Informacje - Porady

Jeden z najważniejszych dni w roku

Na każdy dzień roku przypada jakieś wyjątkowe święto (i nie mowa tu o imieninach). Niektóre z nich mają już długowieczną tradycję, inne znalazły swoje miejsce w kalendarzu całkiem niedawno temu. Nikt nie jest w stanie spamiętać tych wielu okazji do świętowania. Jednakże kilka dni roku zasługuje na większą uwagę i te już niemal każdy bez problemu dopasuje do konkretnej daty oraz komu jest ona poświęcona. Dzień Zakochanych, Dzień Kobiet, Dzień Babci, Dzień Dziadka, aż w końcu w tym kanonie najważniejszych dni w rocznym kalendarzu na pewno znajdzie się Dzień Ojca. 

Ugruntowana tradycja z małym stażem

Dzień Ojca jest już tak mocno wyryty w świadomości każdego z nas, że aż trudno sobie wyobrazić i przyjąć do wiadomości pewien, może mało istotny, fakt - to święto ma nieco ponad 100 lat. Tradycja dnia, który został poświęcony ojcom, narodziła się w niewielkim miasteczku Spokane w Stanach Zjednoczonych w roku 1910. Pomysł na święto zrodził się z jakże prostej, a czasem trudnej do okazania, wdzięczności. Matką Dnia Ojca stała się Sonora Smart Dodd, kochająca córka, która tak właśnie postanowiła okazać wdzięczność swojemu ukochanemu tacie. Po śmierci matki Sonory, to ojciec przeją niełatwy obowiązek wychowania córki i pięciu młodszych synów. Z córczynej miłości zrodziło się jedno z najpiękniejszych świąt na świecie. I choć w różnych krajach, różne są daty tego święta, to ważne jest, że każdego roku ojcowie mają swój dzień. Do Polski święto to dotarło całkiem późno, bo dopiero w 1965 roku. Choć czas, od którego Dzień Ojca znajduje się w polskim kalendarzu jest niezbyt długi, święto to na dobre już zadomowiło się w świadomości każdego Polaka i corocznie jest przez nas obchodzone.

Wyjątkowe dzień dla wyjątkowej osoby

To, co sprawia, że Dzień Ojca jest tak bardzo wyjątkowy to fakt, iż jest on poświęcony jednej z najważniejszych osób w naszym życiu. Rzecz jasna, że największą popularnością święto to cieszy się w przedszkolach i szkołach, gdzie przez kilka tygodni dzieci przygotowywane są, żeby przygotować wyjątkowe przedstawienie dla swojego tatusia, własnoręcznie wykonują przeróżne laurki i podarki. Ten dziecięcy entuzjazm powinien być wzorem dla wszystkich, bez względu na wiek. Z takim samym entuzjazmem i osoby nieco starsze, jak i te bardzie posunięte w latach, powinny podchodzić do celebracji tego dnia. Już na zawsze będziemy dziećmi swoich rodziców i wdzięczność dla nich jest obowiązkiem, który należy spełniać. 

Wyjątkowy prezent dla taty

Dzień Ojca staje się więc znakomitą okazją do okazania swoich uczuć dla własnego ojca. Wypada zrobić wszystko, żeby uczynić ten dzień wyjątkowym, a sposobów na sprawienie, że tata będzie jeszcze długo pamiętał swoje święto jest bardzo wiele. Oczywistą rzeczą jest, że osobom, które obchodzą swoje święto daje się różnorakie prezenty. Prezent jest dobry na wszystko, nawet bez okazji. Warto jednak wziąć pod uwagę jaki prezent będzie najbardziej odpowiedni dla naszego taty, a zarazem jaki prezent sprawi, że będzie on pamiętał ten dzień jeszcze przez długi czas. 

Kiedy myślimy o prezentach najczęściej przychodzą nam do głowy rzeczy materialne, którymi wypełnione są pułki sklepów, supermarketów, butików i innych tym podobnych miejsc. Na pewno piękny rzeczowy podarek sprawi, że osoba obdarowana ucieszy się z niego. Jednakże najcenniejszym prezentem, który możemy podarować osobie, którą kochamy nie są przedmioty, ale czas i najwspanialsze i wyjątkowe wspomnienia, które pozostaną w głowie na długie, dni, miesiące i lata. I nie oszukujmy się, nie będzie tym piękna i wystawna kolacja. Zatem co? Prezent dla taty, który zostanie przez niego zapamiętany na zawsze, to coś specjalnego, coś, co pozwoli mu zapomnieć o świecie, nawet coś zupełnie szalonego. Tylko każdy kto zna dobrze swojego ojca będzie potrafił dokonać właściwego wyboru. Taka sprawa wymaga dokładnego namysłu. 

Oczywiście może zdarzyć się, że nie będziemy w stanie wymyślić co takiego możemy podarować tacie, jaki prezent mu przygotować. Nie można się wtedy zniechęcać i pójść na łatwiznę wybrania rzeczy, która bardzo szybko popadnie w zapomnienie. Pomocą w wyborze prezentu na pewno posłuży nam portal www.wyjatkowyprezent.pl, który przygotował szeroką gamę wyboru zupełnie wyjątkowych, a czasem szalonych prezentów dla taty (http://www.wyjatkowyprezent.pl/pomysl-na-prezent/prezenty-dla-taty). Możemy być pewni, że jedna z opcji oferowanych na tym portalu sprawi, że tata na długo zapamięta swój dzień.

To już czas!

Już niebawem kolejny Dzień Ojca. Niech będzie on wyjątkowy. Podaruj swojemu tacie to, czego nikt nie będzie w stanie mu odebrać - wspaniałe wspomnienia.    Data: 2016-06-09Komentarze nie są moderowane - widzisz treści niezgodne z prawem lub nieobyczajne zgłoś ten fakt administracji serwisu.

Najnowsze informacje

Rola najbliższego otoczenia w rozwoju dziecka
Najbliższe otoczenie ma ogromny wpływ na uczenie się i rozwój dzieci. Dobrze zaprojektowane przestrzenie pozwalają dzieciom odkrywać świat, dają poczucie kontroli i pewność siebie w kontaktach z innymi. Dlatego to, jak urządzona jest sypialnia naszych dzieci, jest dla nich niezwykle ważne. Na co zwracać uwagę przy aranżowaniu dziecięcego pokoju? Podpowiadamy. więcej »
Procedura ubiegania się o pożyczkę online
Wniosek o pożyczkę online składa się na stronie internetowej pożyczkodawcy. Pierwszy krok to wybór kwoty i terminu spłaty oraz wysokości raty. Następnie należy wykonać przelew weryfikacyjny potwierdzający dane i poczekać na decyzję pożyczkodawcy. więcej »
Tipsy – rodzaje i zastosowanie
Naturalne paznokcie prezentują się niezwykle okazale, jeśli dbamy o nie regularnie, ale czasami żyjemy w zbyt szybkim tempie, aby mieć na to czas. Dla zabieganych i niecierpliwych idealnym rozwiązaniem są tipsy. Spośród wielu ich rodzajów każda z nas znajdzie coś dla siebie – oto zestawienie sztucznych paznokci. więcej »

Polecamy produkty

Polecamy strony: Okiem Blondynki | Hapi Hapi | DueCappucci | Old Timers Garage | Hell Office |