniMili.pl | Hell Office | Old Timers Garage | Okiem Blondynki |