Informacje - Porady

Co trzeba wiedzieć o wypożyczaniu samochodów

Wypożyczanie samochodów to w naszym kraju nadal dość rzadka praktyka, niemniej jednak z roku na rok wzrasta ilość wypożyczalni, ale również klientów zainteresowanych wynajmowaniem aut. Bardzo możliwe, że pewnego dnia Ty także będziesz musiał skorzystać z usług wypożyczalni. Zobacz, co warto wiedzieć o wynajmie pojazdów.

Rezerwacja samochodu

Pierwszym krokiem do wypożyczenia auta jest jego zarezerwowanie. Najlepiej dokonać rezerwacji przez Internet na www.exel.gda.pl, ale można również telefonicznie lub osobiście. Rezerwacja auta ma wiele zalet zarówno dla wypożyczalni jak i dla klienta. Dla Ciebie najważniejsze jest to, że masz zapewnione auto w czasie, kiedy będzie Ci potrzebne. Dodatkowym atutem są zniżki, których często udzielają wypożyczalnie osobom rezerwującym pojazd z wyprzedzeniem. Warto też wiedzieć, że jeśli zarezerwowany samochód nie będzie do dyspozycji, kiedy się po niego zgłosisz firma wynajmująca pojazdy musi zapewnić Ci inny co najmniej w takim samym standardzie jak wybrany. W przypadku, gdy dostępne będą jedynie większe pojazdy wówczas wypożyczalnia nie powinna naliczać wyższych kwot za wynajem niż w przypadku auta zarezerwowanego.

 

Dokumenty niezbędne podczas odbierania auta

Rezerwacja samochodu to dopiero początek. Do odbioru auta należy się odpowiednio przygotować. W pierwszej kolejności musisz pamiętać o tym, by zabrać ze sobą wszystkie niezbędne dokumenty. Do podpisania umowy konieczne będą prawo jazdy oraz dowód osobisty lub paszport. Jeśli przewidujesz, że samochodem będzie kierowało więcej osób, wówczas niezbędne są także dokumenty drugiego kierowcy.

 

Opłata za wynajem

Pierwszą rzeczą o której należy wiedzieć jest to, że większość wypożyczalni samochodowych nie przyjmuje zapłaty w gotówce. Najczęściej klient opłaca zaliczkę podczas rezerwacji auta, a w czasie odbioru samochodu pobierana jest kaucja. Transakcja ta jest bezgotówkowa i polega na zablokowaniu na karcie klienta kwoty wskazanej w umowie. Kiedy klient zwraca pojazd z konta zostaje zdjęta blokada i pobrana jest jedynie kwota pokrywająca koszty wynajmu oraz usług dodatkowych.

 

Ubezpieczenie pojazdu

Każdy kierowca wie, że samochód którym się porusza musi mieć ubezpieczenie. Takie same przepisy obowiązują auta prywatne, firmowe jak i wynajmowane. Każda wypożyczalnia samochodów ma obowiązek ubezpieczania swoich pojazdów. Podczas podpisywania umowy wynajmu klient podpisuje również umowę ubezpieczeniową, która obowiązuje w czasie korzystania przez niego z auta. Niektóre firmy wynajmujące pojazdy oferują również dodatkowe ubezpieczenie, niemniej jednak zanim skusisz się na nie, sprawdź czy Twoje ubezpieczenie na życie lub ubezpieczenie zawarte np. w karcie kredytowej nie pokrywa się z dodatkową polisą oferowaną przez wypożyczalnię.

 

Odbiór i zwrot pojazdu

Wypożyczając samochód można odebrać go w siedzibie wypożyczalni, albo w miejscu wskazanym przez siebie. Wato pamiętać, że decydując się na tę drugą opcję może okazać się, iż będzie naliczona dodatkowa opłata. Podobnie zresztą będzie jeśli postanowisz oddać samochód po godzinach urzędowania pracowników biurowych wypożyczalni samochodowej.

 

Wypożyczenie samochodu nie jest proste, ale nie jest też szczególnie skomplikowane. Wystarczy zapoznać się z kilkoma najważniejszymi informacjami zawartymi w umowie oraz regulaminie wypożyczalni, a wynajęcie auta nie będzie stanowiło problemu.

 

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany przez firmę Exel - Wypożyczalnia samochodów Gdańsk lidera branży na terenie woj. pomorskiego.    Data: 2015-06-10
R E K L A M AKomentarze nie są moderowane - widzisz treści niezgodne z prawem lub nieobyczajne zgłoś ten fakt administracji serwisu.

Najnowsze informacje

Laser frakcyjny CO2 - sposób na widoczne odmłodzenie skóry

Laser frakcyjny CO2 - sposób na widoczne odmłodzenie skóry

Zabieg medycyny estetycznej wykorzystujący laser frakcyjny CO2 jest w pełni bezpiecznym oraz satysfakcjonującym zabiegiem odmładzającym skórę, którego pierwsze efekty zauważyć można już po pierwszej sesji naświetlania. Jak przebiega proces laseroterapii frakcyjnej? Jakie są wskazania do przeprowadzenia zabiegów tego typu?
Ponad 20 towarzystw - które wybrać?

Ponad 20 towarzystw - które wybrać?

W Polsce działa kilkadziesiąt towarzystw ubezpieczeniowych, z których większość oferuje polisy komunikacyjne OC. Szeroki wybór, silna konkurencja i duża liczba klientów powodują, że znalezienie najlepszej oferty dopasowanej do Twoich indywidualnych kryteriów może sprawiać niemałe trudności. Dowiedz się, jak ułatwić sobie poszukiwanie OC.
Czy konsolidacja kredytów się opłaca?

Czy konsolidacja kredytów się opłaca?

Kredyt to taki gość, którego wolimy nie oglądać zbyt często. Gdy jednak zaczyna pukać do drzwi kilka razy w miesiącu, robi się nerwowo – kredyt za mieszkanie, rata za samochód, nowe meble w kuchni…W nawale codziennych obowiązków ciężko czasem pamiętać o spłacie kilku lub nawet kilkunastu zobowiązań. Połączenie wielu zobowiązań w jedno pozwala ograniczyć wizyty niechcianych gości.

Polecamy produkty