Informacje - Odchudzanie

Piękna sylwetka bez wysiłku

Przed nami Święta, Sylwester i okres Karnawału. Wszyscy w tym czasie pragniemy czuć się wyjątkowo, pięknie i atrakcyjnie. Ale jak zmieścić się w kreację sylwestrową po kilku dniach uroczego lenistwa i nieumiarkowania w jedzeniu i piciu? Są na to co najmniej trzy sposoby. Dodajmy jeszcze: przyjemne sposoby, bez wyrzeczeń, stresu i… skalpela.

Według najnowszych badań IPSOS, 40 proc. dorosłych Polaków ma nadwagę, a połowa z nich nawet nie wie, że waży za dużo. Na defekty urody, takie jak miejscowe otłuszczenia, cellulit czy obwisłą skórę, narzeka co druga kobieta. Tymczasem uzyskanie wymarzonej sylwetki jest obecnie łatwiejsze niż kiedykolwiek. Wystarczy zaufać najnowszym osiągnięciom medycyny estetycznej i kilku nieinwazyjnym metodom. Zamiast ryzykownej liposukcji, mamy do dyspozycji bezpieczną lipolizę iniekcyjną, Ultracontour® lub Endermologie®. Które z tych trzech rozwiązań modelujących sylwetkę będzie dla nas najodpowiedniejsze?

Soja na miejscowe otłuszczenia
Czasem dieta i ćwiczenia ruchowe to za mało, by osiągnąć zadowalający efekt. Jeśli, pomimo starań, wciąż dostrzegamy nadmiar tkanki tłuszczowej w obrębie podbródka, ramion, brzucha, pleców, pośladków, bioder, ud czy kolan, to z pewnością zainteresuje nas lipoliza iniekcyjna.

- Jest to bezinwazyjna metoda modelowania ciała, która już po kilku zabiegach pozwala skutecznie zredukować nadmiar tkanki tłuszczowej – wyjaśnia dr n. med. Piotr Wielgosz z Centrum Kosmetyczno-Dermatologicznego DER-MED. - Lipoliza iniekcyjna polega na wstrzykiwaniu pod skórę (bezpośrednio w tkankę tłuszczową) fosfatydylocholiny, czyli naturalnego składnika pochodzenia roślinnego uzyskiwanego z soi. Podanie preparatu do tkanki tłuszczowej powoduje „rozpuszczenie” jej nadmiaru przez rozpad tłuszczy złożonych do prostych, które następnie zostają metabolicznie usunięte z organizmu – dodaje Piotr Wielgosz.

Zalecane jest wykonanie 2-5 zabiegów co 4-8 tygodni. Wyraźne zmniejszenie tkanki tłuszczowej obserwujemy za każdym razem po około 3 tygodniach od wykonanego zabiegu. Efekt możemy wzmocnić i utrwalić, łącząc lipolizę z innymi metodami modelowania sylwetki, takimi jak np.: Endermologie®, Ultracontour® czy masaże.

Ultradźwięki kontra zbędne centymetry
Drugą bezpieczną i innowacyjną metodą skutecznego i nieinwazyjnego usuwania tkanki tłuszczowej jest zabieg Ultracontour®. Ta technika polega na niszczeniu komórek tłuszczowych za pomocą zogniskowanych ultradźwięków. Dzięki temu możemy ukształtować sylwetkę i znacznie zmniejszyć obwód wybranych partii ciała (brzuch, uda). Zabieg składa się z dwóch części: pierwsza część to rozbicie komórek tłuszczowych za pomocą ultradźwięków, druga część to 30-minutowy drenaż limfatyczny specjalnymi głowicami, w trakcie którego w głąb naskórka wtłaczany jest żel kosmetyczny zawierający mikroelementy wspomagające ujędrnianie i odżywianie skóry.

Zaleca się wykonanie 3 podstawowych zabiegów w odstępie 3-10 dni pomiędzy jednym a drugim zabiegiem. Dla uzyskania lepszego efektu zabiegi można natychmiast powtórzyć w tej samej serii. Efekt końcowy widoczny jest już po pierwszej serii zabiegów; obwód ciała zmniejsza się do 6 centymetrów.

Pamiętajmy, że w trakcie trwania kuracji należy spożywać spore ilości płynów (wody, soków owocowych i warzywnych). Powinniśmy też w tym czasie ograniczyć spożycie alkoholu. oraz zwiększyć aktywność fizyczną. Aby podnieść efektywność zabiegu, dobrze jest go połączyć z zabiegami lipolizy lub endermologii.

