Informacje - Porady

Poszukiwania męża?

Większość kobiet się nad tym zastanawia, jaki powinien być On, ten wymarzony. W sondach, dotyczących zalet mężczyzny ze snów, wymieniamy kolejno:
- zaradność
- niezależność finansowa
- poczucie humoru
- opiekuńczość
- stabilizacja
Natomiast po rozmowach z wieloma kobietami doszłam do wniosku, że mężczyzna nie powinien być:
- hazardzistą
- kobieciarzem
- "damskim bokserem"
Jak niejednokrotnie stwierdziłam są to cechy "nieuleczalne", najlepiej wystrzegać się takich mężczyzn, jeśli komukolwiek wydaje się, że On się zmieni, że jest inny to jest w bardzo głębokim błędzie!

A jak znależć ten ideał? Niestety bywa to trudne, a czasem wręcz niewykonalne. Czyżby kobiety miały zbyt duże wymagania?

"Jestem normalna kobietą z normalnymi upodobaniami, nie mam za dużych wymagań ale chyba jeszcze nie trafiłam na tego jedynego..." - to słyszy się najczęściej od przedstawicielek płci pięknej. Najpierw szukają zauroczenia, fascynacji i czystego pociągu seksualnego potem zwracają uwagę na inne bardziej ważne sprawy. Jedno bez drugiego nie może istnieć jednak najważniejsze jest to by się w tej fascynacji nie zatracić odrzucając w kąt rozsądne myślenie.
Wyobraź sobie ten związek za kilka lat. Pomyśl czy nadaje się On na odpowiedzialnego ojca, męża i kochanka. Czy nie zabije Cię nuda i codzienność.

Oto postawy kobiet przyjmowane najczęściej:
Księżniczka - w myśl powiedzenia "siedź w kącie,a znajda Cię" - zasada może i dobra, ale w... ubiegłym wieku. W tych zamierzchłych już czasach kobieta czekała cierpliwie aż rycerz na białym koniu porwie ją z wieży, w której się dobrowolnie zamknęła. Postawa księzniczki to jednak całkowite fiasko w czasach współczesnych. Powoduje otaczanie się murem tak dużym i grubym, którego nikomu nie chce się forsować, a i rycerzy coraz mniej...Ewentualnie taka kobieta może byc wyzwaniem dla upartych - szanse 10%

Kumpelka - "i do szabli i do szklanki" - imprezowa luzaczka, dobry kumpel, przyjaciółka i powierniczka sekretów. Nigdy sie nie angażuje bardziej niż musi. Ciężko jednak znaleźć faceta, gdy żaden z nich nie traktuje Cię jako potencjalną kandydatkę na żonę. Z drugiej jednak strony nigdy nie narzekasz na brak wrażeń i imprez w gronie kolegów. Najczęściej jednak kochasz się w kimś, kto wyznaje Ci właśnie, żebyś pomogła mu zdobyć względy Twojej przyjaciółki - szanse 30%

Ambitna - "poszukuję: kilka lat starszy, kawaler, po studiach, z mieszkaniem i samochodem, przystojny, z nikim nie mieszkał wcześniej, inteligentny i błyskotliwy.." - mądry, zaradny, ustawiony, odpowiedzialny... a i jeszcze... ma mnie kochać i tylko mnie. Szukajcie a znajdziecie... Ambitna wersja postawy Księżniczki. Praktycznie nie do zdobycia dla zwykłego zjadacza chleba. Niestety często wybiera życie w samotności, bądź idzie na niezbyt dobry kompromis. W skrajnych przypadkach rzuca się na ochłapy po innych kobietach - szanse 10%

Desperatka - "na bezrybiu i rak ryba", może pił może bił, ale był. Nie ma czasu na grymasy, wszyscy mówią, że to już ostatni dzwonek. Udowodnię wszystkim, że ktoś mnie jednak zechciał. Nie będę udawała starej niedostępnej panny... co ludzie powiedzą. Szanse na związek prawie 100% - na udany związek 10%

Córcia Mamusi - (nie odcięta pępowina od toksycznej matki) co powie moja mama, kiedy go zobaczy? Nie wytarł butów, ma krzywy nos, skrobie widelcem po talerzu, mlaszcze przy jedzeniu... Nie mogę jej zawieść. Wczoraj przedstawiła mnie swojemu koledze, który ma syna w moim wieku. Pewnie jej się spodobał. Muszę zacząć działać... Domorosła tragedia z przekładnią na całe życie. Niestety Twoje życie a nie matki - szanse duże 60%

Wojowniczka - Na łowy - to ja poluję! - ambitna, stawia sobie cele i je realizuje. To ona szuka faceta i często znajduje. Może się jednak okazać, że znajduje naprawdę ofiarę i nie może się w pełni zrealizować. Niezaspokojona szuka nowych wyzwań i nie potrafi się zatrzymać. Przy silnym mężczyźnie tworzy burzliwy związek. Czasem może wpaść we własne sidła i sama się stać ofiarą, szczególnie gdy się zakocha - szanse 50%

To tylko małe przykłady, każda z nas może mieć coś z księżniczki i wojowniczki. Najważniesze w tym wszystkich chyba jednak jest to, aby nie przesadzać. Bądźmy otwarte na nasze możliwości i pragnienia. Kierujmy się głosem serca i starajmy się zachować przy tym choć odrobinę rozsądku. Nie szukajmy na siłę kompromisów, bądźmy sobą. A najważniesze nie dajmy sobą manipulować i pogardzać. No i nie fundujcie tego innym drogie panie.
Miłych i owocnych łowów.

    Data: 2003-09-29
R E K L A M AKomentarze nie są moderowane - widzisz treści niezgodne z prawem lub nieobyczajne zgłoś ten fakt administracji serwisu.

Najnowsze informacje

Odszkodowanie a zadośćuczynienie - jak je wywalczyć?
W zależności od tego, czy w wyniku wypadku powstała szkoda majątkowa czy niemajątkowa, poszkodowany będzie mógł starać się o odszkodowanie albo zadośćuczynienie. Te dwa określenia są często niesłusznie używane zamiennie. Czym się różnią i jak się o nie ubiegać? więcej »
Czy warto kupić mieszkanie na obrzeżach miasta?
Nie odczuwam tego, że mieszkam w wielkim mieście. Spokojna okolica, multum terenów zielonych, pełen relaks. Do tego mieszkanie kosztowało zdecydowanie mniej niż w centrum miasta lub jego okolicach. To argumenty najczęściej podawane przez osoby, które zdecydowały się zamieszkać na obrzeżach wielkiego miasta, z dala od centrum. więcej »
Jumping fitness, czyli jak schudnąć na trampolinie?
Wielu ludzi chodzących na siłownie czy do klubu fitness po pewnym czasie zaczyna odczuwać znużenie i przez to gubi motywację do treningów. W najlepszym wypadku osoby takie zaczynają szukać czegoś innego. W najgorszym – rezygnują z treningów w ogóle. Być może dzieje się tak, ponieważ ludzie ci nie słyszeli jeszcze o trampolinach, czyli o tzw. jumping fitness. więcej »

Polecamy produkty