Informacje - Matka i dziecko

Jak ubrać dziecko do chrztu?

Chrzest to ważne wydarzenie w życiu rodziny. Na uroczystość zaprasza się dziadków i krewnych, czasami także przyjaciół i bliskich znajomych. Maluch jest w centrum, przyciąga spojrzenia jak magnes. Jak ubrać dziecko do chrztu? Modnie, stylowo, adekwatnie do pogody i przede wszystkim- wygodnie!

W jakim wieku jest dziecko?

Nasze prababki chrzciły swoje dzieci kilka dni po urodzeniu. Ubranie noworodka do chrztu zwyczajowo było białe, a widocznym elementem dekoracyjnym był ozdabiany koronką, biały becik. Dziś  w zwyczaju jest wyprawianie chrzcin najwcześniej około 3 miesiąca życia malucha. Najmniejsze dzieci zwykle śpią w kościele, przykryte kocykiem w wózku. By zapewnić im maksymalny komfort, ubieramy je w wygodne, śliczne śpioszki, lub dwuczęściowy, bawełniany komplet. Dziewczynkę można wystroić w przyjemną w dotyku sukieneczkę.

Dzieci, które skończyły 4 miesiące są już większe, rodzice często trzymają je na rękach i dlatego widać je podczas uroczystości. W tej sytuacji można sobie pozwolić na typowo odświętny strój. W sprzedaży mamy wielki wybór ciuszków dla dzieci, jednak warto zdecydować się na rzeczy najlepszej jakości. Starannie uszyte, wykonane z bezpiecznych tkanin, w każdej chwili zapewnią dziecku dobre samopoczucie. Modne ubrania do chrztu, pochodzące od znakomitych, polskich producentów można znaleźć na : https://malani.pl/52-nowa-kolekcja-niemowleca.

Strój dla dziewczynki

Małą królewnę ubieramy ślicznie, ale wygodnie. Przewiewna bluzeczka i spódniczka, lub czarująca sukienka zapewni jej wspaniały wygląd. Do stylizacji dobieramy także biały, np. ażurowy sweterek, oraz potrzebne dodatki. Tradycja zaleca biały strój, jednak można go wzbogacać także w kolory. Modny trend to dodanie barwnej wstążki, różowego kwiatka przy czapeczce, założenie np. morelowej spódniczki. Takie elementy wspaniale współgrają z bielą.

Ubranko dla chłopca

Chłopczyk może być ubrany jak prawdziwy elegant. Tradycyjny zestaw to białe spodenki i bluzeczka, jednak wybór jest znacznie bogatszy. Piękne sweterki, koszule, miękkie marynarki i spodnie zachwycają krojem i funkcjonalnością. Starsze dzieci mogą założyć także muszkę lub wygodny krawat.

By chrzciny były wspaniałym wydarzeniem, warto zaplanować wszystko z dużym wyprzedzeniem. Spokój i dobry humor rodziców udzieli się maluchowi i gościom, a wtedy wszystko przebiegnie według planu!

     Data: 2018-03-21Komentarze nie są moderowane - widzisz treści niezgodne z prawem lub nieobyczajne zgłoś ten fakt administracji serwisu.

Najnowsze informacje

Dlaczego warto kupować książki w księgarniach internetowych?
Poziom czytelnictwa w Polsce z pewnością nie należy do zadowalających. Według ostatnich danych Biblioteki Narodowej blisko 64% z nas nie przeczytało w ostatnim roku ani jednej książki. Znacznie wpływa to na zmniejszenie liczby bibliotek, wydawnictw, a także księgarni. Zamiast czytania wybieramy rozrywki bierne, w tym m.in. oglądanie telewizji (81%), a większości informacji szukamy w sieci. Dla wielu osób problem stanowią ceny książek. Przyjrzyjmy się zatem temu ostatniemu zagadnieniu. więcej »
Dlaczego pożyczki stały się tak popularne?
W życiu każdego z nas, pojawiają się sytuacje nagłe wymagające wygenerowania w bardzo krótkim czasie, odpowiedniej kwoty pieniędzy. Zwrócenie się do banku o kredyt to czas, zaświadczenia i koszty. Tak więc, cała masa komplikacji. Coraz częściej zatem, by pozyskać środki finansowe na pokrycie niespodziewanych wydatków, konsumenci zwracają się po pomoc do firm oferujących szybkie pożyczki - tzw. „chwilówki”. więcej »
Wiosenne porządki. Jak czyścić żaluzje?
I znów wiosna, od razu robi się przyjemniej. Nie zapominajmy jednak, że ta pora roku to też generalne porządki. Przed nami dużo pracy, między innymi czyszczenie żaluzji. O tym właśnie opowiemy w poniższym artykule. więcej »

Polecamy produkty

Polecamy strony: Mostek w kuchni | Opycha.pl | Hapi Hapi | Medycyna estetyczna | ACT-Natural |