Informacje - Uroda i kosmetyki

Pielęgnuj swój sukces - poradnik dla panów

Związek między atrakcyjnością człowieka a sukcesem, jaki może osiągnąć w życiu, nie zawsze był oczywisty. Wszystko zmieniła publikacja bodaj najsłynniejszej książki w dziejach psychologii ewolucyjnej - „Przetrwają najpiękniejsi”. Dziś lektura Nancy Etcoff nie budzi już kontrowersji. Dlaczego?

Pięknym i zadbanym ludziom jest w życiu łatwiej – tak w wielkim skrócie można podsumować tezę amerykańskiej psycholog, która poświęciła 15 lat na badania dotyczące percepcji urody, emocji i mózgu. Czy oburzamy się na te słowa? Nie, bo dobrze wiemy, że to prawda, a wszelkie próby buntu przeciwko tej teorii skazane są na klęskę. Zmieniło się tylko postrzeganie piękna. Nie załamujemy się, że natura poskąpiła nam urody. Bierzemy sprawy w swoje ręce i ciężko pracujemy na swój wizerunek. Dzisiaj piękny wygląd to nie tylko dar natury – to również, a może przede wszystkim efekt naszych wysiłków.

Jak to robią celebryci
"Ćwiczę jogę, pływam, jem warzywa i chude mięso" – mówi w jednym z wywiadów aktor Jacek Poniedziałek. Inny przystojny celebryta, Krzysztof Ibisz, napisał właśnie książkę „Jak dobrze wyglądać po czterdziestce”. Żeglarz regatowy Mateusz Kusznierewicz, który swego czasu stał się twarzą francuskiego producenta ekskluzywnych kosmetyków dla mężczyzn, w sposób szczególny dba o kondycję swojej skóry narażonej na niekorzystne działanie słońca i wiatru.
Świetny wygląd, wysportowana sylwetka, zadbane ciało są dziś kluczem otwierającym wszystkie drzwi do sukcesu. Mężczyźni, którzy zrobili karierę w show biznesie, już to wiedzą. Chętnie o tym opowiadają, a nawet stają się ekspertami w dziedzinie zdrowego trybu życia i zabiegów pielęgnacyjnych. Nasz wygląd zewnętrzny jest naszą wizytówką. Może budzić zaufanie i sprawiać, że będziemy lepiej oceniani. Często decyduje o powodzeniu w karierze, w życiu i w miłości.

Sukces wypisany na twarzy
A jak wyglądają mężczyźni, którzy posiedli klucz do kobiecych serc? Ostatnie badania przeprowadzone wśród internautek, pokazują, że najbardziej seksowny męski wizerunek to typ z trzydniowym zarostem. Doktor House czy George Clooney rzeczywiście prezentują się w takiej stylizacji niezwykle atrakcyjnie. Ale prawdą jest, że większości mężczyzn zarost dodaje lat, a niektórzy wyglądają przy tym na zmęczonych i zaniedbanych. Jak zatem uzyskać wizerunek człowieka sukcesu - George’a Clooneya, zamiast wyglądu kloszarda?
Okazuje się, że pożądany hollywoodzki efekt kilkudniowego zaniedbania, nie byłby tym, czym jest, bez… codziennej pielęgnacji. Trzydniowy zarost to nic innego jak aktor, który świetnie gra swoją rolę.
Dlaczego pielęgnacja jest ważna? Bo skóra twarzy codziennie narażona jest na negatywne działanie czynników zewnętrznych, takich jak promienie UV, dym z papierosów i zanieczyszczenia. Jakby tego było mało, skóra jest również odzwierciedleniem procesów zachodzących w ciele: obecności toksyn w organizmie, przebytych stresów czy chorób. - To swego rodzaju nośnik informacji o naszym zdrowiu, samopoczuciu i wieku. Dlatego tak ważne są codzienne zabiegi, które będą w stanie przedłużyć młody wygląd twarzy – mówi Paulina Sójka, kosmetolog z Centrum Kosmetyczno-Dermatologicznego DER-MED.
- Warto więc systematycznie nawilżać i dotleniać skórę, zwłaszcza w obrębie czoła i okolic oczu. Cotygodniowy peeling czoła i policzków oczyści skórę z martwego naskórka i poprawi absorpcję odżywczych substancji zawartych w kremach pielęgnacyjnych Dla lepszego efektu należy też co jakiś czas poddać się profesjonalnym zabiegom rewitalizującym*, które przywrócą skórze jędrność oraz zlikwidują efekty zmęczenia – radzi wszystkim panom Paulina Sójka.
Po takich zabiegach skóra wygląda młodziej, zmarszczki mimiczne są wygładzone, a cera odzyskuje blask. Dopiero tak przygotowana twarz najlepiej prezentuje się w towarzystwie trzydniowego zarostu.

