Informacje - Finanse

Jak spłacać pożyczki w Wonga?

Wonga, czyli jeden z liderów rynku pożyczek krótkoterminowych, oferuje swoim klientom możliwość wygodnej spłaty zaciągniętego kredytu. Klient nie musi ponosić z tego tytułu żadnych dodatkowych opłat - w przeciwieństwie do banków, gdzie takie koszty mają miejsce w przypadku, gdy chce się wcześniej uregulować należność. Jak dokonać zwrotu w firmie Wonga? Oto kilka sposobów.

Szybki zwrot pożyczki

Obojętnie od tego, czy dokonuje się zwrotu pożyczki w ostatnim dopuszczalnym dniu, czy też wcześniej, można dokonać spłaty kredytu za pomocą opcji szybkiego przelewu. Opcja ta znajduje się na koncie każdego klienta należy wejść na nim w sekcję „Spłać” i wykonać odpowiedni transfer. Jeśli nie ma się dostępu do sieci lub nie chce wykonać przelewu w ten sposób, wówczas można zrobić go za pomocą normalnego przelewu bankowego. Należy jednak wziąć pod uwagę, że przelew dokonywany na poczcie idzie od 2-3 dni, więc zaksięgowanie może nastąpić po wyznaczonym terminie spłaty. Wonga za dzień spłaty pożyczki uznaje ten w którym pieniądze trafią na jej konto.

Rezygnacja z pożyczki

Pożyczki krótkoterminowe bierze się w niespodziewanych sytuacjach. I o ile w większości przypadków są to wydarzenia nieprzyjemne, może zdarzyć się także przyjemne, które zmieni sytuację tak, że kredyt okaże się niepotrzebny. W takim przypadku Wonga ma dobre informacje dla klientów -  jeżeli sytuacja taka zajdzie do czternastu dni od terminu zawarcia umowy, należy złożyć oświadczenie o odstąpieniu od kredytu. Co więcej – od momentu jego złożenia klient ma aż 30 dni na przelew otrzymanych pieniędzy z powrotem. Można więc spokojnie rozliczyć się z firmą. Rezygnacja z pożyczki nie ma żadnych negatywnych konsekwencji w przypadku, gdy będzie się chciało wziąć w przyszłości kolejną.

A jeśli nie ma środków na spłatę?

Wonga jest firmą przyjazną klientom, więc rozumie sytuację, w których okazuje się, że klient nie ma środków na spłatę zaciągniętej pożyczki w terminie. Jednak wymagana jest uczciwość i odpowiedzialność klienta. Jeżeli pożyczka nie jest spłacona w terminie, a klient milczy, wówczas dzwoni do niego pracownik Wonga, co nie jest mile widziane. Dlatego też gdy klient zda sobie sprawę, że spłata kredytu w terminie leży poza jego możliwościami, powinien jak najszybciej zadzwonić do Biura Obsługi Klienta Wonga, aby jak najszybciej ustalić dalsze działania. Nie powinno być problemu z przesunięciem terminu do kilku dni bez odsetek karnych. Może być także możliwa sytuacja, w której klient będzie mógł zmienić termin np. o miesiąc dłuższy, może to jednak wiązać się z dodatkową opłatą jednorazową.

Czy jest możliwość spłaty ratalnej?

Jeśli bierze się pożyczkę krótkoterminową, nie ma opcji, aby spłacić ją w ratach. Dlatego też podczas jej zaciągania należy mieć na uwadze własne możliwości finansowe i wziąć taką sumę, której spłata w wyznaczonym terminie nie będzie problemem dla klienta. Wonga ma także program, który umożliwia pożyczanie większych kwot i płatność ratalną, jednak aby wziąć kredyt w taki sposób, należy skontaktować się z firmą bezpośrednio przez jej stronę internetową lub też być stałym, sprawdzonym klientem- co wiąże się również z atrakcyjnymi zniżkami.

Co robić, aby nie mieć problemów ze spłatą pożyczki?

Wszystkie firmy pożyczkowe przypominają klientom, żeby brać kredyt odpowiedzialnie. Oznacza to, że przed złożeniem wniosku powinno się realnie podejść do swoich możliwości finansowych. Osoby znajdujące się w ciężkiej sytuacji finansowej nie powinny obciążać się dodatkowym kredytem. Jeśli natomiast ma się negatywną historię w Biurze Informacji Kredytowej, pożyczka nie zostanie przyznana. Wonga przypomina również, że udzielany przez nią kredyt nie powinien pójść na pokrycie zobowiązań finansowych u innych pożyczkodawców – taka droga prowadzi do tzw. „pętli kredytowej”, która może zakończyć nawet bankructwem konsumencki. Pożyczka na krótki termin to tylko doraźny sposób na niespodziewane wydatki, jakie mogą każdego spotkać w życiu. Wonga rozumie, że zachodzą różne sytuacje, dlatego oferuje swoim klientom wygodną obsługę, którą dostosowuje do klienta, wymagając od niego jedynie terminowości.

Zobacz jakie to proste na stronie https://www.wonga.pl/    Data: 2015-09-03
R E K L A M AKomentarze nie są moderowane - widzisz treści niezgodne z prawem lub nieobyczajne zgłoś ten fakt administracji serwisu.

Najnowsze informacje

Podkreśl swoją figurę elegancką sukienką
Każda kobieta chce wyglądać pięknie na co dzień. Nasze stylizacje są jednak powtarzalne i często przestają zachwycać. Dlatego warto od czasu do czasu spróbować w modzie czegoś absolutnie odmiennego od tego, do czego się przyzwyczaiłyśmy. Najczęściej największe zmiany zauważamy zakładając dopasowane sukienki. Niewiele kobiet jednak ma odwagę na taką zmianę i podkreślenie swoich kształtów. Warto zmienić to w tym sezonie! więcej »
Aktywne spędzenie czasu z dziećmi
Lato to pora roku, kiedy więcej czasu spędzamy na świeżym powietrzu, niż w domu. Dlatego warto wyposażyć się w rzeczy, dzięki którym spacery czy zabawy na ogrodzie staną się jeszcze większą przyjemnością dla naszych maluchów. Jeśli jeszcze nie zdecydowaliście się na zakup rowerka, piaskownicy czy huśtawki dla dzieciaków to najwyższa pora, aby to zrobić. więcej »
Kabina bez brodzika – tak czy nie?
W ostatnim czasie daje się zauważyć wyraźny wzrost popularności kabin bez brodzika. Coraz więcej osób rezygnuje z niego, a trend ten idealnie pasuje do nowoczesnych łazienek, często urządzanych w stylu minimalistycznym. Zobaczmy jakie są wady i zalety takiego rozwiązania. więcej »

Polecamy produkty