Informacje - Zdrowie

Sen na zdrowie

Na sen w życiu człowieka wpływa wiele czynników. Jednym z nich jest jedzenie. Jeżeli borykasz się z problemami z zaśnięciem, często budzisz się w nocy, to przeczytaj uważnie ten artykuł. Niniejszy tekst powie ci między innymi: czego nie jeść i nie pić przed snem, czemu pomimo teoretycznego wyspania się nadal nie masz energii do działania oraz co robić żeby to się zmieniło.

Zdrowie człowieka jest w dużej mierze związane z tym czy potrafi się wyspać. Sen odbudowuje komórki, tworzy miejsce na nowe wrażenia życiowe i ma za zadanie niwelować zmęczenie. Niestety bywa, że pomimo 8 godzin spania, czy nawet 12 godzin spania, człowiek nie odczuwa przypływu energii.

Jeżeli obudziłeś się kiedyś rano i pomimo spania znacznej ilości godzin nadal nie czujesz przypływu siły to czytaj dalej ten tekst i to bardzo uważnie. Dotyczy on ciebie i twoich nawyków.

Wysypianie się to klucz do sukcesu. Tylko co robić żeby na prawdę się wyspać? Okazuje się, że sposobem na niewyspanych i zmęczonych prezesów czy studentów, jest cukier, który spożywają przed snem. Cukier szkodzi na uczucie wyspania podczas nocy. Nie jedz cukru na noc.

Badania alarmują: nawet obfita kolacja jest lepsza niż zjedzenie jednego batona na dwie godziny przed snem. Najgorsze co można zrobić to jeść słodycze na noc. Na noc lepiej zjeść lekką kolację.

Dietetyk Parol mówił, że ilość cukru szkodzi, nie sam cukier. Oznacza to, że cukier może pomóc w uśnięciu, jeżeli tylko nie przekracza określonej ilości spożywania go przed snem. Zdaniem Parola nie węglowodany czy skrobia mają negatywne działanie, a tłuszcz, który jest zawarty w chipsach czy batonach.

Innym negatywnym skutkiem jedzenia na noc ogólnie, jest obciążenie organizmu. Powoduje to wzmożoną chęć przemiany jedzenia na energię, przez co organizm człowieka zamiast spać i odpoczywać, trawi kolację.

Dobrym rezultatem wpływającym na jakość snu jest porzucenie picia alkoholu, w jakiejkolwiek postaci. Alkohol sprawia, że człowiek częściej chodzi do toalety, bo wybudza się ze snu, przez co organizm nie wypoczywa i może czuć się zmęczony po obudzeniu.

Na sen wpływ ma wiele czynników. Już od dzisiaj zacznij stosować się do zaleceń, a poczujesz się mocno wyspany. Przestań jeść słodycze i tłuszcze na noc, przestań pić słodzone i gazowane napoje na noc oraz alkohol, a nic nie zakłóci twojego snu. Poczuje poranny przypływ energii.    Data: 2018-03-14Komentarze nie są moderowane - widzisz treści niezgodne z prawem lub nieobyczajne zgłoś ten fakt administracji serwisu.

Najnowsze informacje

Trądzik różowaty – uporczywe schorzenie skórne
Trądzik różowaty jest przewlekłym stanem zapalnym skóry. Schorzenie dotyka niewielką część populacji, głównie mieszkańców Północnej i Zachodniej Europy. Większą częstość występowania notuje się również w Ameryce Północnej. Z chorobą dotykającą określonych części twarzy, zmagają się przede wszystkim kobiety. więcej »
Jakie badania warto wykonać w 12 tygodniu ciąży? Zobacz
Prawidłowy przebieg ciąży zależy od wielu czynników. Aby lekarz mógł szybko reagować na ewentualne nieprawidłowości, przyszła mama powinna systematycznie wykonywać badania zlecone podczas każdej wizyty ginekologicznej. Sprawdź, jakie badania należy przeprowadzić w okolicach 12 tygodnia ciąży. więcej »
Sen na zdrowie
Na sen w życiu człowieka wpływa wiele czynników. Jednym z nich jest jedzenie. Jeżeli borykasz się z problemami z zaśnięciem, często budzisz się w nocy, to przeczytaj uważnie ten artykuł. Niniejszy tekst powie ci między innymi: czego nie jeść i nie pić przed snem, czemu pomimo teoretycznego wyspania się nadal nie masz energii do działania oraz co robić żeby to się zmieniło. więcej »

Polecamy produkty

Polecamy strony: Hapi Hapi | ArtMe Ręcznie robiona biżuteria | Opycha.pl | MiniMili.pl | Old Timers Garage |