Informacje - Edukacja

Kursy kitesurfingu – Surfpoint.pl

Kitesurfing jest najmłodszą a zarazem coraz popularniejszą dyscypliną sportów wodnych. Pod względem założeń podobny jest do windsurfingu, gdzie zamiast żagla zastosowany został pędnik w formie latawca. Technika prowadzenia deski jest jednak zupełnie inna – deska nie jest prowadzona płasko, ale na krawędzi.

W praktyce przypomina to jazdę na fali lub na snowboardzie. Te zmiany sprawiają, że nawet osoby doświadczone w sportach wodnych będą potrzebowały czasu, aby wprawić się w kitesurfing. Osoby początkujące będą musiały skorzystać z pomocy innych osób, które przygotują ich do samodzielnej aktywności na desce. Najlepszym rozwiązaniem są kursy windsurfingu, które organizowane są w wielu miejscach w Polsce. Jedną z najlepszych szkółek w kraju jest Surfpoint, której ofertą warto jest się zainteresować.

Surfpoint

Siłą tej szkoły jest kadra posiadająca pasję do tego, czym się zajmują. W większości to pasjonaci sportów ekstremalnych, w serach których szczególne miejsce zajmuje kitesurfing oraz windsurfing. Zapisując się do takiej szkoły mamy pewność, że zajmować będą się nami instruktorzy z powołania, którzy mają licencję do prowadzenia szkoleń. To bardzo ważne – nie zawsze jest to regułą, a pobieranie nauk od osób bez uprawnień może zakończyć się tragicznie! Jeżeli już chcemy się uczyć to wyłącznie od osób mających do tego predyspozycje. Wiele osób z kadry instruktorskiej odebrało dyplomy Akademii Wychowania Fizycznego. Surfpoint jako jedyni w Polsce mają przyznana jednocześnie licencje VDWS i IKO. Posiadają również dwie bazy, które zlokalizowane są w atrakcyjnych miejscach, z dala od tłoku i ścisku – idealnie nadają się do nauki i stawiania pierwszych kroków w kitesurfingu. Obie zlokalizowane są nad Morzem Bałtyckim w Jastarni. Korzystanie z usług wykwalifikowanych szkół to również gwarancja bezpieczeństwa. Kitesurfing może być niebezpieczny jeżeli nie zachowamy podstawowych zasad. To kolejny powód, dla których lepiej jest korzystać z pomocy wykwalifikowanego personelu niż uczyć się na własna rękę lub pobierać naukę od osób niedoświadczonych.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Surfpoint.pl

Co warto wiedzieć o kursach?

Decydując się na naukę pływania z kiteboardem warto zdecydować się na lekcje indywidualne. To lepsze rozwiązanie od tych, które organizowane są w grupach. Głównie z uwagi na to, że możemy liczyć na to, że instruktor poświęci nam cały dostępny czas. Będąc w większym gronie nie ma takiej możliwości, co przełoży się na gorsze przygotowanie. Kursy kitesurfingu najczęściej opierają się na licencji IKO, która składa się z trzech poziomów. Pierwszy z nich przygotowuje do używania latawca, drugi opiera się na nauce startowania na desce. Ostatni z nich przygotowuje do bycia samodzielnym kitesurferem. Zwykle mamy możliwość wybrania poziomu, w którym będziemy chcieli się szkolić. Możemy od razu wykupić całościowy kurs lub taki, który będzie składał się tylko z pojedynczych etapów. Oprócz tego można dokupywać również dodatkowe lekcje z instruktorem – płacimy wtedy za każdą dodatkową godzinę.

