Informacje - Zdrowie

Kiedy warto wykonać operację przegrody nosa?

Problemy z krzywą przegrodą nosową dotyczą znacznej części społeczeństwa i w większości przypadków wymagają leczenia operacyjnego. Krzywa przegroda nosowa powoduje wiele utrudnień podczas codziennego funkcjonowania, dlatego warto wiedzieć jakie są przesłanki świadczące o konieczności poddania się zabiegowi oraz czego należy spodziewać się tuż po przeprowadzeniu operacji.

Czym cechuje się krzywa przegroda nosowa?

Przegroda nosowa stanowi przede wszystkim oparcie dla wszystkich tkanek miękkich występujących w obrębie nosa. Ciągnie się niemalże od czubka nosa do samego gardła, a jej skrzywienie może wystąpić w każdym miejscu na całej długości. Pierwszym symptomem świadczącym o jej nieprawidłowej budowie są problemy z oddychaniem. Co więcej, krzywa przegroda nosowa może być niezwykle uciążliwa podczas snu nie tylko dla chorego, ale również dla jego partnera. Objawia się ona uciążliwym chrapaniem każdej nocy.  Będąc rodzicem warto zaobserwować jak oddycha pociecha podczas snu, gdyż już wtedy jest szansa na wykrycie wad przegrody nosowej.

Kiedy przegroda nosowa wymaga operacji?

Wyróżnia się dwa rodzaje skrzywienia przegrody nosowej. Pierwsza z nich ma podłoże czysto genetyczne i ciężko wytłumaczyć przyczyny jej występowania. Drugim czynnikiem mającym wpływ na nieregularny kształt przegrody nosowej są urazy mechaniczne i w niemalże stu procentach przypadków kwalifikują się one do leczenia operacyjnego.

Konieczność operacji pojawia się w momencie występowania przewlekłych infekcji bądź kataru. Jeżeli lekarz stwierdzi, że powodem tego typu problemów jest skrzywiona przegroda nosowa,  zabiegowi należy poddać się bezzwłocznie, gdyż znacząco podniesie on komfort codziennego życia. Co więcej, nieleczony defekt może doprowadzić do poważnych problemów z zatokami oraz uchem środkowym.

Jak wygląda operacja?

Operacja przegrody nosa zwyczajowo przeprowadzana jest w znieczuleniu ogólnym i polega na korekcie części chrzęstnej i kostnej przegrody, która fachowo zwana jest septoplastyką. Celem przeprowadzania tego typu zabiegów jest wznowienie pełnej drożności nosa oraz przywrócenie odpowiednich właściwości wentylacji organizmu. Zabieg niesie za sobą minimalne ryzyko powikłań oraz nie wymaga długiej rekonwalescencji.    Data: 2018-04-12Komentarze nie są moderowane - widzisz treści niezgodne z prawem lub nieobyczajne zgłoś ten fakt administracji serwisu.

Najnowsze informacje

Dlaczego warto kupować książki w księgarniach internetowych?
Poziom czytelnictwa w Polsce z pewnością nie należy do zadowalających. Według ostatnich danych Biblioteki Narodowej blisko 64% z nas nie przeczytało w ostatnim roku ani jednej książki. Znacznie wpływa to na zmniejszenie liczby bibliotek, wydawnictw, a także księgarni. Zamiast czytania wybieramy rozrywki bierne, w tym m.in. oglądanie telewizji (81%), a większości informacji szukamy w sieci. Dla wielu osób problem stanowią ceny książek. Przyjrzyjmy się zatem temu ostatniemu zagadnieniu. więcej »
Dlaczego pożyczki stały się tak popularne?
W życiu każdego z nas, pojawiają się sytuacje nagłe wymagające wygenerowania w bardzo krótkim czasie, odpowiedniej kwoty pieniędzy. Zwrócenie się do banku o kredyt to czas, zaświadczenia i koszty. Tak więc, cała masa komplikacji. Coraz częściej zatem, by pozyskać środki finansowe na pokrycie niespodziewanych wydatków, konsumenci zwracają się po pomoc do firm oferujących szybkie pożyczki - tzw. „chwilówki”. więcej »
Wiosenne porządki. Jak czyścić żaluzje?
I znów wiosna, od razu robi się przyjemniej. Nie zapominajmy jednak, że ta pora roku to też generalne porządki. Przed nami dużo pracy, między innymi czyszczenie żaluzji. O tym właśnie opowiemy w poniższym artykule. więcej »

Polecamy produkty

Polecamy strony: Old Timers Garage | Medycyna estetyczna | ACT-Natural | Opycha.pl | Okiem Blondynki |