Informacje - Dom i ogród

Jesienna aranżacja tarasu

Nadejście jesieni nie oznacza, że musimy rezygnować z aranżacji naszego tarasu lub balkonu. Mimo że dni stają się krótsze, a temperatura spada, wciąż możemy korzystać z uroków tych przydomowych przestrzeni. Wystarczy jedynie zadbać o kilka elementów. Podpowiadamy, na jakie dodatki postawić, by w sezonie jesiennym móc cieszyć się przemyślaną, odpowiednią do pory roku dekoracją i pobytem na świeżym powietrzu, a przy tym nie marznąć. Proponujemy również rozwiązania, na które warto postawić podczas wybierania tarasowej lub balkonowej nawierzchni.

Rośliny
Aranżacja tarasu lub balkonu nie tylko latem może zachwycać różnorodnością barw. Aby osiągnąć podobny efekt również jesienią, należy postawić na właściwe krzewy i kwiaty – czyli takie, które kwitną o tej porze roku i, przede wszystkim, są odporne na niekorzystne warunki pogodowe. Wśród najbardziej lubianych roślin tego typu znajdują się m.in. astry, wrzosy, rudbekie i chryzantemy. Z kolei wśród krzewów popularność zyskują efektowne i zarazem mało wymagające jagody kamczackie, karagany syberyjskie oraz derenie białe, charakteryzujące się odpornością na przymrozki.

Podczas wybierania roślinności pamiętajmy, by wziąć pod uwagę rodzaj podłoża, z jakiego wykonane jest otoczenie naszego domu. Jeśli jesteśmy posiadaczami drewnianych desek lub kafelków, musimy wykazać się szczególną ostrożnością np. podczas podlewania – w przypadku tych pierwszych istnieje ryzyko ich zniszczenia, a drugich – poślizgnięcia się. Dobrym wyborem są natomiast deski kompozytowe. Jak zapewnia jeden z ich producentów, firma ProDeck, właściciele tarasów z kompozytu nie muszą obawiać się o zawilgocenie lub działanie grzybów i porostów.

Dodatki
Wprowadzanie kolorów na taras lub balkon jest łatwe również za sprawą elementów dekoracyjnych. Barwne narzuty, zapewniające ciepło w jesienne dni koce, miękkie, dopasowane do otoczenia poduszki – te dodatki sprawią, że na tarasie zapanuje przytulna atmosfera, a co ważne, dzięki nim nie będzie nam zimno. Na szczęście wybór tekstyliów do mebli ogrodowych jest na tyle duży, że każdy znajdzie coś idealnego dla siebie.

Oświetlenie
Jesienią coraz szybciej zapada zmrok. Często już w godzinach popołudniowych za oknem jest szaro i mglisto. Aby mimo niesprzyjającej aury cieszyć się pobytem na tarasie, warto postawić na oświetlenie, który umożliwi stworzenie ciepłego, przyjemnego klimatu. Sklepy oferują szeroki wachlarz produktów – od klasycznych słupków, przez niewielkie reflektory, kinkiety i plafoniery, po diody LED. Dobrym pomysłem jest także własnoręczne wykonanie oryginalnych lampionów, które nadadzą naszej przestrzeni niepowtarzalny wygląd. Innym źródłem światła mogą być również specjalne, gwarantujące ciepło i nastrojową atmosferę kominki.

Wykończenie
Nie ma jednak wątpliwości, że podstawą i zarazem największą ozdobą każdego tarasu lub balkonu jest odpowiednio dobrane wykończenie. Jeśli chcemy, aby nasz taras był trwały, bezpieczny i estetyczny, powinniśmy rozważyć zakup desek kompozytowych, które stanowią połączenie naturalnego drewna i poprawiających jakość polimerów. Szeroką ofertę pokryć tarasowych oferuje między innymi firma ProDeck, której produkty nie wymagają malowania i konserwacji, i co więcej, objęte są długoletnią gwarancją. Dobrze zaufać również producentom, którzy oferują sprzedaż desek w całości wykonanych w Polsce. Możemy mieć wówczas pewność, że zyskamy materiały najwyższej klasy.

Aranżacja jesiennego tarasu lub balkonu może być zajęciem przyjemnym i kreatywnym. Dobranie właściwych dodatków może pomóc w stworzeniu ciepłej, przytulnej atmosfery. Nie zapominajmy jednak o tym, że to nawierzchnia naszej przestrzeni – wytrzymała i bezpieczna – stanowi o jej wyglądzie, jakości i wartości użytkowej.    Data: 2016-11-02
R E K L A M AKomentarze nie są moderowane - widzisz treści niezgodne z prawem lub nieobyczajne zgłoś ten fakt administracji serwisu.

Najnowsze informacje

Studia MBA – szansa na podwyżkę i awans w biznesie
Uzyskanie dyplomu Master of Business Administration (MBA) w Wyższej Szkole Bankowej to osiągnięcie najwyższego poziomu edukacji w biznesie. Każdy, kto ukończy te studia, może liczyć na propozycję pracy na lepszym stanowisku, na korzystniejszych warunkach finansowych. Studia MBA pozwalają nie tylko poszerzyć wiedzę i udoskonalić umiejętności, ale też są nieocenionym źródłem nowych kontaktów biznesowych. więcej »
Transport medyczny osób chorych
Transport medyczny osób chorych wymaga specjalistycznego pojazdu, sprzętu i personelu posiadającego odpowiednie umiejętności medyczne. Warto pamiętać, że pod nazwą „Transport medyczny” kryje się nie tylko przewiezienie pacjenta z miejsca A do miejsca B, ale również sprawowanie nad nim opieki podczas transportu, niezależnie od czasu jego trwania. więcej »
Zalety studiów podyplomowych
Z roku na rok rośnie liczba chętnych na studia podyplomowe. Nie dziwi więc, że polskie uczelnie otwierają coraz to nowe kierunki. Zastanawiasz się skąd taka popularność „podyplomówek”? Decydują o tym zmiany na rynku pracy, które sprawiają, że co jakiś czas pojawia się zapotrzebowanie na nowych specjalistów oraz duża konkurencja. Myślisz o zapisaniu się na takie studia? W poniższym tekście podpowiadamy, dlaczego to dobra decyzja. więcej »

Polecamy produkty