Pachnidło
Skoro wiemy już, że sukces jest wypisany na twarzy, warto od czasu do czasu powierzyć ją opiece specjalistów. A co z takimi aspektami sukcesu, jak wzbudzanie szacunku, sympatii, zaufania? Wszak ludzie, którzy budzą pozytywne uczucia, są bardziej lubiani i łatwiej osiągają w życiu swoje cele. Otóż, okazuje się, że w tym przypadku odpowiedź przynosi psychologia. Kilka lat temu eksperci dowiedli, że tym, co wzbudza zaufanie u ludzi jest… zapach czystości, np. mydła lub proszku do prania. Mężczyźni, którzy pragną atrakcyjnie się prezentować, powinni więc zadbać o gruntowną pielęgnację ciała i czystą garderobę. Idealnym dopełnieniem wizerunku człowieka biznesu będzie delikatna woń ulubionej wody kolońskiej.

Warto opracować właściwą strategię działania, bo, jak twierdzą teoretycy sukcesu: przetrwają tylko najpiękniejsi.

* Profesjonalny zabieg Mimical Control, Centrum Kosmetyczno-Dermatologiczne DER-MED, cena 250 zł. Więcej informacji na www.dermed.pl.

    Data: 2010-09-29Komentarze nie są moderowane - widzisz treści niezgodne z prawem lub nieobyczajne zgłoś ten fakt administracji serwisu.

Najnowsze informacje

Dieta pomocna w walce z chorobami nowotworowymi
Choroby nowotworowe są ogromnym problemem w społeczeństwach rozwiniętych. Na raka z roku na rok zapada coraz więcej ludzi. Do tego stanu przyczynia się między innymi zanieczyszczenie środowiska, a także charakterystyczna, złożona z wysoko przetworzonych produktów dieta. więcej »
Leczenie niepłodności - co warto wiedzieć?
Pary borykające się z problemem niepłodności na początku są zdezorientowane, podobnie zresztą, jak bliskie im osoby. Jak wygląda leczenie tej przypadłości, gdzie się udać i co warto wiedzieć - o tym właśnie piszemy w naszym artykule, zapraszamy do jego lektury. więcej »
Ramki na zdjęcia to ważny element Twojego domu!
Fotografia to bardzo ważna dziedzina sztuki, która obcuje niemal z każdym z nas. Upamiętnia wspaniałe chwile z naszego życia oraz wyjątkowe osoby, którymi się otaczamy. Zbiór rodzinnych fotografii znajduje się chyba w każdym domu. Wyjątkowe z nich zasługują na wyróżnienie i ustawienie ich w widocznym miejscu. W tym celu warto wybrać odpowiednie ramki na zdjęcia, które uhonorują fotografię i nadadzą jej wzniosłego charakteru. więcej »

Polecamy produkty

Polecamy strony: Medycyna estetyczna | Old Timers Garage | Hapi Hapi | ACT-Natural | Czarna na zakręcie |