Informacje - Finanse

Jak odzyskać pieniądze od dłużnika?

Kiedy kontaktujesz się z ludźmi w sprawie zwrócenia Ci pieniędzy, które pożyczyłeś, co zrozumiałe, zwykle jest to nieprzyjemne doświadczenie. Ich naturalną reakcją będzie gniew, atakowanie, wzmaganie poczucia winy. O wiele łatwiej - i przyjemniej – jest używać sztuki perswazji bądź skorzystać z pomocy profesjonalistów – agencji windykacyjnej.

Odzyskanie długu – sztuka perswazji

Jedną z technik jest rozpoczęcie rozmowy z dłużnikiem, od zadania pytania, dlaczego jeszcze nie zapłacił. Zawsze jest jakiś powód:

  • utrata pracy
  • niespodziewane naprawy samochodów
  • walka z wyniszczającą chorobą, która wyczerpuje wszystkie zasoby finansowe.

Inni po prostu nie wiedzą, jak postępować z pieniędzmi w sposób odpowiedzialny, i ciągle wydają pieniądze na rzeczy, na które naprawdę nie mogli sobie pozwolić. Jednak koniec końców – dla Ciebie przecież nie ma znaczenia, jaki był powód. Jednak w związku z tym, że zadajesz im pytanie, słuchasz ze współczuciem, oni czują, że rozumiesz ich sytuację, a to pozwala spokojnie i racjonalnie wymyślić plan na to, jak spłacić to, co dana osoba jest Ci winna.

Te same techniki są często stosowane przez osoby, dla których windykacja należności jest chlebem powszednim. Oczywiście nie jest to jedyna metoda, ale jedna z najbardziej skutecznych i najmniej kłopotliwych.

Na co uważasz przy próbie odzyskania zaległych pieniędzy?

Musisz pamiętać, że istnieją przepisy dotyczące tego, co jest legalne, a co nie jest legalne, gdy próbujesz upomnieć się o swoje pieniądze. Jeśli naruszysz te prawa, możesz ponieść odpowiedzialność za poważne szkody cywilne. Najlepiej rozeznać się w tym temacie z takimi specjalistami, jak Ci z firmy https://www.fluence.com.pl/ którzy to zajmują się tym zadaniem zawodowo, aby uniknąć niepotrzebnych komplikacji. Znajomość dogłębna branży windykacyjnej to wielki walor takich agencji, z którego warto skorzystać – szczególnie przy sporych długach.

Oczywiście, istnieją formalne kroki, które sam możesz podjąć, aby zebrać pieniądze, które ludzie są ci winni - jak np. wezwanie ich do sądu lub zatrudnianie prawnika - ale często nie jest to warte poniesienia kosztów i wysiłku.

Jeśli zdecydujesz się sam próbować odzyskać to, co twoje pamiętaj, że tak jak to robią profesjonalni windykatorzy - pierwszy kontakt z dłużnikiem powinien mieć formę delikatnego przypomnienia, pocztą lub telefonicznie. Powiedz, że właśnie wiesz, że dług nie został zapłacony. Takie podejście pozwala dłużnikowi zachować twarz, może się tłumaczyć, że zapomniał. Jeśli to nie pomoże – lepiej zgłosić się po pomoc do profesjonalistów.    Data: 2018-03-23Komentarze nie są moderowane - widzisz treści niezgodne z prawem lub nieobyczajne zgłoś ten fakt administracji serwisu.

Najnowsze informacje

Dlaczego warto kupować książki w księgarniach internetowych?
Poziom czytelnictwa w Polsce z pewnością nie należy do zadowalających. Według ostatnich danych Biblioteki Narodowej blisko 64% z nas nie przeczytało w ostatnim roku ani jednej książki. Znacznie wpływa to na zmniejszenie liczby bibliotek, wydawnictw, a także księgarni. Zamiast czytania wybieramy rozrywki bierne, w tym m.in. oglądanie telewizji (81%), a większości informacji szukamy w sieci. Dla wielu osób problem stanowią ceny książek. Przyjrzyjmy się zatem temu ostatniemu zagadnieniu. więcej »
Dlaczego pożyczki stały się tak popularne?
W życiu każdego z nas, pojawiają się sytuacje nagłe wymagające wygenerowania w bardzo krótkim czasie, odpowiedniej kwoty pieniędzy. Zwrócenie się do banku o kredyt to czas, zaświadczenia i koszty. Tak więc, cała masa komplikacji. Coraz częściej zatem, by pozyskać środki finansowe na pokrycie niespodziewanych wydatków, konsumenci zwracają się po pomoc do firm oferujących szybkie pożyczki - tzw. „chwilówki”. więcej »
Wiosenne porządki. Jak czyścić żaluzje?
I znów wiosna, od razu robi się przyjemniej. Nie zapominajmy jednak, że ta pora roku to też generalne porządki. Przed nami dużo pracy, między innymi czyszczenie żaluzji. O tym właśnie opowiemy w poniższym artykule. więcej »

Polecamy produkty

Polecamy strony: Kolorowa Ryba | Opycha.pl | MiniMili.pl | Old Timers Garage | Medycyna estetyczna |