Informacje - Porady

Na co zwrócić uwagę, wybierając używane auto Peugeot

W 2015 roku na rynku samochodów używanych było prawie 2,5 mln ofert sprzedaży. Średni wiek samochodów to 12 lat, a ich średnia wartość to 21 tys. zł. Używanych samochodów Polacy kupują więcej niż Czesi, Słowacy i Węgrzy razem wzięci. Jak bezpiecznie kupić dobry używany pojazd.

Używane samochody – marki i modele

Wśród aut z drugiej ręki marka Peugeot znajduje się w pierwszej 10 najchętniej kupowanych samochodów. Francuski producent działający na rynku motoryzacyjnym od 1976 r. oferuje estetycznie zaprojektowane auta z miękkim zawieszeniem, które sprawdza się szczególnie na polskich drogach. Kierowcy cenią sobie samochody używane Peugeot za klasyczny wygląd, ergonomicznie wyposażone wnętrze i wysoki komfort jazdy. Najchętniej wybierany model przez Polaków to Peugeot 207. Kompaktowe auto należące do segmentu B produkowane od 2006 r. za swoją stylizację otrzymało szereg nagród. Nawet używany Peugeot ma bogate wyposażenie i systemy bezpieczeństwa (poduszki powietrzne, ABS, ESP). Ważną cechą tego miejskiego auta są skuteczne hamulce i elektryczne wspomaganie kierownicy, umożliwiające jednak pewne wyczucie drogi. Choć francuskie marki przyjęło się zaliczać do awaryjnych samochodów, Peugeot 207 wykazuje mniejszą usterkowość niż inne auta z tego samego segmentu.

Podróż używanym samochodem – wybierz dobre auto

Na długie trasy i podróżowanie po różnych krajach znakomicie sprawdzają się samochody na ropę. Diesel pali mniej niż auto w benzynie, jest zatem ekonomiczniejszy podczas jazdy przez wiele kilometrów. Samochód do podróży musi być wyposażony w dobre systemy bezpieczeństwa, tak jak np. Peugeot 207 używany, mieć klimatyzację, radio i przestronny bagażnik. Miękkie zawieszenie i dobre przyspieszenie będzie dodatkowym atutem, ale nie jest to konieczność. Pojazd powinien być przede wszystkim bezawaryjny, a części do niego łatwo dostępne i stosunkowo tanie. Jeśli podróżujesz po Europie, wybierz model, dla którego w razie awarii bez problemu znajdziesz warsztat naprawczy. Decydując się na zakup używanego samochodu, trzeba dokładnie określić swoje wymagania. Zastanowić się, czy potrzebne jest auto 3- czy 5-drzwiowe, samochód z automatyczną czy manualną skrzynią biegów i pojazd z dużym czy małym bagażnikiem. Znając swoje preferencje, łatwiej będzie przeanalizować parametry różnych modeli i wybrać dla siebie ten najlepszy.

Zakup używanego samochodu – na co uważać

Korozja progów i kielichów zawieszenia czyni samochód niebezpiecznym do jazdy. Jeśli rdza zżera też podłogę, w której widać dziury, nie świadczy to o dobrym stanie kupowanego pojazdu. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby kupić auto powypadkowe – trzeba tylko dowiedzieć się, jak poważne były uszkodzenia i naprawy. Przekoszone zawieszenie to kolejny element, który dyskwalifikuje pojazd. Samochód jedzie jakby bokiem, ściąga go na jedną stronę i niekomfortowo się go prowadzi. Handlarz samochodowy będzie unikał odpowiedzi na pytanie, czy auto kiedykolwiek uległo wypadkowi i będzie utrzymywał, że samochód nigdy nie był „klepany”. Dlatego do komisu najlepiej wybrać się z zaufanym mechanikiem lub blacharzem, który od razu zauważy wady pojazdu. Warto też zainwestować w miernik grubości lakieru. Jeśli warstwa przekracza 180 mikrometrów, auto z pewnością malowano. Bezpieczeństwo zakupu używanego auta gwarantują też takie serwisy jak np. Das WeltAuto, w którym każdy używany samochód sprawdza się w 117-etapowym teście jakości. Więcej na http://www.dasweltauto.pl/pl/oferta-samochodow-uzywanych/peugeot-samochody-uzywane.html.

Uwaga na samochodowe oszustwa

Kupując używany samochód w okazyjnej cenie, trzeba koniecznie sprawdzić, skąd pochodzi auto, gdzie było serwisowane i jak wielu miało właścicieli. Samochody sprowadzane z Niemiec najczęściej mają przekręcane liczniki – handlarze sprowadzają tanie auta z przebiegiem ponad 300 tys. km i poprawiają ich wygląd. Tylko doświadczony specjalista będzie więc w stanie ocenić realny przebieg pojazdu. Najczęstsze oszustwa związane ze sprzedażą używanych samochodów to fałszowanie daty produkcji auta, sprzedawanie samochodów po ciężkich wypadkach (np. dachowaniu) i popowodziowych czy aut będących w egzekucji komorniczej lub kradzionych. Żeby ustrzec się zakupu niesprawnego, niebezpiecznego lub kradzionego pojazdu, należy dokładnie obejrzeć samochód i wszystkie jego dokumenty. Jeśli numer nadwozia słabo widać, może to oznaczać kłopoty przy rejestracji samochodu. Auto należy sprawdzić też pod kątem zastawu skarbowego i zajęcia komorniczego. Może się okazać, że wierzyciel zabierze  już zakupiony samochód (umowa zakupu zostanie unieważniona).

Kupując używane auto najlepiej skorzystać ze sprawdzonych serwisów lub pomocy zaufanego mechanika czy blacharza. Zakup samochodu na własną rękę to zawsze duże ryzyko nieudanego wyboru.    Data: 2016-12-05
R E K L A M AKomentarze nie są moderowane - widzisz treści niezgodne z prawem lub nieobyczajne zgłoś ten fakt administracji serwisu.

Najnowsze informacje

Zalety i wady współpracy z biurem rachunkowym
Dobrze prowadzona księgowość to bez wątpienia jeden z najważniejszych aspektów umożliwiających sprawne funkcjonowanie firmy. Część przedsiębiorców zatrudnia w tym celu księgową (lub nawet cały zespół księgowych), część decyduje się samodzielnie zajmować się finansami firmy – dotyczy to przede wszystkim właścicieli jednoosobowych i małych działalności gospodarczych. Niektórzy korzystają natomiast z usług biura rachunkowego, delegując w ten sposób część obowiązków na zewnętrzną firmę. Jakie są zalety i wady takiego rozwiązania? więcej »
Nike – buty nie tylko dla aktywnych fizycznie
Buty Nike, które jeszcze do niedawna kojarzone były jedynie z podstawowym wyposażeniem każdego koszykarza, świecą coraz większe triumfy wśród osób, które niekoniecznie mają coś wspólnego ze sportem. Sięgnęli po nie sławni projektanci, chcąc dodać swoim stylizacjom nowatorskiego charakteru. Później zaczęli je nosić znani artyści, aż w końcu stały się ulubionym rodzajem obuwia większości kobiet i mężczyzn na całym świecie. więcej »
Pościel bawełniana - czyli o trwałości i nowoczesności
Pościel bawełniana czyli bawełna bawełnie nie równa. Mało kto nie spotkał się z tym produktem, stał się on tradycją w naszych domach, przede wszystkim dzięki swojej wytrzymałości, co pozwala na to aby zaoszczędzić pieniądze i nie wydawać ich co chwilę na nowe komplety pościeli. więcej »

Polecamy produkty