Informacje - Porady

Czy małe firmy powinny zakładać strony internetowe?

Przedsiębiorcy, którzy zajmują się prowadzeniem niewielkiego, np. lokalnego biznesu, często wstrzymują się z rozpoczęciem marketingu w Internecie. Uważają, że i tak nie pozyskają dzięki temu większej liczby klientów, albo że koszty inwestycji w stronę WWW są niewspółmierne do przychodów firmy i do prognozowanych rezultatów. Zamiast zastanawiać się, czy firmowa witryna przyniesie im jakiekolwiek korzyści, powinni oni jak najszybciej wziąć się do roboty. W dzisiejszych czasach można zakupić dobre i tanie strony internetowe, które są w stanie odmienić losy (nawet małej) firmy o 180 stopni.

Jakie są plusy posiadania firmowej strony WWW?

Żeby w pełni zrozumieć istotę posiadania firmowej witryny i pojąć jej wpływ na rozwój prowadzonego biznesu, trzeba mieć świadomość, czym stał się dla ludzi Internet. „Online” są dziś ludzie w każdym wieku i o każdym statusie społecznym. W sieci kontaktujemy się z ludźmi, szukamy informacji i porad, wybieramy usługodawców, a wreszcie – robimy zakupy. Jeśli w naszej głowie rodzi się jakieś pytanie, rzadko kiedy szukamy odpowiedzi w książkach i coraz rzadziej podpytujemy o nią innych – rozpoczynamy raczej od uruchomienia wyszukiwarki internetowej. Stamtąd dowiadujemy się zarówno, jak zwalczyć trądzik, jak i w jakich godzinach działają pobliskie apteki i który serwis samochodowy cieszy się dobrymi opiniami.

Takiego potencjału nie wolno zmarnować. Jeśli ktoś szuka Twoich produktów czy usług, musi mieć możliwość odnalezienia Cię w Internecie – w przeciwnym wypadku stratny będzie wyłącznie Twój biznes. Firmowa strona WWW to obecnie konieczność – nieważne czy prowadzisz kwiaciarnię, zajmujesz się obróbką metalu, czy malujesz innym paznokcie, koniecznie wygospodaruj własne miejsce w sieci. Estetyczne, przejrzyste, łatwe w obsłudze, a przede wszystkim tanie strony internetowe są dziś na wyciągnięcie ręki. Warto się nimi zainteresować – to idealny sposób, aby dotrzeć do większej liczby klientów, a dzięki temu odnotować wzrost przychodów. I tak, dotyczy to zarówno korporacyjnych gigantów, jak i małych, lokalnych firm!

Mały wydatek, wielkie korzyści

Wciąż pokutuje mit, jakoby zbudowanie profesjonalnej strony WWW wiązało się z nie wiadomo jak wysokimi kosztami. Głównym powodem, dla którego właściciele małych przedsiębiorstw wstrzymują się z zakładaniem stron jest właśnie obawa o nadwyrężenie firmowego budżetu. Tymczasem nie dość, że nie muszą to być drogie sprawy, to rozreklamowanie swojego biznesu w sieci spowoduje, że zainwestowane pieniądze zwrócą się z nawiązką.

Uwaga: tanie strony WWW nie muszą być gorszej jakości niż drogie strony internetowe. Niska cena nie musi wynikać z braku doświadczenia albo niskich kwalifikacji wykonawców (choć takie zagrożenie też istnieje, dlatego zawsze należy rozpocząć współpracę od przeglądnięcia demo lub portfolio upatrzonych osób czy agencji). O wiele częściej web deweloperzy wychodzą z korzystną, konkurencyjną ofertą, aby dotrzeć do większej liczby klientów i zaoferować im dobrej jakości produkt, choć z ograniczoną możliwością wyboru. Innymi słowy, niskie koszty wiążą się z dostępem do określonej puli szablonów. Nie można też wtedy liczyć na zaprogramowanie dodatkowych funkcjonalności od zera, tylko na nasze życzenie. Małe firmy nie powinny jednak odczuć takiego braku – wręcz przeciwnie, podstawowy pakiet powinien w zupełności im wystarczyć.