Fot. DER-MED

Rolki na cellulit
Jedną z przyjemniejszych metod modelowania sylwetki jest zabieg Endermologie®. To precyzyjny masaż mechaniczny wykonywany pod ciśnieniem za pomocą dwóch elektronicznie sterowanych rolek. Urządzenie zasysa skórę, roluje i masuje. Bezpieczeństwo i komfort masażu zapewnia nam specjalnie zaprojektowany kostium z elastycznego materiału, który zakładamy przed zabiegiem.

Endermologie® nie tylko likwiduje cellulit, ale też polepsza krążenie, pobudza produkcję kolagenu, ujędrnia skórę, poprawia wygląd sylwetki, pośladków po ciąży czy nawet biustu. Aby cieszyć się widocznymi efektami endermologii, musimy wykonać serię 10 zabiegów (maksymalnie 3 razy w tygodniu, co drugi dzień). W trakcie serii zabiegów powinniśmy wypijać co najmniej 2,5 litra płynów, stosować odpowiednią dietę i ćwiczenia fizyczne. Po tym czasie warto podtrzymywać uzyskane efekty, powtarzając zabieg przynajmniej raz w miesiącu.

Oprócz właściwości leczniczych, modelujących i wyszczuplających, zabiegi Endermologie® oraz Ultracontour® to przede wszystkim niezwykle przyjemne doświadczenie, które z powodzeniem może służyć jako relaks po stresującym i ciężkim dniu.
Pamiętajmy, że rezultaty wszystkich zabiegów zależą od wielu czynników, m.in. od naszych indywidualnych cech metabolicznych, morfologii, fizjologii i zwyczajów żywieniowych. Sama utrata wagi to dopiero pierwszy krok w drodze do sukcesu. Kolejnym jest utrzymanie szczupłej sylwetki i ładnej skóry na dłużej. Dlatego aby zabiegi wyszczuplające i modelujące przyniosły najlepsze efekty, należy je połączyć z konsultacjami dietetyka i minimalną choćby aktywnością ruchową.

Najczęstsze przyczyny nadwagi to w szczególności: brak ruchu, złe nawyki żywieniowe, dieta z dużą ilością tłuszczu, cukrów oraz kalorii ukrytych w słodkich napojach i sokach.

Czynniki sprzyjające cellulitowi to przede wszystkim: fast foody, kawa, słabe krążenie, toksyny nagromadzone w organizmie, tabletki antykoncepcyjne.

***
Informacje dodatkowe:

DER-MED to sieć Centrów Kosmetyczno- Dermatologicznych zlokalizowanych w trzech największych miastach południa Polski: Krakowie, Wrocławiu i Katowicach.
Od 1999 r. grono profesjonalnych specjalistów – lekarzy, kosmetologów, kosmetyczek i fizjoterapeutów proponuje kompleksowe programy leczenia i dbania o urodę z zakresu: laseroterapii, medycyny estetycznej, dermatologii, kosmetyki pielęgnacyjnej twarzy i ciała.

    Data: 2010-11-26
R E K L A M AKomentarze nie są moderowane - widzisz treści niezgodne z prawem lub nieobyczajne zgłoś ten fakt administracji serwisu.

Najnowsze informacje

Studia MBA – szansa na podwyżkę i awans w biznesie
Uzyskanie dyplomu Master of Business Administration (MBA) w Wyższej Szkole Bankowej to osiągnięcie najwyższego poziomu edukacji w biznesie. Każdy, kto ukończy te studia, może liczyć na propozycję pracy na lepszym stanowisku, na korzystniejszych warunkach finansowych. Studia MBA pozwalają nie tylko poszerzyć wiedzę i udoskonalić umiejętności, ale też są nieocenionym źródłem nowych kontaktów biznesowych. więcej »
Transport medyczny osób chorych
Transport medyczny osób chorych wymaga specjalistycznego pojazdu, sprzętu i personelu posiadającego odpowiednie umiejętności medyczne. Warto pamiętać, że pod nazwą „Transport medyczny” kryje się nie tylko przewiezienie pacjenta z miejsca A do miejsca B, ale również sprawowanie nad nim opieki podczas transportu, niezależnie od czasu jego trwania. więcej »
Zalety studiów podyplomowych
Z roku na rok rośnie liczba chętnych na studia podyplomowe. Nie dziwi więc, że polskie uczelnie otwierają coraz to nowe kierunki. Zastanawiasz się skąd taka popularność „podyplomówek”? Decydują o tym zmiany na rynku pracy, które sprawiają, że co jakiś czas pojawia się zapotrzebowanie na nowych specjalistów oraz duża konkurencja. Myślisz o zapisaniu się na takie studia? W poniższym tekście podpowiadamy, dlaczego to dobra decyzja. więcej »

Polecamy produkty