Informacje - Edukacja

Tablice interaktywne – wszystko, co powinieneś wiedzieć

Dla wszystkich mniej zorientowanych przedstawiamy poniższy artykuł, gdzie dokładnie opisujemy czym jest tablica interaktywna, a także do czego służy. Z pewnością, kiedy poznasz wszystkie jej zalety i korzyści płynące z jej użytkowania, sam również zechcesz taką posiadać, co jest absolutnie możliwe, ponieważ obecnie można zakupić je w sklepach online. Przeczytaj, sprawdź i przekonaj się jak bardzo życie może stać się prostsze i przyjemniejsze.

Czym jest tablica interaktywna?

To nadzwyczajne urządzenie, które widnieje pod postacią zwykłej tablicy bądź ekranu projekcyjnego, który służy do bezpośredniej interakcji z użytkownikiem. Całość jest jednocześnie połączona z komputerem oraz projektorem, dzięki czemu możemy na niej wyświetlić dosłownie wszystko. Na tablicy interaktywnej mogą pojawić się zarówno strony internetowe, pliki komputerowe, obrazy, filmy, jak i dokumenty z programy Office. Wszystkie wymienione elementy mogą być obsługiwane na powierzchni tablicy, co jest w zasadzie najważniejszym celem tego wynalazku.

Rozróżniamy również tablice z pozycjonowanie w podczerwieni, co oznacza najprościej mówiąc możliwość sterowania za pomocą palca. Specjalny czytnik wbudowany na całej powierzchni tablicy pozwala na dowolny klikanie i poruszanie się na powierzchni tablicy jedynie z użyciem rąk, co jest bardzo wygodne i praktyczne. Natomiast drugi rodzaj wyposażony jest w technologię elektromagnetyczną, dzięki czemu możemy posługiwać się załączonym do zestawy pisakiem. Świetnie sprawdza się on w przypadku profesjonalnych wystąpień, gdzie cała prezentacja wygląda znacznie lepiej. Generalnie za pośrednictwem dotyku jesteśmy w stanie przenosić, podkreślać, zaznaczać i dokonywać jeszcze mnóstwa rzeczy na ekranie tablicy, a jednoczesne zestawienie obrazu, dźwięki i interakcji daje naprawdę fantastyczne efekty.

Zalety tablic interaktywnych

Pierwsze korzyści związane są przede wszystkim z zastosowaniem tablic interaktywnych, które najczęściej używane są w placówkach szkolnych. Ich przydatność polega przede wszystkim na wzbudzeniu zainteresowania wśród uczniów, dla których standardowe lekcje zazwyczaj nie są zbyt wciągające. Wówczas dzięki możliwości uczestnictwa w zajęciach w formie rozwiązywania zadań na specjalnej tablicy interaktywnej przynosi zamierzone rezultaty, a dodatkowo cała klasa może w zasadzie brać czynny udział w niektórych ćwiczeniach. Zaangażowanie wielu osób naraz stanowi nie lada wyzwanie dla nauczyciela, dlatego tym bardziej zachęcamy szkoły do zakupu tego typu tablic. Dużym udogodnieniem jest także ich sposobność pokazania wszystkich pewnych eksperymentów w postaci filmów edukacyjnych, a cała obsługa sprzętu nie wymaga większych kompetencji.

Z kolei w większych firmach mamy do czynienia z tablicami interaktywnymi przy poważnych spotkaniach biznesowych pomiędzy kontrahentami albo podczas zebrania wszystkich pracowników, którym ma zostać przedstawiona nowa strategia działania firmy. Można tak wymieniać w nieskończoność, ponieważ takie interaktywne ekrany pozwalają na dopasowanie się do publiczności oraz przeprowadzenie profesjonalnych prezentacji z użyciem ciekawych narzędzi. Wszystko może być także robione na bieżąco, co nie tylko bardziej intryguje słuchaczy, ale również wymaga od nich zaangażowania i aktywnego udziału. Wszystko może stać się możliwe, a wystarczy jedno proste urządzenie, które sprawi, że Twoje życie okaże się o wiele bardziej nowoczesne i łatwiejsze w obsłudze.    Data: 2018-03-30Komentarze nie są moderowane - widzisz treści niezgodne z prawem lub nieobyczajne zgłoś ten fakt administracji serwisu.

Najnowsze informacje

Dlaczego warto kupować książki w księgarniach internetowych?
Poziom czytelnictwa w Polsce z pewnością nie należy do zadowalających. Według ostatnich danych Biblioteki Narodowej blisko 64% z nas nie przeczytało w ostatnim roku ani jednej książki. Znacznie wpływa to na zmniejszenie liczby bibliotek, wydawnictw, a także księgarni. Zamiast czytania wybieramy rozrywki bierne, w tym m.in. oglądanie telewizji (81%), a większości informacji szukamy w sieci. Dla wielu osób problem stanowią ceny książek. Przyjrzyjmy się zatem temu ostatniemu zagadnieniu. więcej »
Dlaczego pożyczki stały się tak popularne?
W życiu każdego z nas, pojawiają się sytuacje nagłe wymagające wygenerowania w bardzo krótkim czasie, odpowiedniej kwoty pieniędzy. Zwrócenie się do banku o kredyt to czas, zaświadczenia i koszty. Tak więc, cała masa komplikacji. Coraz częściej zatem, by pozyskać środki finansowe na pokrycie niespodziewanych wydatków, konsumenci zwracają się po pomoc do firm oferujących szybkie pożyczki - tzw. „chwilówki”. więcej »
Wiosenne porządki. Jak czyścić żaluzje?
I znów wiosna, od razu robi się przyjemniej. Nie zapominajmy jednak, że ta pora roku to też generalne porządki. Przed nami dużo pracy, między innymi czyszczenie żaluzji. O tym właśnie opowiemy w poniższym artykule. więcej »

Polecamy produkty

Polecamy strony: DueCappucci | Kolorowa Ryba | Mostek w kuchni | Old Timers Garage | Opycha.pl |