Tanie strony internetowe to ogromna oszczędność pieniędzy, ale i... cennego czasu! Nie trzeba szukać daleko – przykładowo na stronie www.webteo.eu strony WWW z całym pakietem okolicznych produktów i usług są dostępne za jedyne 499 zł. Co najważniejsze, klient może liczyć na bardzo szybką realizację zlecenia. Firma zobowiązuje się do przekazania całego pakietu w ciągu 48 godzin. Oprócz taniej strony internetowej (także w wersji na urządzenia mobilne) możemy liczyć na serwer, domenę, optymalizację pod kątem wyszukiwarek i niezwykle pomocny system do zarządzania treścią. Oczywiście realizacja nie mogłaby przebiegać w takim tempie, gdyby nie ograniczony wybór, jeśli chodzi o funkcjonalności czy design strony. Nie są to jednak duże przeszkody – wystarczy dobrać odpowiednie kolory i ustawić spersonalizowane zdjęcia i elementy identyfikacji wizualnej, aby tania strona WWW nabrała wyjątkowego, indywidualnego charakteru.

Strona firmowa jako wizytówka

Przejrzyste, uproszczone, a przede wszystkim tanie strony WWW to idealne rozwiązanie dla firm, które działają na niewielką skalę albo dopiero się rozkręcają. Można oszczędzić, a jednak zaistnieć w Internecie – wystarczy pójść na kompromis i nie porywać się na bardzo rozbudowaną stronę z wieloma funkcjonalnościami, z których najprawdopodobniej i tak nikt by nie skorzystał.

Wystarczy postawić na skromną, tanią stronę internetową w formie wizytówki. Dobrym wyborem może być wersja One Page – wszystkie informacje wyświetlają się wtedy w działach w formie poziomych pasów na jednym widoku. Można między nimi nawigować przy pomocy menu albo po prostu scrollując stronę. Ważne, aby grafika była nowoczesna i responsywna i żeby udostępnić potencjalnym klientom wszystkie istotne dane – informacje o Twojej firmie, opis oferty, formularz kontaktowy i poglądowe realizacje. Przyda się także pole z opiniami tych, którzy już skorzystali z Twoich usług.    Data: 2018-03-05Komentarze nie są moderowane - widzisz treści niezgodne z prawem lub nieobyczajne zgłoś ten fakt administracji serwisu.

Najnowsze informacje

Trądzik różowaty – uporczywe schorzenie skórne
Trądzik różowaty jest przewlekłym stanem zapalnym skóry. Schorzenie dotyka niewielką część populacji, głównie mieszkańców Północnej i Zachodniej Europy. Większą częstość występowania notuje się również w Ameryce Północnej. Z chorobą dotykającą określonych części twarzy, zmagają się przede wszystkim kobiety. więcej »
Jakie badania warto wykonać w 12 tygodniu ciąży? Zobacz
Prawidłowy przebieg ciąży zależy od wielu czynników. Aby lekarz mógł szybko reagować na ewentualne nieprawidłowości, przyszła mama powinna systematycznie wykonywać badania zlecone podczas każdej wizyty ginekologicznej. Sprawdź, jakie badania należy przeprowadzić w okolicach 12 tygodnia ciąży. więcej »
Sen na zdrowie
Na sen w życiu człowieka wpływa wiele czynników. Jednym z nich jest jedzenie. Jeżeli borykasz się z problemami z zaśnięciem, często budzisz się w nocy, to przeczytaj uważnie ten artykuł. Niniejszy tekst powie ci między innymi: czego nie jeść i nie pić przed snem, czemu pomimo teoretycznego wyspania się nadal nie masz energii do działania oraz co robić żeby to się zmieniło. więcej »

Polecamy produkty

Polecamy strony: Życie jak bajka | Kolorowa Ryba | Czarna na zakręcie | ACT-Natural | Opycha.pl |