Informacje - Dom i ogród

Czy warto inwestować w klimatyzację w swoim domu?

Urządzenia klimatyzacyjne niegdyś spotykane wyłącznie w hotelach, restauracjach oraz firmowych biurach, coraz częściej pojawiają się również w prywatnych mieszkach oraz domach. Skąd wzięła się potrzeba inwestycji w taką formę luksusu i czy faktycznie jest to tak drogie i nieopłacalne rozwiązanie? Otóż okazuje się, że montaż klimatyzacji w domu posiada znacznie więcej zalet, niż wad i wcale nie jest to zachcianka z najwyższej półki.

Zalety klimatyzacji w domu

Choć letnia pora roku uwielbiana jest przez niemal wszystkich, to w mieszkaniu wysoka temperatura i duchota zmniejszają komfort mieszkańców. W domowym zaciszu, w celu uzyskania choćby minimalnej ilości chłodu, wciąż najczęściej wybierany jest tradycyjny wiatrak elektryczny, który niestety nie jest zbyt skuteczny. Natomiast profesjonalne instalacje klimatyzacyjne zapewniają stałą temperaturę w całym pomieszczeniu, a w dodatku są ciche i estetyczne. Dla osób, które myślą, że nie ma sensu montować urządzenia, by działało ono jedynie przez kilkanaście dni w roku, pragniemy przypomnieć, że klimatyzatory typu split są wielofunkcyjne i mogą również ogrzewać mieszkanie w okresach wczesnej zimy. 

Montaż klimatyzacji w domu sprawi, że członkowie rodziny będą bardziej wypoczęci, a noce przestaną być uciążliwe bez względu na panujące upały. Ponadto, urządzenia te nie tylko regulują temperaturę i ochładzają powietrze, ale również dbają o prawidłowy poziom wilgotności, która latem sięga nawet 60%. Kolejną zaletą jest fakt, że klimatyzatory sprzyjają alergikom, gdyż urządzenia dokonują sprawnej filtracji i oczyszczają powietrze z kurzu i pyłów. Doskonale więc taki sprzęt sprawdzi się w pokojach dziecięcych oraz u osób z chorobami płuc. 

Na jaką klimatyzację zdecydować się w domu?

Do wyboru jest kilka rodzajów urządzeń klimatycznych, które sprawdzą się zarówno w domach jednorodzinnych, jak i w blokowiskach. W celu doboru odpowiedniego rozwiązania do metrażu pomieszczeń, a także oczekiwanych rezultatów - najlepiej skonsultować z profesjonalistami, którzy przedstawią parę propozycji i alternatyw.


Klimatyzacja w domu może mieć kilka form, zaczynając od tradycyjnej ściennej, a dalej wymienić możemy przypodłogową, podsufitową, podstropową czy kasetową. Najczęściej jednak wybierany jest wariant pierwszy, którego moc w zupełności wystarczy na schłodzenie pomieszczeń domowych. Przy zakupie urządzenia warto zwrócić uwagę na jego parametry oraz na koszty eksploatacji. Jest to jeden z głównych powodów, dla którego mieszkańcy decydują się na montaż urządzeń – niski roczny koszt utrzymania klimatyzacji. Zazwyczaj sprzęt używa jest wyłącznie w okresie dwóch najcieplejszych miesięcy, średnio po 4-5 godzin dziennie. A za jedną godzinę komfortu we wlanym mieszkaniu podczas upalnego lata zapłacimy ok. 3zł. Oczywiście podczas wyboru urządzenia należy zwrócić uwagę na wydajność klimatyzatora oraz klasę energetyczną. Do całościowej ceny trzeba oczywiście jeszcze doliczyć jednorazowy koszt montażu urządzenia, by później cieszyć się przez długie lata lekkim i przyjemnym powietrzem we władnym domu.

Artykuł został stworzony dzięki współpracy z www.centroclima.pl    Data: 2018-03-05Komentarze nie są moderowane - widzisz treści niezgodne z prawem lub nieobyczajne zgłoś ten fakt administracji serwisu.

Najnowsze informacje

Trądzik różowaty – uporczywe schorzenie skórne
Trądzik różowaty jest przewlekłym stanem zapalnym skóry. Schorzenie dotyka niewielką część populacji, głównie mieszkańców Północnej i Zachodniej Europy. Większą częstość występowania notuje się również w Ameryce Północnej. Z chorobą dotykającą określonych części twarzy, zmagają się przede wszystkim kobiety. więcej »
Jakie badania warto wykonać w 12 tygodniu ciąży? Zobacz
Prawidłowy przebieg ciąży zależy od wielu czynników. Aby lekarz mógł szybko reagować na ewentualne nieprawidłowości, przyszła mama powinna systematycznie wykonywać badania zlecone podczas każdej wizyty ginekologicznej. Sprawdź, jakie badania należy przeprowadzić w okolicach 12 tygodnia ciąży. więcej »
Sen na zdrowie
Na sen w życiu człowieka wpływa wiele czynników. Jednym z nich jest jedzenie. Jeżeli borykasz się z problemami z zaśnięciem, często budzisz się w nocy, to przeczytaj uważnie ten artykuł. Niniejszy tekst powie ci między innymi: czego nie jeść i nie pić przed snem, czemu pomimo teoretycznego wyspania się nadal nie masz energii do działania oraz co robić żeby to się zmieniło. więcej »

Polecamy produkty

Polecamy strony: Kosą po patelni | DueCappucci | Medycyna estetyczna | Czarna na zakręcie | Okiem Blondynki |