Informacje - Matka i dziecko

Pieluszki wielorazowe - zdrowa alternatywa jednorazowego pampersa...?

Najczęściej stosowaną pieluchą w dzisiejszych czasach jest foliowa pieluszka jednorazowa. Jednakże czy są one zdrowe? Okazuje się, że nie do końca, ponieważ produkowane są z tworzyw sztucznych, a tworzywa te mogą wywoływać reakcje alergiczne na delikatnej skórze dziecka. Ponadto pieluchy jednorazowe mimo wszystko słabo przepuszczają powietrze, co prowadzić może do powstawania odparzeń, a te do pieluszkowego zapalenia skóry. Nie trzeba jednak narażać na to dziecka, ponieważ bogaty wybór pieluch wielorazowych pozwala na dobranie dla malców odpowiedniej, zdrowej alternatywy.

Rodzaje pieluszek wielorazowych

Pieluszka AIO

Najbardziej ze wszystkich pieluszek przypomina jednorazową, ponieważ składa się z majteczek z zamontowanym na stałe wkładem chłonnym. Pieluszkę można po zabrudzeniu w całości prać w pralce.

Pieluszka Kieszonka PUL z Mikropolarem

To pieluszka uszyta z mięciutkiego mikropolaru, który zapewnia dziecku suchość i świeżość. Materiał ten jest łatwo spieralny i szybko schnący. Zewnętrzna część pieluchy wykonana jest z wodoodpornej dzianiny typu PUL. Powierzchnia PUL mimo wodoodporności pozwala skórze oddychać.

Do pieluch rekomendowane są wkłady chłonne Milovia, wykonane z najwyższego gatunku polskiej dzianiny.

Pieluszka Kieszonka PUL z Coolmax

Wewnętrzna cześć pieluszki z wykonana jest ze specjalnego materiału typu Coolmax, dzięki któremu maluch delikatnie wyczuwa wilgoć na pupie. Materiał Coolmax cechuje wyjątkowa wytrzymałość i łatwość prania. Zewnętrzna część pieluchy wykonana jest z dzianiny PUL, zapobiegającej wyciekom cieczy. Dzianina ta pozwala skórze oddychać i nie przyczynia się do powstawania odparzeń.

Do pieluszek Coolmax dostępne są specjalne wkłady, cechujące się szybkim czasem schnięcia oraz doskonałą chłonnością.

Otulacze Milovia - One Size PUL

Otulacz to specjalna pieluszka, w której wkład chłonny znajduje się częściowo pod zakładkami, dzięki czemu jedynie część materiału, będącego wkładem ma kontakt bezpośrednio ze skórą malucha. Każdy otulacz Milovia posiada szeroka gumkę, a także gęsto rozmieszczone napy, pozwalające na komfortowe dopasowanie pieluchy do pupy dziecka. Otulacze posiadają zakładki PUL z mikropolarem, które chronią delikatną skórę dziecka przed niepotrzebnymi odciśnięciami i otarciami. Do otulaczy nadają się standardowe pieluszki wykonane z tetry lub flaneli, jak również specjalne wkłady chłonne Milovia.

Wszystkie pieluszki wyposażone są czytelną metkę, na której znajduje się obszerny opis użytkowania oraz postępowania z pieluszką. Barwy na metce jak i na zewnętrznej stronie pieluch są trwałe i niespieralne. O wszystkie rodzaje pieluszek wielorazowych można zapytać w sklepie bobomio.pl. Na stronie tego sklepu można zobaczyć, jak te produkty są ciekawe pod względem kolorystycznym i wzorniczym.

Koszty pieluszek

Ceny wkładów do otulaczy marki Milovia w zależności od rozmiaru wahają się w granicach od 15,5zł do 20,5zł za sztukę. W celu maksymalnego wykorzystania wkładów należy zaopatrzyć się w minimum sześc sztuk, co powinno wystarczyć na jeden dzień pieluchowania dziecka.

Pieluszka kieszonka PUL z Mikropolarem to koszt 69,7zł za sztukę, pieluszka PUL typu Coolmax kosztuje nieco więcej czyli 74,7zł. Cena otulaczy jest najniższa, można je nabyć już za 58zł za sztukę. Pieluszek również warto posiadać kilka sztuk, nie musi być ich tyle ile wkładów, ale dwie - trzy sztuki to podstawa.

Po przeliczeniu wszystkich kosztów, użytkowanie pieluch wielorazowych może być nawet o połowę niższe od kosztów użytkowania innych pieluch. Szczególnie jeśli w planach jest kolejne dziecko. Pieluszki wielorazowe bowiem nie tracą na swej użyteczności nawet po wielokrotnym praniu i mogą służyć wiele lat.

Zadbaj więc o zdrowie swego dziecka już dziś i wybierz najlepszą dla siebie pieluszkę wielorazową.    Data: 2016-08-25
R E K L A M AKomentarze nie są moderowane - widzisz treści niezgodne z prawem lub nieobyczajne zgłoś ten fakt administracji serwisu.

Najnowsze informacje

Odszkodowanie a zadośćuczynienie - jak je wywalczyć?
W zależności od tego, czy w wyniku wypadku powstała szkoda majątkowa czy niemajątkowa, poszkodowany będzie mógł starać się o odszkodowanie albo zadośćuczynienie. Te dwa określenia są często niesłusznie używane zamiennie. Czym się różnią i jak się o nie ubiegać? więcej »
Czy warto kupić mieszkanie na obrzeżach miasta?
Nie odczuwam tego, że mieszkam w wielkim mieście. Spokojna okolica, multum terenów zielonych, pełen relaks. Do tego mieszkanie kosztowało zdecydowanie mniej niż w centrum miasta lub jego okolicach. To argumenty najczęściej podawane przez osoby, które zdecydowały się zamieszkać na obrzeżach wielkiego miasta, z dala od centrum. więcej »
Jumping fitness, czyli jak schudnąć na trampolinie?
Wielu ludzi chodzących na siłownie czy do klubu fitness po pewnym czasie zaczyna odczuwać znużenie i przez to gubi motywację do treningów. W najlepszym wypadku osoby takie zaczynają szukać czegoś innego. W najgorszym – rezygnują z treningów w ogóle. Być może dzieje się tak, ponieważ ludzie ci nie słyszeli jeszcze o trampolinach, czyli o tzw. jumping fitness. więcej »

Polecamy produkty