Informacje - Edukacja

Zalety nauki francuskiego - czy język wart jest inwestycji?

Język francuski wywodzi się z grupy języków romańskich. Jest to język ojczysty dla około osiemdziesięciu milionów ludzi. Jest to oficjalny język wielu organizacji międzynarodowych. Język ten wywodzi się z łaciny. Jest to język, który do dnia dzisiejszego uważa się za język dyplomatów i artystów. Język francuski ma status języka urzędowego w 32 państwach, natomiast w 54 krajach jest on powszechnie używany. Dlaczego nauka języka francuskiego jest bardzo dobrą inwestycją w obecnych czasach?

Po pierwsze język francuski jest używany przez ponad dwieście milionów ludzi na pięciu kontynentach. W rankingu najczęściej używanych języków na świecie, język francuski znajduje się na wysokim dziewiątym miejscu. We współczesnym świecie znajomość jednego języka obcego to za mało, aby myśleć o dobrej pracy i możliwościach awansu. Dlatego wiele osób wybiera język francuski, jako drugi język obcy, którego chcą się uczyć. Obecnie znajomość każdego dodatkowego języka obcego przynosi korzyści, zarówno na polu zawodowym jak i w życiu prywatnym.

Po drugie znajomość języka francuskiego otwiera drogę do atrakcyjnych ofert zatrudnienia. Oferty pracy dla osób znających ten język pochodzą nie tylko z Francji, ale również z innych krajów frankofońskich takich jak: Belgia, Szwajcaria, Kanada, oraz w dużej liczbie państw afrykańskich. Jeśli mowa o potęgach handlowych to Francja znajduje się na piątym miejscu w rankingu światowym. Ten kraj jest przyjazny wszelkim inwestycjom handlowym, a także wymianie studentów. Specyficzny klimat Francji przyciąga licznych inwestorów, oraz firmy działające na polu naukowym.

Po trzecie język francuski od dawien dawna jest uznawany za język artystów, dyplomatów i ludzi związanych z kulturą. Poznanie języka francuskiego umożliwia dostęp do wielu dzieł literackich stworzonych w tym języku. Słynne postacie związane ściśle z Francją i językiem francuskim to Victor Hugo, Molier, Edith Piaf, Alain Delon, Luis Pasteur, Napoleon Bonaparte, Emile Zola, Georges Pompidou, Brigitte Bardot, oraz wielu innych.

Po czwarte Francja to kraj bardzo często odwiedzane przez bardzo duża liczbę turystów przyjeżdzających z całego świata. Do tego kraju rocznie przyjeżdża około siedemdziesiąt milionów turystów. Z całą pewnością zwiedzanie tego pięknego kraju będzie o wiele łatwiejsze, jeśli zna się język francuski. Znajomość języka francuskiego pozwala lepiej zrozumieć kulturę i zwyczaje panujące w tym kraju. Pozwala także na to, aby zrozumieć mentalność Francuzów, oraz bardziej przyjrzeć się ich życiu codziennemu. Znajomość języka francuskiego przydaje się także, kiedy podróżujesz do dalekich krajów Afryki, a także Szwajcarii, Belgii, Monako i Kanady.

Po piąte język francuski to otwarta droga do wielu renomowanych uczelni wyższych mających swoja siedzibę w tym kraju. Francuskie uniwersytety, politechniki oraz szkoły handlowe uznawane są powszechnie za jedne z najlepszych na świecie. Francuski jest językiem analitycznym, dzięki któremu łatwo jest formułować swoje myśli. To język wielkich światowych uczonych takich jak: Kartezjusz, Maria curie- Skłodowska, Luis Pasteur, Georg Charpak i wielu innych. Nauka języka francuskiego rozwija zdolności analityczne, zdolność krytycznego myślenia, oraz zdolność argumentacji.

Po szóste język francuski jest językiem kultury i symbolem otwartości na różne światowe nurty. Jest to język niezwykle przydatny w pracy. Jest językiem oficjalnym wielu organizacji światowych i europejskich, między innymi takich jak: ONZ, Międzynarodowy Komitet Olimpijski, Czerwony Krzyż i wielu innych.

