Informacje - Finanse

Czy można kupić używany samochód na raty? Sprawdzamy

Chociaż rośnie sprzedaż fabrycznie nowych pojazdów, nie słabnie zainteresowanie samochodami używanymi. Są one tańsze, ale często cena i tak przekracza możliwości finansowe. Chcesz kupić auto, ale nie masz wystarczającej gotówki? Sprawdź, czy używane samochody na raty są dostępne.

Średnio 40% Polaków decyduje się na zakup pojazdu w granicach cenowych 10-20 tys. zł. Mimo że taką kwotę można bez problemu zgromadzić, większość poszukuje alternatywnego sposobu finansowania. Banki wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów, proponując bogatą ofertę kredytową.

Kredyt gotówkowy czy kredyt samochodowy?

Chcąc zakupić używane samochody na raty, klienci mają do dyspozycji dwa warianty:

  • kredyt gotówkowy
  • kredyt samochodowy.

O ile kredyt gotówkowy można przeznaczyć na dowolny cel, a więc nie tylko na zakup pojazdu, takie rozwiązanie może być korzystniejsze. Trzeba jednak mieć świadomość, że taka opcja jest dużo droższa – oprocentowanie kredytów gotówkowych jest dość wysokie. Minusem może być również krótszy okres kredytowania.

Kredyt samochodowy, z uwagi na możliwość uzyskania wyższych kwot oraz niższe oprocentowanie, wydaje się być korzystniejszym finansowo rozwiązaniem. Przykładowo, Kredyt SMARTPLAN na używane pojazdy dostępny w ofercie Toyota Banku wyróżnia się atrakcyjnym oprocentowaniem jedynie 6,99% (RRSO 12,56%) oraz możliwością obniżenia wysokości rat o nawet 40% (w porównaniu ze standardową ofertą kredytową). Korzystając z takiego kredytu, otrzymujesz dostęp do aut używanych dostępnych w serwisie Toyota PLUS – pojazdów sprawdzonych pod kątem sprawności technicznej.

Jak wybrać korzystny kredyt samochodowy?

Jeżeli kupujesz używane samochody na raty, nie należy decydować się na przypadkową ofertę kredytu. Wybór powinien być dokładnie przemyślany – tylko wtedy będzie dobrze dopasowany do potrzeb oraz możliwości.

Atrakcyjny kredyt samochodowy:

  • to niska wpłata własna – już od 10%
  • to korzystne oprocentowanie – nie wyższe niż 8% przy 36-miesięcznym okresie kredytowania
  • daje możliwość wymiany pojazdu co 3-4 lata.

Dodatkowym atutem jest uproszczenie formalności do niezbędnego minimum. Jeżeli decydujesz się na zakup pojazdu używanego bezpośrednio w salonie samochodowym, wówczas wszystkich formalności dopełniasz za pośrednictwem dealera.

Warto pamiętać, że oferty banków różnią się między sobą szczegółami. Decydując się na złożenie wniosku sprawdź warunki umowy kredytowej. Czasami okazuje się, że finansowanie dotyczy wyłącznie pojazdów używanych nie starszych niż 5 lat.    Data: 2018-03-13Komentarze nie są moderowane - widzisz treści niezgodne z prawem lub nieobyczajne zgłoś ten fakt administracji serwisu.

Najnowsze informacje

Trądzik różowaty – uporczywe schorzenie skórne
Trądzik różowaty jest przewlekłym stanem zapalnym skóry. Schorzenie dotyka niewielką część populacji, głównie mieszkańców Północnej i Zachodniej Europy. Większą częstość występowania notuje się również w Ameryce Północnej. Z chorobą dotykającą określonych części twarzy, zmagają się przede wszystkim kobiety. więcej »
Jakie badania warto wykonać w 12 tygodniu ciąży? Zobacz
Prawidłowy przebieg ciąży zależy od wielu czynników. Aby lekarz mógł szybko reagować na ewentualne nieprawidłowości, przyszła mama powinna systematycznie wykonywać badania zlecone podczas każdej wizyty ginekologicznej. Sprawdź, jakie badania należy przeprowadzić w okolicach 12 tygodnia ciąży. więcej »
Sen na zdrowie
Na sen w życiu człowieka wpływa wiele czynników. Jednym z nich jest jedzenie. Jeżeli borykasz się z problemami z zaśnięciem, często budzisz się w nocy, to przeczytaj uważnie ten artykuł. Niniejszy tekst powie ci między innymi: czego nie jeść i nie pić przed snem, czemu pomimo teoretycznego wyspania się nadal nie masz energii do działania oraz co robić żeby to się zmieniło. więcej »

Polecamy produkty

Polecamy strony: MiniMili.pl | Old Timers Garage | Kosą po patelni | ACT-Natural | Życie jak bajka |