Informacje - Odchudzanie

W bikini bez niespodzianek

Podczas jesienno-zimowych miesięcy, masa naszego ciała wzrasta często nawet o kilka kilogramów. Fałdki i brzuszek to niechciane pamiątki z tamtego okresu, których z pewnością nie chcemy zabierać ze sobą na wakacje. Dzięki kilku prostym zasadom możemy ułatwić sobie pierwszą w tym roku przymiarkę ulubionego bikini.

Jak co roku, czerwiec to czas kiedy rozpoczynamy poszukiwania odpowiedniego sposobu na szybkie pozbycie się zbędnych kilogramów. Trudno znaleźć skuteczną i uniwersalną metodę walki z „zimowym brzuszkiem”, jednak stosując właściwe, dietetyczne reguły, możemy sobie ją zdecydowanie ułatwić. – Podczas diety często zapominamy, że oprócz skrupulatnego liczenia kalorii, warto dbać o składniki, które mogą pomóc nam szybciej pozbyć się niechcianych kilogramów.. Takimi pomocnikami są m.in. błonnik znajdujący się w produktach zbożowych, warzywach, owocach oraz przeciwutleniacze, których źródłem jest np. zielona herbata – podpowiada Małgorzata Zdrojewska, dietetyk współpracujący z firmą Good Food. Sprawdźmy co jeszcze możemy zrobić, aby ułatwić sobie tegoroczną dietę.

Wyznacz swój rytm
Największym błędem, jaki popełniamy, kiedy decydujemy się na dietę, jest wprowadzanie rewolucyjnych zmian w naszym życiu. Jeśli chcemy, aby kuracja odchudzająca miała szansę na powodzenie, powinna być odpowiednio dopasowana do naszego trybu życia i upodobań. Kiedy dodamy do codziennego menu niskokaloryczną potrawę, której nie lubimy lub zaplanujemy uprawianie zbyt męczącego sportu, szybko się zrazimy i nasze dobre chęci spełzną na niczym. Dlatego postarajmy się dostosować plan odchudzania do rytmu naszego dnia i indywidulanych potrzeb. – Pamiętajmy, że każda dieta powinna być zrównoważona i musi spełniać wymagania konkretnego człowieka – podpowiada Małgorzata Zdrojewska, dietetyk współpracujący z firmą Good Food producentem Extra Cienkich wafli ryżowych. – Nie powinniśmy się głodzić, ponieważ nasz organizm potrzebuje wszystkich składników pokarmowych, takich jak węglowodany, białka oraz tłuszcze. Odpowiedni poziom tych składników w diecie pozwoli zachować dobre samopoczucie i zdrowie – dodaje ekspert.

Przełam rutynę
Stały harmonogram diety szybko może stać się monotonny i nudny. Dlatego warto zarówno do kuchni, jak i codziennych ćwiczeń wprowadzać wciąż nowe i ciekawe elementy. – Jasne pieczywo zamieńmy na ciemne. Wprowadźmy w ramach urozmaicenia wysokobłonnikowe pieczywo chrupkie.– doradza Małgorzata Zdrojewska, dietetyk współpracujący z firmą Good Food. – Niech naszą przekąską w ciągu dnia staną się świeże owoce, warzywa czy wafle ryżowe. mówi ekspert. Jeśli codziennie rano biegamy, starajmy się co jakiś czas zmieniać utartą trasę na nową, jeszcze nieznaną. Walcząc z rutyną, możemy również przygotowywać różne zestawy ćwiczeń, przeznaczonych do kształtowania innych partii ciała. Dzięki temu nie tylko przełamiemy monotonię, ale również zadbamy o nasz organizm kompleksowo.

Uwierz w siłę motywacji
Dobra motywacja to klucz do sukcesu podczas odchudzania. Nie ma nic bardziej mobilizującego niż wizja beztroskiego leniuchowania na plaży. Jeśli jednak chcemy dodać sobie więcej siły do stawienia czoła zbędnym kilogramom, poszukajmy „dietetycznej grupy wsparcia”. Niezależnie od tego, czy będą to nasi najbliżsi znajomi, czy niedawno poznane koleżanki z forum internetowego, warto skorzystać z ich dobrego słowa. Utrzymując kontakt z osobami, które tak jak my są na diecie będziemy mogli wymieniać się przepisami czy opiniami o popularnych fitness clubach. Gdy uda się nam pozbyć pierwszych niechcianych kilogramów, a zeszłoroczna sukienka zacznie na nas pasować, będziemy dodatkowo zmotywowani do dalszej walki ze zbędnymi kilogramami. .

Doceniaj małe przyjemności
Ostatnim sposobem na ułatwienie przedwakacyjnej diety jest sprawianie sobie małych przyjemności. Jeśli zastanawiamy się nad wyborem sportu, jaki będziemy uprawiać, zdecydujmy się na tę dyscyplinę, która naprawdę sprawia nam przyjemność. Przed treningiem przygotujmy składankę ulubionej, pozytywnej muzyki, mobilizującej do jeszcze intensywniejszych ćwiczeń. Wchodząc do kuchni nie skupiajmy się jedynie na podliczaniu kaloryczności poszczególnych produktów. Warto celebrować przygotowywanie i spożywanie posiłków oraz dbać o równowagę odpowiednich składników. – Pamiętajmy, że podczas jedzenia liczą się nie tylkowalory zapachowe, a co za tym idzie odczucia smakowe. Ważny jest także wygląd przygotowywanych posiłków– podpowiada Małgorzata Zdrojewska. Dlatego postarajmy się o estetyczną oprawę przyrządzanych dań, a także o odpowiednie nakrycie stołu, przy którym jemy.

    Data: 2012-07-07
R E K L A M AKomentarze nie są moderowane - widzisz treści niezgodne z prawem lub nieobyczajne zgłoś ten fakt administracji serwisu.

Najnowsze informacje

Zalety i wady współpracy z biurem rachunkowym
Dobrze prowadzona księgowość to bez wątpienia jeden z najważniejszych aspektów umożliwiających sprawne funkcjonowanie firmy. Część przedsiębiorców zatrudnia w tym celu księgową (lub nawet cały zespół księgowych), część decyduje się samodzielnie zajmować się finansami firmy – dotyczy to przede wszystkim właścicieli jednoosobowych i małych działalności gospodarczych. Niektórzy korzystają natomiast z usług biura rachunkowego, delegując w ten sposób część obowiązków na zewnętrzną firmę. Jakie są zalety i wady takiego rozwiązania? więcej »
Nike – buty nie tylko dla aktywnych fizycznie
Buty Nike, które jeszcze do niedawna kojarzone były jedynie z podstawowym wyposażeniem każdego koszykarza, świecą coraz większe triumfy wśród osób, które niekoniecznie mają coś wspólnego ze sportem. Sięgnęli po nie sławni projektanci, chcąc dodać swoim stylizacjom nowatorskiego charakteru. Później zaczęli je nosić znani artyści, aż w końcu stały się ulubionym rodzajem obuwia większości kobiet i mężczyzn na całym świecie. więcej »
Pościel bawełniana - czyli o trwałości i nowoczesności
Pościel bawełniana czyli bawełna bawełnie nie równa. Mało kto nie spotkał się z tym produktem, stał się on tradycją w naszych domach, przede wszystkim dzięki swojej wytrzymałości, co pozwala na to aby zaoszczędzić pieniądze i nie wydawać ich co chwilę na nowe komplety pościeli. więcej »

Polecamy produkty