Po siódme język francuski jest językiem otwartości na cały świat. Dzięki znajomości tego języka można oglądać na żywo takie francuskie serwisy informacyjne jak TV5 Monde, Radio France Internationale, France24. I być dzięki temu na bieżąco z najważniejszymi światowymi informacjami.

Ósmą przyczyną, dla której warto zainwestować w naukę tego języka jest dość duża łatwość, z jaką można się go nauczyć. Jest bardzo wiele możliwości do tego, aby języka francuskiego się nauczyć. Mogą to być na przykład kursy językowe, samodzielna nauka, korepetycje online z francuskiego.  W Internecie jest bardzo dużo materiałów, które pomagają w nauce tego języka. Język francuski jest o wiele łatwiejszy do nauki niż na przykład język chiński. Wiele słów i wyrażeń z tego języka pochodzi z języka łacińskiego. Według specjalistów język francuski jest jednym z łatwiejszych języków do nauki. W języku francuskim występuje wiele podobieństw do języka włoskiego, hiszpańskiego oraz portugalskiego. Ponadto około trzydzieści procent słów z języka angielskiego zostało zapożyczonych z języka francuskiego. Jest to, więc język, który wspomaga naukę innych języków. Jak wiadomo znajomość jednego języka w znacznym stopniu ułatwia naukę kolejnych języków. Znajomość języka francuskiego może być dużym atutem w Curriculum Vitae. Znajomość języka francuskiego będzie na pewno dużym atutem na etapie ubiegania się o pracę. Na pewno znajomość danego języka jest uzależniona od zmieniających się warunków pracy. Znajomość języka francuskiego to atut, który od wielu lat utrzymuje się na stałym poziomie. Nauka języka francuskiego jest inwestycją w swoje umiejętności i sposobem na podniesienie swojej samooceny. Kolejnym powodem, dla którego warto zainwestować w tej język jest dostęp do ponad stu siedemdziesięciu milionów serwisów internetowych w tym języku. Znajomość języka francuskiego umożliwi również nawiązywanie przyjaźni i znajomości z bardzo dużym gronem internautów posługujących się, na co dzień językiem francuskim. Inwestycja w naukę języka francuskiego jest opłacalna z bardzo wielu powodów i warto podjąć wyzwanie ucząc się języka francuskiego.    Data: 2016-12-02Komentarze nie są moderowane - widzisz treści niezgodne z prawem lub nieobyczajne zgłoś ten fakt administracji serwisu.

Najnowsze informacje

Wynajmij swoje call center
Udostępnienie klientom możliwości swobodnego kontaktu telefonicznego zwiększa szanse na skuteczną sprzedaż i buduje pozytywny wizerunek firmy. Nie zawsze trzeba tworzyć od podstaw własny dział call center – obecnie coraz popularniejszy jest outsourcing tych usług. Kto może najwięcej na nim skorzystać i czym kierować się przy wyborze? więcej »
Czy sportowe buty nike nadają się na każdą okazję?
Sportowy styl życia zadomowił się u nas już na dobre. Mamy nie tylko modę na zdrowe jedzenie, bieganie, a więc ogólnie bycie fit, ale również na sportowy styl ubierania. Już nikogo nie dziwią sportowe stylizacje celebrytów, którzy nawet na dość oficjalne spotkania ubierają się na sportowo. Zobaczmy, czy buty sportowe faktycznie pasują do każdego stroju. więcej »
Prezenty na Dzień Babci i Dziadka - 5 oryginalnych pomysłów
Babcia i dziadek to wyjątkowe osoby w życiu każdego z nas. Kojarzą nam się z beztroskim dzieciństwem, śniadaniem podawanym do łóżka, śmiechem i miłością. Niestety zbyt często brakuje nam czasu na złożenia im wizyty i wspólne spędzenie paru chwil. Ale w Dzień Babci i Dziadka nie może nas zabraknąć, należy także pamiętać o upominku, który będzie najlepszą formą okazania przywiązania i wdzięczności za ich ciepło i niewyczerpaną cierpliwość. A jakie podarunki ucieszą naszych seniorów? Oto 5 oryginalnych pomysłów. więcej »

Polecamy produkty

Polecamy strony: Hapi Hapi | Hell Office | Sportera Fitness | Czarna na zakręcie | Medycyna estetyczna |