Informacje - Zdrowie

Badania kontrolne, czyli jak zdrowo przeżywać swoją kobiecość

Zazwyczaj nie zauważamy momentu wejścia w okres kobiecej dojrzałości. Już wtedy życie pędzi tak szybko, a na głowie mamy multum obowiązków, jakie nakłada na nas praca, mąż czy dzieci. Ledwo znajdujemy czas na drobne przyjemności i nieregularne przejawy aktywności. Czujemy się potrzebne, niezbędne, wciąż kobiece, a także niestrudzenie walczymy o swoją urodę, używając cięższej bądź lżejszej kosmetycznej artylerii, by uchronić nasze ciała przed upływającym czasem… Zatrzymaj się, to najwyższy czas! Nie dopuść do tego, żeby na pierwszą wizytę do lekarza specjalisty zaprosiły cię symptomy choroby.

Podejmij się profilaktyki zdrowotnej!

Zapoznaj się z tematyką zalecanych przez lekarzy badań kontrolnych, które powinnaś wykonywać w swoim wieku i nie daj się zaskoczyć chorobie! Możesz je wykonać m.in. w warszawskim Centrum Medycznym Medintel: http://medintel.com.pl/badania-kontrolne-u-kobiet-w-poszczegolnych-grupach-wiekowych/.

Wyzwania 30-latek

Rak piersi oraz rak szyjki macicy to na całe szczęście terminy dobrze znane Polkom, w dużej mierze dzięki głośnym reklamom społecznym i aktywności celebrytek zmagających się z tymi chorobami. Niezmiernie ważne po 30 roku życia są regularne wizyty u ginekologa. Dwa najpopularniejsze badania kontrolne to: cytologiczne i przezpochwowe USG. Wykrywają one wszelkie nieprawidłowości w drogach rodnych.

Z kolei już comiesięcznym obowiązkiem każdej kobiety jest samodzielne badanie piersi, które najlepiej wykonywać pomiędzy 7 a 9 dniem cyklu miesiączkowego. Ponadto raz na kilka lat od momentu ukończenia 25 roku życia każda kobieta powinna zrobić badania USG i mammografię.  

Układ krążenia - układ z datą ważności

Po trzydziestym roku życia rośnie ryzyko zachorowania na miażdżycę i inne choroby układu krążenia, które wiążą się z poziomem cholesterolu. Regularne badania umożliwią kontrolę cholesterolu i mogą zachęcić do wprowadzenia zmian w sposobie odżywiania. Warto ponadto wykonać podstawowe badania krwi i moczu, a także pomiar ciśnienia tętniczego.

Hormony w normie?

Przy problemach z utrzymaniem stałej wagi, powinno się zgłosić do lekarza rodzinnego, by wypisał on skierowanie na badanie poziomu hormonów tarczycy, które są odpowiedzialne za kontrolę zużywania i magazynowania energii. Objawami niedoczynności tarczycy jest ogólne zmęczenie organizmu, które objawia się brakiem energii, ciągłym odczuwaniem chłodu, wypadaniem włosów, mogą także występować zaparcia. Z kolei symptomy niedoczynności charakteryzują się objawami permanentnego zdenerwowania (człowiek ma trudności ze snem, drży i nadmiernie się poci, ma uczucie szybkiego bicia serca), występowaniem biegunki oraz bólów głowy. Ponadto przy wzmożonym apetycie wciąż traci się na wadze,  a cykl miesiączkowy jest często zaburzony.

Podstawa dla zmysłów i pięknego uśmiechu

Wizyty u dentysty, okulisty i dermatologa powinny gościć w każdym kalendarzu. Zaniedbanie obszaru związanego ze skórą, wzrokiem lub zębami może odbić się drastycznie nie tylko na naszej kieszeni, ale również - i co najważniejsze - zdrowiu całego organizmu. Badanie oczu u osób z całkowicie sprawnym wzrokiem powinno wykonywać się raz na 4 lata, zaś cała reszta posiadająca wady musi odwiedzać okulistę minimum raz na 2 lata. Przegląd u dentysty powinno przeprowadzać się raz lub nawet dwa razy na rok! Osoby z niepokojącymi zmianami skórnymi, pieprzykami czy znamionami muszą niezwłocznie udać się do dermatologa.

Daj przykład

Twoje małe pociechy patrzą na ciebie i się uczą. Póki co, to ty dbasz o ich zdrowie i kształtujesz w nich dobre nawyki. Zdrowa mama to dla dziecka najcenniejszy skarb! Zatroszcz się o swoje szczęście i zdrowie - odwiedź stronę warszawskiego Centrum Medycyny Dziecięcej Medintel.    Data: 2016-01-04Komentarze nie są moderowane - widzisz treści niezgodne z prawem lub nieobyczajne zgłoś ten fakt administracji serwisu.

Najnowsze informacje

Personalizowana mata wejściowa – wyraź swój indywidualizm
Prawdziwą sztuką w biznesie jest umiejętność odróżnienia się w morzu konkurencji. Przeciętność to za mało, by przyciągnąć klientów i osiągnąć sukces. Dziś należy dobrze zastanowić się, w jaki sposób podkreślić wyjątkowość swojej działalności, a to z kolei wcale nie okazuje się być trudne do osiągnięcia. Uwagę klienta można przykuć już przy wejściu do budynku firmy, a dobre pierwsze wrażenie bardzo zapada w pamięć i wpływa na pozytywne postrzeganie firmy. Jednym ze sposobów na jego osiągnięcie jest mata wejściowa – można witać odwiedzających siedzibę przedsiębiorstwa wycieraczką spersonalizowaną z logo. Pochłanianie zabrudzeń i elegancki gadżet marketingowy w jednym to niebanalne połączenie. więcej »
Cichy oczyszczacz powietrza do walki ze smogiem
Smog stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia, dlatego warto zaopatrzyć się w urządzenie, które pozwoli się przed nim obronić. Dobry oczyszczacz powietrza jest w stanie wyeliminować niemal wszystkie zanieczyszczenia, nie wpływając negatywnie na komfort domowników i nie wydając przy tym uciążliwych dźwięków. więcej »
Ekologiczna wyprawka dla dziecka – co wybrać?
Bycie eko stało się dla wielu osób nie tylko podążaniem za nowoczesnymi trendami, ale sposobem na życie. Zasady życia w zgodzie z naturą starają się wdrażać w każdej dziedzinia. więcej »

Polecamy produkty

Polecamy strony: DueCappucci | Old Timers Garage | Medycyna estetyczna | Hapi Hapi | Sportera Fitness |