Nauka kitesurfingu

Opanowanie prawidłowej techniki wymaga czasu i może to trwać latami. Nie potrzebujemy jednak mistrzowskich umiejętności, aby cieszyć się tym sportem. Opanowanie podstaw nie powinno zająć nam zbyt długo – po kilku godzinach większość osób jest w stanie poruszać się już samodzielnie i na własną rękę szlifować zdobyte umiejętności. Nie warto jednak stawiać pierwszych kroków samodzielnie. W ten sposób nie będziemy rozwijali się w dobrym kierunku i z pewnością popełnimy całą masę błędów. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest zapisanie się do szkoły kitesurfingowej. Jednym z najlepszych ośrodków tego typu w Polsce jest Surfpoint, która posiada dwie bazy w Jastarni.

Kursy szkoleniowe

Zapisując się do takiej szkoły będziemy musieli zdecydować się na wybranie jednego z poziomów, w którym będziemy chcieli się szkodzić. Wyboru dokonujemy w zależności od już posiadanych umiejętności.

  • IKO poziom 1 – w czasie tego szkolenia poznać można zasady bezpieczeństwa, budowę i działanie latawca. Będziemy mogli nauczyć się jak nim sterować oraz lądować.

  • IKO poziom 2 – na kursie będziemy mogli wykonać pierwsze ślizgi i przekonać się jak wielką frajdą może być pływanie z kite. Nacisk położony jest na naukę startowania i podstawowe zwroty.

  • IKO poziom 3 – przystępując do tego kursu wymaga się od kursanta umiejętności pływania, robienia zwrotów, utrzymywania kursu itd. Na tej lekcji można nauczyć się wykonywania prostych i w pełni kontrolowanych skoków, które są kwintesencja kitesurfingu.

  • Kurs refreshing – przeznaczony dla osób, które ukończyły kurs jakiś czas temu i chcą teraz przypomnieć sobie wszystko w praktyce. Na takim kursie można nauczyć się też dodatkowych rzeczy, słuchając porad instruktora. Jest to 2-godzinny pakiet zajęć.

  • Lekcje indywidualne – to najlepszy sposób na szlifowanie swoich umiejętności. Będąc sam na sam z instruktorem można zabiegać o jego pełną uwagę. Otrzymamy wiele porad, które będą skierowane tylko do nas.

  • Obozy kitesurfingowe – w ciągu 11 dniowego szkolenia można nauczyć się wielu rzeczy, które pomogą nam doskonalić swoją technikę i poznać techniki kitesurfingu.    Data: 2016-06-10Komentarze nie są moderowane - widzisz treści niezgodne z prawem lub nieobyczajne zgłoś ten fakt administracji serwisu.

Najnowsze informacje

Co czeka cię w pierwszym trymestrze? Zobacz listę dolegliwości i sposoby ich łagodzenia
Ciąża to wyjątkowy stan, który – choć daje mnóstwo radości – nie jest wolny od uciążliwych dolegliwości. Sprawdź, czego możesz spodziewać się w pierwszym trymestrze i poznaj sposoby na łagodzenie nieprzyjemnych objawów. więcej »
Jaki samodzielnie podłączyć włącznik światła w swoim domu?
Włączniki światła są niezbędne do funkcjonowania każdego domu, sklepu, hurtowni czy fabryki. Większość z nas na co dzień nie przywiązuje do nich większej uwagi, ponieważ nie wymagają one częstej naprawy. Czasem przychodzi jednak moment, kiedy modernizacja wnętrza wymusza na nas wymianę włączników. Jak samodzielnie podłączyć włącznik światła? więcej »
Co zrobić, gdy dopadnie nas wiosenne przeziębienie?
W naszej strefie klimatycznej mamy w ciągu całego roku dwa punkty zapalne, jeśli chodzi o sezon na choroby i przeziębienia – to wiosna i jesień. Niby każdy z nas o tym wie, ale sama wiedza nie pomaga, by się przed przeziębieniem uchronić. Jak się wówczas leczyć, by nie spędzić pierwszych wiosennych dni w łóżku? więcej »

Polecamy produkty

Polecamy strony: Hapi Hapi | Sportera Fitness | Opycha.pl | Okiem Blondynki | ArtMe Ręcznie robiona biżuteria |